Kyllä Kiemunkia taas harmittaa

Jos harmitukseen voisi kuolla, niin Kiemunki olisi vainaa, sillä Lulu Ranteesta uhkaa tulla taas Hämeen äänikuningatar. Taannoin Kiemunki yritti katkaista Lulun kansanedustajan haaveet julkaisemalla Lulun lasten sosiaaliturva tietoja, mutta kuinkas kävi? Aivan oikein, Lulu sai veret seisauttavan äänivyöryn ja Kiemungilta itseltään hävisi n. 1000 ääntä edellisistä vaaleista. Olen varma, että kiemunki on viettänyt monta unetonta yötä näitä pohtiessaan
15128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kari sai tuomion ja on valvonut sen jälkeen monta unetonta yötä.

Äänestä

Morjensta Gäry Pers. Tuomio kovin sinua yhä ahdistaa mutta sen tilasit.

Äänestä
  • Ei tule koskaan pääsemään yli katkeruudesta.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Ei tule koskaan pääsemään yli katkeruudesta.

    Olet oikeassa, kiemungin katkeruus elää ja voi hyvin

    Äänestä

Kukaan ei äänestä perzuja.

Äänestä

Jos kiemu ei olisi lähtenyt jakamaan toisten yksityisasioita, hän voisi olla kansanedustaja, mutta hölmö kun on, niin nyt siellä on Lulu

Äänestä
  • Kiemu on katkeroitunut omista hölmöilyistään. Tosin näitä hölmöilyjä on yhden miehelle osalle sattunut poikkeuksellisen paljon, ja niinpä maine meni hämeenlinnalaisten keskuudessa pahasti kuralle.

    Äänestä

Hämeenlinnan viimeisimpien persuhölmöilyiden takana on Kari.

Äänestä

Kyllä pitää olla emähölmö, että saa satojen tuhansien korvausvastuut, se on päivänselvää, vai mitä iisakki

Äänestä

Kiemua sapettaa, kun Lulu on vetänyt pidemmän korren. Kerta toisensa jälkeen. Olipa kyse argumentoinnista, väittelystä, äänestäjien luottamuksesta, ... vain riidan haastamisessa Kiemu pärjää.

Äänestä

On ihan pomminvarmaa että Lulu kerää eniten ääniä. Pitkätukka naama punasena taas kun ahdistaa ja vituttaa. Sama Sari.

Äänestä
  • Jotain kunnioitusta nyt Iisulle. On sentään viimeinen hämeenlinnalainen nyrkkeilyn Suomen Mestari. Pudotti ekalla yllätysiskulla kanssamatkustajan laivaboxingin Suomenmestaruuskilpailussa Vanajavedellä muutama vuosi sitten. Edelleen mestaruusvyö on Iisulla ja haastajia ei ole ilmaantunut.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Jotain kunnioitusta nyt Iisulle. On sentään viimeinen hämeenlinnalainen nyrkkeilyn Suomen Mestari. Pudotti ekalla yllätysiskulla kanssamatkustajan laivaboxingin Suomenmestaruuskilpailussa Vanajavedellä muutama vuosi sitten. Edelleen mestaruusvyö on Iisulla ja haastajia ei ole ilmaantunut.

    Impulssikontrollin kanssa Iisulla on selviä vaikeuksia. Itse aiheutetut vaikeudet ovat hankaloittaneet urapolkua, nyt joutuu astelemaan hv-kerholaisten tarjoamaa almupolkua pitkin.

    Äänestä

Kari tietää, miten hv-veljien avustuksella rakennetaan taloudellisesti menestyksekäs urapolku.

Äänestä

Helvetin hyvä että joutuu maksamaan sunny car center hölmöilystään isoa rahaa. Nautin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jos harmitukseen voisi kuolla, niin Kiemunki olisi vainaa, sillä Lulu Ranteesta uhkaa tulla taas Hämeen äänikuningatar. Taannoin Kiemunki yritti katkaista Lulun kansanedustajan haaveet julkaisemalla Lulun lasten sosiaaliturva tietoja, mutta kuinkas kävi? Aivan oikein, Lulu sai veret seisauttavan äänivyöryn ja Kiemungilta itseltään hävisi n. 1000 ääntä edellisistä vaaleista. Olen varma, että kiemunki on viettänyt monta unetonta yötä näitä pohtiessaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu