Kuvaa myös pelkkää aurinko-rapua

Anonyymi-ap

"Itsepäinen, änkyrä, vallanhimoinen, keskustelukyvytön, on itse aina oikeassa ja perääntyy, mikäli toinen/toiset haluaisivat kehityskeskustelua, raivokas, suorasanainen, paljon narsistisia piirteitä, yksinoloa rakastava, mutta halutessaan oikein hyvä seuralainen, lipevä ja osaa antaa itsestään halutessaan oikein empaattinen kuvan, joka on valheellinen ja kritisoi henkilöitä heidän selkänsä takana.
Periksiantamattomuus on hyve työnteossa.

Oman tien kulkija, anarkisti, vastustaa auktoriteetteja, erilainen, omaa yleensä aina maineen. Toisaalta liiankin vahva ja toisaalta liiankin herkkä ja itkien loukkaantuja.

Toinen puoli hellä, herkkä, taiteellinen ja liiankin tunteellinen, suuttuu hyvin herkästi ja ei anna anteeksi, kantaa kaunaa loppuelämänsä ja kostaa varmasti." Näin kirjoitettiin triplaravusta, mutta kuvaus sopii hyvin myös pelkästään aurinkomerkiltään rapuun olevaan henkilöön. Eräs miespuolinen lähisukulainen on juuri tällainen ihminen. Todella sairas tapaus. Ravun merkeissä syntyneissä taitaa olla eniten mielenvikaisia ja psyykkisesti sairaita ihmisiä.

0

1377

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Niin surullinen

        onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
        Lapua
        206
        4975
      2. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

        Tätä jäin pohdiskelemaan....
        Maailman menoa
        37
        3372
      3. 35
        2898
      4. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

        Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
        Maailman menoa
        141
        2773
      5. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

        Oli kuva paloautosta nettijutussa.
        Suomussalmi
        25
        2428
      6. SDP ylivoimainen ykkönen

        En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
        Maailman menoa
        68
        2257
      7. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

        Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
        Suomalaiset julkkikset
        19
        2138
      8. Mitä tapahtuu?

        Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
        Outokumpu
        31
        1810
      9. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

        "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
        Yleistä autoilusta
        41
        1762
      10. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

        Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
        Maailman menoa
        82
        1425
      Aihe