Haapaveden PS kriisissä

Anonyymi-ap

Sisällä kuohuu ja porukka valittaa toinen toisestaan. Miten tämmöinen joukko voi hoitaa toisten asioita ku omatki asiat on vinksallaa. Puheenjohtaja ja sihteeri töpänneet pahanpäiväisesti.

13

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitäähän sullaki olla joku harrastus, persut antaa sisältöä
      sun tyhjään päivääs. Saisit kiittää heitä nöyrästi.

      • Anonyymi

        Toimittajatkin saa leivän suuhunsa, kun on persut , joista kirjoittaa. On heistä paljon hyötyä.


      • Anonyymi

        Popparit loppuu tällä tahtia, kun pitää joka saitilla surffailla.. niin on draamaa..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Popparit loppuu tällä tahtia, kun pitää joka saitilla surffailla.. niin on draamaa..

        Myrsky vesilasissa. Pikku pitäjässä riittää aiheeksi kun käpy tippuu puusta. Heti Haapavesi lehti toitottaa kuin tipu siinä kansan sadussa kun tippui käpy päähänsä ja alkoi kiljua kaikille taivaan tippumista.
        Tänään uutinen ja huomenna vanha juttu.
        🤣🤣🤣


    • Anonyymi

      Jaa. Keputko lopetti yhdistyksensä kun sieltä eroiltiin, karattiin, liityttiin Persuihin tai perustettiin sinistä ja Haryä? Voiko tuommoinen porukka kuin keput sitten enää jatkaa politiikassa ihmisten asioiden hoitamista? Hehän myös ovat ilmoitelleet etteivät ala Persujen kanssa yhteistyöhön, kun tykkäävät enemmän jyräämisestä ja provokaatioon houkuttelivat myöskin kainalosauva puolueensa. Heh heh . Ensin se halko pois omasta silmästä, ennen kuin tikusta toisen silmässä huomauttelee.

      Eiköhän Persut osaa asiansa hoitaa, kuten aina ennenkin. Nythän yhdistys näyttää toimivan aktiivisesti ja iloisella mielellä ja vaaliteltoilla on käynyt vilkkaasti väkeä. Aktiivit keskittyy oikeisiin asioihin eikä toisten haukkumiseen. Eduskuntavaalit on tärkein asia, ei se omaan napaan tuijottelu.

    • Anonyymi

      Transkepu vetää hyvin kun kannatus kun on 10%😀😀🍀🍀🐖🐖

    • Anonyymi

      Tällä menolla yks aktiivi joka riiitelee itsensä kanssa. Mutta makkaraa kuluu samat määrät mitä isommalla porukalla.

      • Anonyymi

        Kun ei siellä muut aktiivit, nimen omaan AKTIIVIT, riitele. Mukava porukka, jolta hommat hoituu .☀️


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kun ei siellä muut aktiivit, nimen omaan AKTIIVIT, riitele. Mukava porukka, jolta hommat hoituu .☀️

        Aktiivit ei riitele? Eikö aktiivien riitoja ja Revon tekemää kiusaamista ole lehden mukaan puoluesihteeri käynyt selvittämässä?

        Mukava porukka, kun välit on katkaistu kuolemaan asti😅😅Todella mukavaa porukkaa😅😅😅


    • Anonyymi

      Poliittisen puoleen ainut tehtävä on Suomen ja suomalaisten edunvalvonta kaikissa asioissa ja tilanteissa. Perussuomalaisten politiikka ja tavoitteet ovat niin järkeviä ja erinomaisia, että perussuomalaisilla ei ole ollut valtakunnan politiikassa, eikä paikallisesti vähäisiäkään kiistoja politiikan linjauksista!

      Joillakin puolueilla on ollut koko ajan, harjoitetun huonon politiikan aiheuttamia suuriakin kiistoja paikallisesti ja valtakunnallisesti!

    • Anonyymi

      Kepulaiset tekee ens vaaleissa historiaa, meneekö alle 5 prosentin........

    • Anonyymi

      Lautakunnan varajäsen haluaa raivata tilaa itselleen. Mikäpä kätevämpää kuin kiusaaminen, uhkailu ja varoitukset. Määräaikainen ero seuraa ja sitten hip, hei hurraa. Varasta varsinaiseksi. Mikäs se olikaan Arin lautakunta?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",
      Maailman menoa
      17
      5053
    2. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      91
      2276
    3. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      135
      1978
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      48
      1848
    5. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      117
      1620
    6. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      55
      1246
    7. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      110
      865
    8. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      48
      821
    9. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      297
      799
    10. Kaupungin yt

      Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l
      Äänekoski
      24
      644
    Aihe