Epäilty valepalotarkastaja Nurmeksessa
Palotarkastajana esiintyneen miehen epäillään anastaneen talon asukkaan omaisuutta Nurmeksessa.
Kuluvalla viikolla Nurmeksesta on tullut poliisille ilmoitus ilta-aikaan tapahtuneesta varkaudesta, jossa palotarkastajana esiintyvä mies oli tullut iäkkään pariskunnan asuntoon. Keltaiseen huomiotakkiin pukeutunut mies oli ilmoittanut olevansa kaupungin palotarkastaja. Mies oli tarkastanut asunnon palovaroittimet ja poistunut tämän jälkeen asunnosta. Miehen poistuttua asukas oli havainnut omaisuuttaan anastetuksi. Poliisin käsityksen mukaan kyse ei ole suuremmasta ilmiöstä, vaan kyseessä on ollut yksittäistapaus.
Palotarkastajana esiintyneen miehen epäillään anastaneen talon asukkaan omaisuutta Nurmeksessa.
Kuluvalla viikolla Nurmeksesta on tullut poliisille ilmoitus ilta-aikaan tapahtuneesta varkaudesta, jossa palotarkastajana esiintyvä mies oli tullut iäkkään pariskunnan asuntoon. Keltaiseen huomiotakkiin pukeutunut mies oli ilmoittanut olevansa kaupungin palotarkastaja. Mies oli tarkastanut asunnon palovaroittimet ja poistunut tämän jälkeen asunnosta. Miehen poistuttua asukas oli havainnut omaisuuttaan anastetuksi. Poliisin käsityksen mukaan kyse ei ole suuremmasta ilmiöstä, vaan kyseessä on ollut yksittäistapaus.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Poliisi pyytää havaintoja Nurmeksen Lehtovaarankadulla rikotun punaisen Renaultin vahingoittamisesta
Nurmes. Poliisi pyytää havaintoja Nurmeksessa Lehtovaarankadulla talon parkkipaikalla tapahtuneesta vahingonteosta. Punaista Renault henkilöautoa vahingoitettiin maanantaiaamuna 27.2. kuuden ja puoli kymmenen välisenä aikana, kertoo poliisi.
Auton toinen takakulma on lommoilla ja valoumpio heijastimineen rikottu. Havainnot tapahtumasta voi ilmoittaa poliisille sähköpostilla osoitteeseen [email protected] vihjepuhelimeen p. 0295415232 tai poliisipäivystykseen p. 0295415320 ma-pe klo 8-16:15.
Voikohan tuo 21v nainen olla tämä sama siilinjärveläisnainen, kuka on aikaansaavien rottakavereidensa mukana kunnostautunut vastaavanlaisissa hommissa Siilinjärvi-Kuopio -akselilla jo ennestäänkin.
Mistähän päin lapinlahtea lie löytynyt ne aseet?
Helvetin halpamaista varsinkin vanhaa ihmistä kohtaan tuommonen teko. Nilsiässä meno pahentunut Kuopioon liittymisen jälkeen, kun kaupunki työntää sinne kaikki laitapuolenkulkijat.
Joku demari?
Eikö lie ollut noita saatanan torakkamanneja! Kuulemma Viekissä ottaneet turpiin🤣
Viekissäkö kukahan niitä siellä olevinaan lyönyt naudatko elä viitsi
No ei kukaan
Valepalotarkastaja huijari kiini jääny.
Saiko "opetusta"
Ai kuohatin homo?
Minun mökkiin jos erehtyy ni ambulanssilla vaan pääsee täältä pois
Minä en huijaa ihmisiä niinkuin J H. Olen tehnyt ikäni rehellistä työtä.
Susia olet ampunut salaa.
Mitäs töitä sinä olet tehnyt tuohon ikään mennessä?
Eikös Jh ollut aikoinaan jo käyden jatkona. Äitinsä pelasti. Menisi huijaamaan helvetin enkeleitä.
Onkohan hän käynyt armeijan.
Palotarkastajista viis, mutta nuohoojat voisivat alkaa ilmoitella itsestään vaikka lehdessä, olis ehkä töitä tarjolla.
Entäs, kun lehtiä ei enää tule, eikä ole nettiä.
Onko muuten nuohoojia enää Nurmeksessa, entinen hyvä järjestelmäkin piti romuttaa.
Nuohoojat nyt paljo kiinnosta, enemmän harmittaa, että maailman paras taxi systeemi romutettiin, kiitos Bernerin ja RKP 👹
Taitaa olla suurempi ongelma se että alalle ei saada nuoria tekijöitä. Alkaa olla eläke ukkoja kaikki nuohoojat ja tekevät sen minkä jaksavat ja huvittaa.
Suoraan ovelta nokkaan.
Taitaa lakikin määrätä puulämmitys asunnon piipun nuohottavaksi ainakin kerran vuoteen. Piipussa jos tapahtuu nokipalo ja mukana palaa koko mökki, niin varmaan vakuutusyhtiö katselee virallisista papereista, onko piippu huollettu korvauksia miettiessään.
Jari pöllii kaiken.
.mottoripyörä kaverit etsii häntä. Liekö velkaakin heille. Jos ovat helvetin enkelit. Saattaa käydä kalpaten.
Kuka oli saanut viina krampin s marketin edessä viime viikolla?
Varmaan viinan ostoon tulossa, mutta ovella huomasi, että eukko oli nyysinyt rahapussin.
Ei sillä ole akkaa. Akka jätti niin siirtyi miehiin.
Tiedän kuka olet. Miksi huijaat ihmidiä?
Siksi koska pystyn ja ette mahda mitään nössö luuserit
No Kuka?
J. H
Etkö uskalla laittaa nimeä?