Matti, kerro

Anonyymi-ap

Ei vain tule mielipidettä meidän Matilta mihinkään asiaan. Matille on joku tuttu (poika) tehnyt webbisivut, ja se on muuten siinä. Haluatko oikeasti, että tämä Herra sinua edustaa.

11

1206

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En.

    • Anonyymi

      No eipähän ainakaan lupaa liikoja

    • Anonyymi

      Laulamalla saa jäädäkin vanhanaikaisiin tupailtoihin. Missä keski-ikäiset ja muut äänestysikäiset nuoremmat ovat? Somessa ja äänestävät henkilöä, joka somettaa, kertoo mielipiteensä ja pitää heikompien puolta.

      • Anonyymi

        lol


    • Anonyymi

      Nopeastipa hävisi täältä viesti jossa ehdokkaan rikostuomio mainittiin. No iltalehdestä löytyy tieto.

      • Anonyymi

        Nyt vasta huomasin IS sivuilta Matin saaneen tuomion kavalluksesta 2017. Tästä ei varmaan paikallinen media puhu.


    • Anonyymi

      No hups. Meidän Matilla olikin 4 kavallusrikosta. Siis 4. Siitä sitten lakia säätämään.

    • Anonyymi

      Kittilän tauti on valunut Kuusamoon. Tai Kuusamossa oli jo kauan sitten Tulihta-juttu.

    • Anonyymi

      Miten voi olla Kuusamon keskustan johdossa rikosrekisterin omaava kaveri? Sama heppu muissakin luottamustehtävissä. Ei hyvää päivää.. Kuka tuollaista kehtaa äänestää?

      • Anonyymi

        Ja miten kävi kuntavaaleissa. Isoimman äänipotin saanut pistettiin härskisti syrjään pelipaikoilta, että nämä pösöt saa rällätä. Kepu pettää aina, se kannattaa muistaa. En äänestä enää ikinä kyseistä puoluetta.


    • Anonyymi

      Suomen valtio ja EU on ollut meille Suomalaisille se pahin oikeuksien ryöstäjä ja rahojemme kavaltaja. Muistissa on kirkkaasti kaikki ne kansanedustajat ketkä äänestivät mm. EU: n elvytystukipaketin puolesta ja siitä Suomelle miljardien lisä kulut, jotka tulee toistumaan varmasti jatkossakin. Lisäksi päätäntävallan luovuttaminen EU:lle mm. Metsä politiikassa, Fortum/ Uniper miljardi sekoilut ja tappiot ministerien taitamattoman toiminnan ja käsienpesu asiasta. Lisäksi muistakaa mitkä puolueet ja ketkä Mepit ja Suomen istuvat kansanedustajat oli kannattamassa EU:n määräämiä pakkoremontteja Suomalaiille. Kyllä EU on pahin kavaltaja meille Suomalaisille. Jokainen äänestäjä antaa haluamalleen kansanedustajalle mandaatin omalta osaltaan hoitaa aina ensisijaisesti alueensa ja Suomen asioita ja etuja. Kansanedustaja sitoutuu sitten neljäksi vuodeksi kerrallaan toimimaan omien äänestäjien puolueen arvojen ja vaatimusten mukaan. Puolueiden sisäinen ryhmäkuri varsinkin hallituspuolueissa lisää joo joo miesten ja naisten osuutta, eikä silloin valitettavasti toimita omien äänestäjien ja oman kannan mukaisesti. Silloin äänestäjä tuntee suurta pettymystä edustajaansa. EU:n ylvytystukipaketti oli kyllä Suomen perustuslain vastainen ja tukipaketin puolesta äänestäneet niin hallituksessa kuin oppositiossa ei saa luottamusta ja ääntä minulta tulevissa vaaleissa. Pidän sitä yhtenä tärkeimmistä rehellisyyden merkeistä ja osoittaa myös omantunnon olemassa olosta edustajalla joka äänesti tätä Suomelle kavalaa ja kieroa elvytyspakettia vastaan. Tällaisia selkärangan omaavia edustajia löytyy onneksi Oulun vaalipiiristäkin. Heistä yhdelle varmasti ääneni vaaleissa annan. Piditte päänne yhdessä toisen edustajan kanssa tässäkin asiassa/ äänestyksessä Suomen etujen ja asioiden puolustajana. Luottamuksen olet osoittanut ja ansainnut. Äänestän sinut jatkoon uudestaan eduskuntaan. Kettunen

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      97
      2387
    2. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      70
      919
    3. 60
      892
    4. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      263
      785
    5. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      129
      721
    6. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      54
      650
    7. Ketä sinä sitten

      Rakastat?
      Ikävä
      39
      612
    8. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      65
      599
    9. Tämmöistähän tämä meillä ollut

      Sanatonta rakkautta.
      Ikävä
      40
      542
    10. Oot kaunis ja fiksu

      Ja pidän susta kovasti. Tiiäppä se.
      Ikävä
      32
      529
    Aihe