Millä ihmeen viisumilla nämä ostosmatkailijat oikein liikkuu mm. Prismassa. Eikö kauppa voisi puuttua tähän järjettömään hamstraukseen, jossa esim. juustoja ostetaan samaa laatua kerralla 60kg. Ilmeisesti osa näistä päätyy lopulta Ukrainaan venäläisten valloittajien ruokatäydennyksinä.
Sitten kun lasti on viety autoon koittaa uusi kierros. Ei kukaan tarvitse omaan käyttöön tuollaisia määriä elintarvikkeita. Eikös Putin ole ilmoittanut että suomessa vallitsee nälänhätä, vai tarkoittaako, että kohta suomessa vallitsee nälänhätä kun venäläiset käy sieltä ostamassa kaikki elintarvikkeet.
Sama ruljanssi autotarvike ja varaosamyynnissä, siellä ostetaan varaosia jotka on vientikiellon alaisia mutta joku ne raahaa rajan yli ja suomalaiset idiootit maksaa vielä alvit takasin.
Laittakaa nyt saatana se raja kiinni.
Prisman venäläiset
Anonyymi-ap
5
161
Vastaukset
- Anonyymi
Puhkokaa renkaat
- Anonyymi
Millä tavalla pois sinulta? Ostokset teemme omalla rahalla.
- Anonyymi
Venäläisille murhaaja-raiskaaja fasisteille ei pidä myydä mitään. Mieluummin annetaan ukrainalaisille ilmaiseksi.
venäläisillä kilvillä liikkuvia autoja kyllä ihme kyllä näkyy aika paljon... vieläkin, vaikka pitäs olla porttikielto tänne. Jossain mättää ja pahasti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 633467
- 633227
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa643041SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p542542- 712342
- 562121
Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.381079Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?411055Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1171032Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.1261008