Prinssi Andrew

Anonyymi-ap

Kuningas Charles voisi antaa anteeksi omalle veljelleen Andrewille nk. seksikohu jutun. Andrew joutui huonoon seuraan tämän seksuaalirikollisen, amerikkalaisen Epsteinin myötä. Jotkut amerikkalaiset julkkikset pyrkivät tekemisiin englantilaisten kuninkaallisten kanssa. Tämä Epstein ja hänen oma vaimonsa etsivät nuoria tyttöjä ihan omaa käyttöänsä varten sekä heidän omiin kyseenalaisiin juhliin, joissa kävi julkkiksia ja silmää tekeviä ihmisiä. Näissä juhlissa oli mukana ainakin kolme kertaa 17-vuotias tyttö joka kuvattiin kerran prinssi Andrewin kanssa. Ehkä he harrastivat seksiä, ehkä eivät, mutta sitä emme tiedä. Tämä 17-vuotias tyttö meni kuitenkin ensimmäisen kerran vapaaehtoisesti näihin juhliin ja tiesi jo itse, mistä on kysymys. Sitten monen vuosikymmenen jälkeen hän haastoi prinssi Andrewin oikeuteen, kun tajusi itse olleensa silloin alaikäinen ja voisi saada paljon rahaa prinssi Andrewilta. Kuningatar Elisabeth eli vielä silloin ja hänen mielestään oli parempi, ettei oikeuteen mennä julkisesti käsittelemään näitä asioita, vaan hänen poikansa prinssi Andrew maksoi iso summan rahaa tälle amerikkalais naiselle. Kuningatar Elisabeth antoi ilmeisesti anteeksi omalle pojalleen, prinssi Andrewille ja tuki häntä tämän kohun keskellä, esim. esiintymällä julkisessa tilaisuudessa Andrewin kanssa. Andrewilta vietiin pois sotilaalliset arvonimet sekä kuninkaalliset edustustehtävät, mielestäni tässä on ihan tarpeeksi rangaistusta hänelle.
Prinssi Andrew on säilyttänyt hyvät välit ex-vaimonsa Sarah Fergusonin kanssa, jonka kanssa hän on yhdessä kasvattanut heidän kaksi tytärtään aikuiseksi. Kuningatar Elisabeth antoi anteeksi aikoinaan myös Sarah Fergusonille ja he kävivät yhdessä joskus kävelemässä koirien kanssa ja juttelivat samalla keskenään. Minä toivon, ettei kuningas Charles ota pois Andrewilta paikkaa kuninkaallisessa perheessä vaan antaisi hänen ja ex-vaimon asua edelleen siellä kuninkaan mailla, sillä niin olisi kaikille parempi. Prinssi Andrew voisi alkaa tekemään hyväntekeväisyys töitä, se oli hänelle ja kuninkaalliselle perheelle eduksi ja hyväksi.

12

365

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Andrewin ongelma on elitismi, eli käytti hyväkseen asemaansa ja pani nuorta tyttöä. Vaikka tapauksessa ei olisi ollut rikollista niin pahalta näyttää kuitenkin. Ja muutenkin outo kuvio, ystäväpariskunta raahaa nuorta tyttöä mukanaan jota andrew sitten panee kylppärissä.

      • Anonyymi

        Anteeksiko ?
        Voi hyvä luoja .......
        Kuningatarhan puolusti tuota pervoilua maksamalla hänet ulos jutusta
        Aikamoista kulissia kaikki


    • Anonyymi

      Britannian hovin säädöskokoelmaan sisältyy sellainenkin erikoisuus,että kuninkaalliseen seurueeseen kuuluvaa henkilöä ei saa pidättää hallitsijan läsnäollessa. Ehkä Andy sen vuoksi olikin niin halukas taluttelemaan mammaa eri tilaisuuksissa.

      Monarkkien edellytetään toimivan moraalisena esikuvana kansalaisilleen. Useimmat heistä ovat myös vanhempia ja juuri oma perhe on usein osoittautunut heikoksi kohdaksi. Hallitsija ei ole kuka tahansa isä, äiti tai veli, joka voi asettaa lapsensa tai muun perheenjäsenen edun kaiken muun edelle. Vaatii luonteen lujuutta toimia lain ja moraalin ehdoilla silloin, kun on kyseessä oma lapsi. Tämä olisi kuitenkin valtion päämiehen velvollisuus. Kuningatar Elisabetinkin muuten niin nuhteettomalla taipaleella omat lapset tuottivat eniten murhetta.

      Voi vain kysyä, millainen mies vielä kuusikymppisenäkin piiloutuu äitinsä helmoihin uskoen tämän jälleen kerran pelastavan hänet hädästä - mihin hän omilla sekoiluillaan on itsensä saattanut.
      Ansaitseeko tällainen mies korkean aseman ja turvatun, ylellisen elämän loppuiäkseen?

    • Anonyymi

      Annesta olisi tullut hyvä hallitsija.

    • Anonyymi00006

      Andrew Mountbatten-Windsorin vävyn ajama luksusrantahanke on asetettu konkurssipesään miljoonien velkojen vuoksi.
      Eli Prinsessa Peatrisin miehen firma .

    • Anonyymi00008

      Kuninkaallisperheellä] oli aiemmin runsaasti tilaisuuksia kurittaa Andrew'ta ja erottaa hänet viroistaan ​​​​käsitelläkseen häntä, mutta he ovat tehneet niin vain julkisen painostuksen ja median painostuksen vuoksi”, Lownie jatkoi.

      "Mutta en usko, että mikään tästä tulee yllätyksenä palatsille. He ovat valmistautuneet siihen, että nämä asiat tulevat esiin jossain vaiheessa."

      Lownie syytti myös kuninkaan veljeä ja entistä kälyä valehtelusta suhteensa päättymisestä Epsteinin kanssa, vaikka tämä myönsi syyllisyytensä alaikäisen houkutteluun prostituutioon vuonna 2009.

      Hän sanoi: ”Et voi uskoa yhtäkään sanaa, mitä Andrew tai Sarah Ferguson sanoo, ja opin sen neljän vuoden tutkimustyöni aikana.”

      "He valehtelevat jopa asioista, joista heidän ei tarvitsisi valehdella. Joten pelkäänpä, että heidän maineensa on täysin pilalla. Kumpikaan heistä ei voi koskaan toipua siitä, mitä on paljastunut."

    • Anonyymi00009

      Andrew Mountbatten-Windsorin ja Ghislaine Maxwellin romanttiset sähköpostit , joissa he kertoivat toisilleen rakastavansa toisiaan, lisäävät spekulaatioita parin romanttisesta suhteesta.

      Hellättävien sanojenvaihto, jossa he viittaavat toisiinsa nimillä, kuten "kulta" ja "herne", samalla kun toteavat "kaipaavansa" toisiaan, herättää uudelleen ystävien ja jopa entisen kuninkaallisen suojelusupseerin väitteitä siitä, että he olivat

    • Anonyymi00010

      Ei täältä Suomesta kannata Englannin kuninkaallisia neuvoa.

    • Anonyymi00011
      UUSI

      Mitäs ap nyt sanoo?

    • Anonyymi00012
      UUSI

      Jeffrey Epsteinin tiedostoista juuri julkaistut sähköpostit ovat herättäneet uudelleen kritiikkiä Sarah Fergusonia kohtaan. Vuoden 2010 vaihdossa Epstein kysyi, milloin hän voisi tavata hänet uudelleen, sillä tämä haki häneltä taloudellista apua. Hänen vastauksensa sisälsi nyt kiistanalaisen linjan: ”En ole vielä varma. Odotan vain, että Eugenie palaa panoviikonlopusta!! ” viittaa hänen tyttäreensä.

      Kommentista tekee erityisen häiritsevän paitsi sen vulgaarius myös asiayhteys, jossa se jaettiin tuomitun seksuaalirikollisen kanssa. Nuoren naisen yksityiselämään viittaaminen, erityisesti omaan tyttäreen, heijastaa silmiinpistävää arvostelukyvyn ja kunnioituksen puutetta.

      Skandaalin lisäksi tämä hetki nostaa esiin syvemmän asian: julkisuuden henkilöiden vastuun on suojella rajoja, arvokkuutta ja yksityisyyttä. Tyttären läheisyyden muuttaminen tuhlailuksi ei ole vain sopimatonta, se on huolestuttavaa ja syvästi kertovaa.

      #sarahferguson #princesseugenie #epsteinfiles #jeffreyepstein #royals

      • Anonyymi00014
        UUSI

        Pyysihän Fergie Epsteinia kaksi kertaa kirjallisesti naimisiin kanssaan.


    • Anonyymi00013
      UUSI

      Kuinka joku voi ehdottaa näittn alkavan tekemään uudestaan hyväntekeväisyydessä työtä !!!! Voi luoja !!!!
      Sitähän nämä on tehneet ja nyt järjestöt n kaikki heidät irtisanoneet ja syystä !!!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      335
      32350
    2. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      60
      2556
    3. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      74
      2008
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      207
      1777
    5. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      168
      1678
    6. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      49
      1481
    7. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      96
      1254
    8. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1068
    9. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      103
      1021
    10. Huomioon ottaminen

      Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin
      Ikävä
      31
      974
    Aihe