Oma Fortum chat pois päältä, olisi ilmainen. Puhelu maksullinen- nauhotus ennen ku pääsee valikkoon...asiakaspalvelija ensin valehtelee kun laskussa 20kwh enemmän ku OmaFortumissa, syy sähkönsiirto yhtiön...Ei, se on Fortumin kiva peli asiakkaille ja mie sain 20 kwh ilmaseksi, tosi kivaa- paitsi se laskutetaan miulta. Asiakaspalvelija ensin sano että se hyvitetään kesällä ja kun olen selvillä sähkön myynnistä niin lopulta asiakaspalvelija myönsi että se hyvitetään vuoden päästä kesällä ???!!! Mitä ihmettä!!! Ensin maksat puhelumaksun kun kuuntelet nauhoituksia n 1 Min- koko päivän koko viikon- ruuhkautunut asiakaspalvelu nauhoitukset tuottavat hyvät rahat Fortumille sit kivat ilmaset kwh ovatkin maksullisia. Eikö riitä Fortumille että se rahastaa suomalaisia kattaakseen Saksan miljardi seikkailut sähkön hinnalla se vielä huijaa KAIKESSA mitä tekee. Paska lafka.
Mummi 66v
Mummi 66v
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kun olin fortumin asiakkaana minulle soitettiin parin kuun välein olenko sopimukseen tyytyväinen. Mitään ei sovittu, ei muutoksia tms
Joka puhelun jälkeen minulle oli kuitenkin ilmestynyt uusi maksullinen lisäpalvelu.
Vaihdettuani tämän takia toiselle sähköntoimittajalle, fortumin laskuja vaan tuli. Sitten kun soitin ja valitin, sanottiin joo tässä on joku väärinkäsitys.
Ja hoplaa parin päivän päästä olinkin muka vaihtanut taas fortumille. Ja sen määräaikaisen sopimuksen purku on osoittautunut hankalaksi. Siis sopimuksen jota en ole tehnyt.
Fortum itsessään ei ota kantaa koko asiaan.
Vien asian käräjille.