Siellä tehdään kaikki itse, minä olin sähkömunkki.
Tein sähköasennukset ja myös putkiasennukset. Minun ansiosta luostarissa virtasi niin vesi kuin sähkökin.
Sähköiskun sain yhtä monta kertaa kuin oli luostarivuosiakin. Pahin tällin oli kun tein sähköasennukaia ja pesuhoneen lattialla oli vettä, olin luonnollisesti vielä paljasjaloin. Sähkötällin jälkeen olin varmaan minuutin tai kaksi "poissa olevana".
Olin 7 vuotta luostarissa
Anonyymi-ap
4
248
Vastaukset
- Anonyymi
Ollaan oltu samassa luostarissa, minä olin se hillomunkki, jos muistat?
- Anonyymi
Älä rienaa hyvä ystävä. Tuo ei ole feikkiä. Olin luostarissa kipeän eroni jälkeen ja kun tuli töistäkin lopputilin niin vuonna 1991 meni luostariin ja olin lähes kahdeksan vuotta, 7 täyttä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä rienaa hyvä ystävä. Tuo ei ole feikkiä. Olin luostarissa kipeän eroni jälkeen ja kun tuli töistäkin lopputilin niin vuonna 1991 meni luostariin ja olin lähes kahdeksan vuotta, 7 täyttä.
Olen harkinnut uudelleen luostariin menoa. Nyt olen jo kohta eläkeiässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p576463Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3455508Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1685156Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1414942Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204190Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite412856Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202686Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32468Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282407- 792106