Ei vain tule mielipidettä meidän Matilta mihinkään asiaan. Matille on joku tuttu (poika) tehnyt webbisivut, ja se on muuten siinä. Haluatko oikeasti, että tämä Herra sinua edustaa.
Matti, kerro
11
1133
Vastaukset
- Anonyymi
En.
- Anonyymi
No eipähän ainakaan lupaa liikoja
- Anonyymi
Laulamalla saa jäädäkin vanhanaikaisiin tupailtoihin. Missä keski-ikäiset ja muut äänestysikäiset nuoremmat ovat? Somessa ja äänestävät henkilöä, joka somettaa, kertoo mielipiteensä ja pitää heikompien puolta.
- Anonyymi
lol
- Anonyymi
Nopeastipa hävisi täältä viesti jossa ehdokkaan rikostuomio mainittiin. No iltalehdestä löytyy tieto.
- Anonyymi
Nyt vasta huomasin IS sivuilta Matin saaneen tuomion kavalluksesta 2017. Tästä ei varmaan paikallinen media puhu.
- Anonyymi
No hups. Meidän Matilla olikin 4 kavallusrikosta. Siis 4. Siitä sitten lakia säätämään.
- Anonyymi
Kittilän tauti on valunut Kuusamoon. Tai Kuusamossa oli jo kauan sitten Tulihta-juttu.
- Anonyymi
Miten voi olla Kuusamon keskustan johdossa rikosrekisterin omaava kaveri? Sama heppu muissakin luottamustehtävissä. Ei hyvää päivää.. Kuka tuollaista kehtaa äänestää?
- Anonyymi
Ja miten kävi kuntavaaleissa. Isoimman äänipotin saanut pistettiin härskisti syrjään pelipaikoilta, että nämä pösöt saa rällätä. Kepu pettää aina, se kannattaa muistaa. En äänestä enää ikinä kyseistä puoluetta.
- Anonyymi
Suomen valtio ja EU on ollut meille Suomalaisille se pahin oikeuksien ryöstäjä ja rahojemme kavaltaja. Muistissa on kirkkaasti kaikki ne kansanedustajat ketkä äänestivät mm. EU: n elvytystukipaketin puolesta ja siitä Suomelle miljardien lisä kulut, jotka tulee toistumaan varmasti jatkossakin. Lisäksi päätäntävallan luovuttaminen EU:lle mm. Metsä politiikassa, Fortum/ Uniper miljardi sekoilut ja tappiot ministerien taitamattoman toiminnan ja käsienpesu asiasta. Lisäksi muistakaa mitkä puolueet ja ketkä Mepit ja Suomen istuvat kansanedustajat oli kannattamassa EU:n määräämiä pakkoremontteja Suomalaiille. Kyllä EU on pahin kavaltaja meille Suomalaisille. Jokainen äänestäjä antaa haluamalleen kansanedustajalle mandaatin omalta osaltaan hoitaa aina ensisijaisesti alueensa ja Suomen asioita ja etuja. Kansanedustaja sitoutuu sitten neljäksi vuodeksi kerrallaan toimimaan omien äänestäjien puolueen arvojen ja vaatimusten mukaan. Puolueiden sisäinen ryhmäkuri varsinkin hallituspuolueissa lisää joo joo miesten ja naisten osuutta, eikä silloin valitettavasti toimita omien äänestäjien ja oman kannan mukaisesti. Silloin äänestäjä tuntee suurta pettymystä edustajaansa. EU:n ylvytystukipaketti oli kyllä Suomen perustuslain vastainen ja tukipaketin puolesta äänestäneet niin hallituksessa kuin oppositiossa ei saa luottamusta ja ääntä minulta tulevissa vaaleissa. Pidän sitä yhtenä tärkeimmistä rehellisyyden merkeistä ja osoittaa myös omantunnon olemassa olosta edustajalla joka äänesti tätä Suomelle kavalaa ja kieroa elvytyspakettia vastaan. Tällaisia selkärangan omaavia edustajia löytyy onneksi Oulun vaalipiiristäkin. Heistä yhdelle varmasti ääneni vaaleissa annan. Piditte päänne yhdessä toisen edustajan kanssa tässäkin asiassa/ äänestyksessä Suomen etujen ja asioiden puolustajana. Luottamuksen olet osoittanut ja ansainnut. Äänestän sinut jatkoon uudestaan eduskuntaan. Kettunen
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522186
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.971423Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3411423- 1681291
- 681081
- 35978
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59940Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31939Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta27872Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46849