Prinssi Andrew

Anonyymi-ap

Kuningas Charles voisi antaa anteeksi omalle veljelleen Andrewille nk. seksikohu jutun. Andrew joutui huonoon seuraan tämän seksuaalirikollisen, amerikkalaisen Epsteinin myötä. Jotkut amerikkalaiset julkkikset pyrkivät tekemisiin englantilaisten kuninkaallisten kanssa. Tämä Epstein ja hänen oma vaimonsa etsivät nuoria tyttöjä ihan omaa käyttöänsä varten sekä heidän omiin kyseenalaisiin juhliin, joissa kävi julkkiksia ja silmää tekeviä ihmisiä. Näissä juhlissa oli mukana ainakin kolme kertaa 17-vuotias tyttö joka kuvattiin kerran prinssi Andrewin kanssa. Ehkä he harrastivat seksiä, ehkä eivät, mutta sitä emme tiedä. Tämä 17-vuotias tyttö meni kuitenkin ensimmäisen kerran vapaaehtoisesti näihin juhliin ja tiesi jo itse, mistä on kysymys. Sitten monen vuosikymmenen jälkeen hän haastoi prinssi Andrewin oikeuteen, kun tajusi itse olleensa silloin alaikäinen ja voisi saada paljon rahaa prinssi Andrewilta. Kuningatar Elisabeth eli vielä silloin ja hänen mielestään oli parempi, ettei oikeuteen mennä julkisesti käsittelemään näitä asioita, vaan hänen poikansa prinssi Andrew maksoi iso summan rahaa tälle amerikkalais naiselle. Kuningatar Elisabeth antoi ilmeisesti anteeksi omalle pojalleen, prinssi Andrewille ja tuki häntä tämän kohun keskellä, esim. esiintymällä julkisessa tilaisuudessa Andrewin kanssa. Andrewilta vietiin pois sotilaalliset arvonimet sekä kuninkaalliset edustustehtävät, mielestäni tässä on ihan tarpeeksi rangaistusta hänelle.
Prinssi Andrew on säilyttänyt hyvät välit ex-vaimonsa Sarah Fergusonin kanssa, jonka kanssa hän on yhdessä kasvattanut heidän kaksi tytärtään aikuiseksi. Kuningatar Elisabeth antoi anteeksi aikoinaan myös Sarah Fergusonille ja he kävivät yhdessä joskus kävelemässä koirien kanssa ja juttelivat samalla keskenään. Minä toivon, ettei kuningas Charles ota pois Andrewilta paikkaa kuninkaallisessa perheessä vaan antaisi hänen ja ex-vaimon asua edelleen siellä kuninkaan mailla, sillä niin olisi kaikille parempi. Prinssi Andrew voisi alkaa tekemään hyväntekeväisyys töitä, se oli hänelle ja kuninkaalliselle perheelle eduksi ja hyväksi.

5

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Andrewin ongelma on elitismi, eli käytti hyväkseen asemaansa ja pani nuorta tyttöä. Vaikka tapauksessa ei olisi ollut rikollista niin pahalta näyttää kuitenkin. Ja muutenkin outo kuvio, ystäväpariskunta raahaa nuorta tyttöä mukanaan jota andrew sitten panee kylppärissä.

      • Anonyymi

        Anteeksiko ?
        Voi hyvä luoja .......
        Kuningatarhan puolusti tuota pervoilua maksamalla hänet ulos jutusta
        Aikamoista kulissia kaikki


    • Anonyymi

      Britannian hovin säädöskokoelmaan sisältyy sellainenkin erikoisuus,että kuninkaalliseen seurueeseen kuuluvaa henkilöä ei saa pidättää hallitsijan läsnäollessa. Ehkä Andy sen vuoksi olikin niin halukas taluttelemaan mammaa eri tilaisuuksissa.

      Monarkkien edellytetään toimivan moraalisena esikuvana kansalaisilleen. Useimmat heistä ovat myös vanhempia ja juuri oma perhe on usein osoittautunut heikoksi kohdaksi. Hallitsija ei ole kuka tahansa isä, äiti tai veli, joka voi asettaa lapsensa tai muun perheenjäsenen edun kaiken muun edelle. Vaatii luonteen lujuutta toimia lain ja moraalin ehdoilla silloin, kun on kyseessä oma lapsi. Tämä olisi kuitenkin valtion päämiehen velvollisuus. Kuningatar Elisabetinkin muuten niin nuhteettomalla taipaleella omat lapset tuottivat eniten murhetta.

      Voi vain kysyä, millainen mies vielä kuusikymppisenäkin piiloutuu äitinsä helmoihin uskoen tämän jälleen kerran pelastavan hänet hädästä - mihin hän omilla sekoiluillaan on itsensä saattanut.
      Ansaitseeko tällainen mies korkean aseman ja turvatun, ylellisen elämän loppuiäkseen?

    • Anonyymi

      Annesta olisi tullut hyvä hallitsija.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      171
      3398
    2. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      154
      1919
    3. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      147
      1839
    4. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      159
      1774
    5. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      77
      1624
    6. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      348
      1589
    7. Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä

      En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m
      Ikävä
      81
      1439
    8. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      20
      1288
    9. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      25
      1185
    10. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      158
      1182
    Aihe