Hei! Sain työn Kannuksesta ja olisi muutto sinne edessä.
Jos joku tietää mista kannattaisi vuokra-asunto ottaa, vinkkejä otetaan vastaan. Kaksio hakusessa näin alkuun. Onko vuokrataso kovinkin korkea? Entäpä kuinka monta vuokrafirmaa sieltä löytyy?
Entäpä iltaelämä, olisiko edes yksi karaokebaari viikollakin auki? Mitä hyvää tai huonoa yleisemminkin? Löytyyköö kuntosali? Muutto kuitenkin jo varma, joten syteen tai saveen.!
terv. nimimerkki asuntoa vailla.
Muuttamassa Kannukseen
25
2116
Vastaukset
- Anonyymi
Kasarmilla asuntoja ja karaokea lähellä.
- Anonyymi
Kannuksen vuokra-asunnot ja kuntosali löytyy uimahallilta+muut harrasteet.
- Anonyymi
Hyviä vastauksia kaikki
- Anonyymi
Museokankaalla asuntoja vapaana rauhallinen sijainti
- Anonyymi
Ota arton naapurista,siäl on sillä lyhyt matka tussun peräs juoppona kulkea,varo vaa saattaa hakata kännis ja lääkkeis sunki ovea.
- Anonyymi
Tapulikadulla remontoitu kaksio, siisti. Rauhallinen asumalähiö. 2 kerros.
- Anonyymi
Kämppiä löytyy torista, vuokraovesta, facebookista ja kannuksen vuokra-asunnot sivuilta (eli täältä https://kannus.fi/asuminen-ja-rakentaminen/asuminen/vuokra-asunnot/ ). En oikeestaan henkilökohtaisesti välttelisi mitään aluetta. Kaikki alueet on oikeestaan ihan okei, jos vaan itsellä on asiat kunnossa eikä tarvi esimerkiksi stressata muiden ihmisten olemassa oloa kuten joillakin on tapana. Vuokrafirmoja on esimerkiksi eezy, mutta itse ehkä kysyisin mielummin suoraan kaupungissa olevilta työpaikoilta - koska vuokrafirmat ovat saastaista ihmiskauppaa.
- Anonyymi
Kaksiota löytyy varmasti.
Kuntosaleja on kaksi, toinen auki yömyöhään, kai
Asutoa voi kysyä vaikka Kannuksen Vuokra-asunnot palvelusta - Anonyymi
Karaoke paikkoja Bar Kellari, Kahvi-Baari ja Meno-Monossa joskus.
- Anonyymi
Hyvät harrastusmahdollisuudet Kitinvaparissa. Ja karaokea saa viikollakin laulaa yömyöhään bar kellarissa. Vuokra asunnoista saitkin jo apua. Mutta kannattaa tsekata myös facebookin tarjonta, regionline ja tori.
Muut ok, museokankaalle en muuttaisi.- Anonyymi
Juu ei museokangas
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu ei museokangas
Museokankaallakin on asiallisia kämppiä ja naapureita. Siellä "takakehällä" on ne ankeat rivarit...
- Anonyymi
Höpsis. Koko talvena ei oo pahemmin näkyny. Mistä vedät nää juttusi.
- Anonyymi
Ei kannata tuppulandiaan muuttaa
- Anonyymi
Työnantaja ei osaa auttaa?
- Anonyymi
Hyvä paikka!
- Anonyymi
Heh 😜😜Mitä hyvää??
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Heh 😜😜Mitä hyvää??
Oma elämäsi
Tee mitä haluat äläkä valita.!
- Anonyymi
Tervetuloa!
- Anonyymi
Kannattaa kyllä
- Anonyymi
Ei kannata, kuollut kylä
- Anonyymi
Museokangasta suosittelen hyväkuntoiset asunnot
- Anonyymi
Kannattaa muuttaa. Alueen alhaisin verotus ja hyvät palvelut.
- Anonyymi
Ehdottomasti museokankangas on hyväkuntoiset asunnot ja mukavat naapurit.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3602838SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis652276Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781959Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis661592- 1401532
- 691149
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön264955Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li8932- 39810