Demarit ovat jättäneet laskunsa maksamatta. Velat ovat menneet perintään. Velat liittyvät työväentalon remonttiin, on tainut seinästä raha loppua.....
SOSIALIDEMOKRAATIT OVAT TALOUSVAIKEUKSISSA
Anonyymi-ap
4132
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olisko nuo jakaneet eläkeläisille liikaa vappusatasia,,, puhtaana käteen kuten ay-Antti mainosti?
Toisaalta puolueen linja ja talouden hallinta näkyy kyllä valtion kirstussakin. Oli seuraavan hallituksen kokoonpano mikä hyvänsä, kateeksi ei käy kun alkavat oikoa Marinin hallituksen kassaa.
vielä viimeisinä töinä Marinin hallitus päättää leikata eläkkeitä 4vuoden ajalta indeksikorotukset.,ei tunnu siltä että ei enää voi äänestää sdp eikä vasureita.
Ei haittaa, velaksi voi huoletta elää, kun demareitten mukaan velkoja ei tarvitse edes maksaa takaisin.😂
Ihan tuttua touhua valtion tasolla, sotealueilla ja paikallistasolla. Biletetään ja hoidetaan vastuuttomasti taloutta. Paperiliitto on esimerkki vasemmiston onnettomasta rahankäytöstä. Jäsenien mökit meni myyntiin. Pomojen mkit säästettiin.
Valtion taloudesta. Kaikki puolueet joutuvat leikkaamaan ensi vaalikaudella. Sitä on turha kiertää ja kieltää. SDP leikkaa, Vasemmistoliitto leikkaa. Ja Sanna Marinillekin tiedoksi, että leikkaaminen tarkoittaa irtisanomisia. Turha valehdella Suomen kansalle.
Marinin hallituksen aikana on tuloerot, työttömyys, hoitojonot, hulabaloo kouluissa sekä valtion velka ja korkomenot kasvaneet. Se on faktaa. Ei tätä enää.
Oletko käynyt vaalikoneessa? Jos tulos on, että sinua lähinnä on Kristillisdemokraatit entisen suosikkisi sosialidemokraattien sijaan, niin kone on oikeassa.