Millä ihmeen viisumilla nämä ostosmatkailijat oikein liikkuu mm. Prismassa. Eikö kauppa voisi puuttua tähän järjettömään hamstraukseen, jossa esim. juustoja ostetaan samaa laatua kerralla 60kg. Ilmeisesti osa näistä päätyy lopulta Ukrainaan venäläisten valloittajien ruokatäydennyksinä.
Sitten kun lasti on viety autoon koittaa uusi kierros. Ei kukaan tarvitse omaan käyttöön tuollaisia määriä elintarvikkeita. Eikös Putin ole ilmoittanut että suomessa vallitsee nälänhätä, vai tarkoittaako, että kohta suomessa vallitsee nälänhätä kun venäläiset käy sieltä ostamassa kaikki elintarvikkeet.
Sama ruljanssi autotarvike ja varaosamyynnissä, siellä ostetaan varaosia jotka on vientikiellon alaisia mutta joku ne raahaa rajan yli ja suomalaiset idiootit maksaa vielä alvit takasin.
Laittakaa nyt saatana se raja kiinni.
Prisman venäläiset
Anonyymi-ap
5
211
Vastaukset
- Anonyymi
Puhkokaa renkaat
- Anonyymi
Millä tavalla pois sinulta? Ostokset teemme omalla rahalla.
- Anonyymi
Venäläisille murhaaja-raiskaaja fasisteille ei pidä myydä mitään. Mieluummin annetaan ukrainalaisille ilmaiseksi.
venäläisillä kilvillä liikkuvia autoja kyllä ihme kyllä näkyy aika paljon... vieläkin, vaikka pitäs olla porttikielto tänne. Jossain mättää ja pahasti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?662450Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U812345Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut172090Purralla luistaa hihna isolla pyörällä
Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä361734Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai771678Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1121653Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?
Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä2511477Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287251007Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.
Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he320965Unelmia Italiassa: Totuus Ralph-pojan kanssa pitkästä ajomatkasta Italiaan
Viime kesän kynnyksellä Kikotin-matkailuauto lähti tien päälle ja matka halki Euroopan kohti Italiaa starttasi. Tämä oli3807