Tungosta laidoille
Suomalaiset äänestäjät jakautuvat yhä jyrkemmin kahteen blokkiin. Keskelle jää tilaa, kun keskustalaiset pakenevat oikealle ja vihreät vasemmistopuolueisiin.
https://suomenkuvalehti.fi/politiikka-ja-talous/puoluetta-vaihtavat-ratkaisevat-eduskuntavaalit-keskustasta-kay-liike-oikealle-ja-vihreista-vasemmistopuolueisiin/
Liikkuvat ratkaisevat
5
312
Vastaukset
- Anonyymi
Keskustasta oikealle ja vihreistä vasemmalle päin
siirtyy Äänestäjä raukka tää ? Millainen on puoluekenttä joka jäljelle jää? - Anonyymi
Viimen äänestin persuja,pettymys oli kun eivät hallitukseen päässeet,nyt äänestän
Mehtälää,oman kylän mies hyvä valinta uskontokunnasta ja puolueesta riippumatta,
aiemmin oon aina äänestäny vasemmistoa työläistaustani takia- Anonyymi
Mitä merkitystä miehen erinomaisuudella on kun taustalla vaikuttava uskontokunta ja puolue määrittävät mitä saa sanoa ja miten toimia. Onhan tuo nähty ja kuultu nytkin eduskunnassa jo istuvien edustajien toimissa. Mielenkiintoista on nähdä kuinka vaalin tulokseen vaikuttaa puolueen ehdokasasettelu, on kovin paljon ehdokkaista tämän ahtaan uskontokunnan edustajia. Siis ääni kepulle on ääni uskontokunnalle.
- Anonyymi
Liikkuvat eteen ja liikkuvat taaksi. Liikuuvat sivulle ylös ja alas. Miten mielenkinitoista!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1652581Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668