Hei! Sain työn Kannuksesta ja olisi muutto sinne edessä.
Jos joku tietää mista kannattaisi vuokra-asunto ottaa, vinkkejä otetaan vastaan. Kaksio hakusessa näin alkuun. Onko vuokrataso kovinkin korkea? Entäpä kuinka monta vuokrafirmaa sieltä löytyy?
Entäpä iltaelämä, olisiko edes yksi karaokebaari viikollakin auki? Mitä hyvää tai huonoa yleisemminkin? Löytyyköö kuntosali? Muutto kuitenkin jo varma, joten syteen tai saveen.!
terv. nimimerkki asuntoa vailla.
Muuttamassa Kannukseen
22
667
Vastaukset
- Anonyymi
Kasarmilla asuntoja ja karaokea lähellä.
- Anonyymi
Kannuksen vuokra-asunnot ja kuntosali löytyy uimahallilta muut harrasteet.
- Anonyymi
Museokankaalla asuntoja vapaana rauhallinen sijainti
- Anonyymi
Tapulikadulla remontoitu kaksio, siisti. Rauhallinen asumalähiö. 2 kerros.
- Anonyymi
Kämppiä löytyy torista, vuokraovesta, facebookista ja kannuksen vuokra-asunnot sivuilta (eli täältä https://kannus.fi/asuminen-ja-rakentaminen/asuminen/vuokra-asunnot/ ). En oikeestaan henkilökohtaisesti välttelisi mitään aluetta. Kaikki alueet on oikeestaan ihan okei, jos vaan itsellä on asiat kunnossa eikä tarvi esimerkiksi stressata muiden ihmisten olemassa oloa kuten joillakin on tapana. Vuokrafirmoja on esimerkiksi eezy, mutta itse ehkä kysyisin mielummin suoraan kaupungissa olevilta työpaikoilta - koska vuokrafirmat ovat saastaista ihmiskauppaa.
- Anonyymi
Kaksiota löytyy varmasti.
Kuntosaleja on kaksi, toinen auki yömyöhään, kai
Asutoa voi kysyä vaikka Kannuksen Vuokra-asunnot palvelusta - Anonyymi
Karaoke paikkoja Bar Kellari, Kahvi-Baari ja Meno-Monossa joskus.
- Anonyymi
Hyvät harrastusmahdollisuudet Kitinvaparissa. Ja karaokea saa viikollakin laulaa yömyöhään bar kellarissa. Vuokra asunnoista saitkin jo apua. Mutta kannattaa tsekata myös facebookin tarjonta, regionline ja tori.
Muut ok, museokankaalle en muuttaisi.- Anonyymi
Juu ei museokangas
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu ei museokangas
Museokankaallakin on asiallisia kämppiä ja naapureita. Siellä "takakehällä" on ne ankeat rivarit...
- Anonyymi
Kysele missä mannet asuu ja vältä niitä taloyhtiöitä. Isoina laumoina pesivät ja aiheuttavat kauheaa ääntä etenkin öisin.
- Anonyymi
Höpsis. Koko talvena ei oo pahemmin näkyny. Mistä vedät nää juttusi.
- Anonyymi
Ei kannata tuppulandiaan muuttaa
- Anonyymi
Työnantaja ei osaa auttaa?
- Anonyymi
Hyvä paikka!
- Anonyymi
Heh 😜😜Mitä hyvää??
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Heh 😜😜Mitä hyvää??
Oma elämäsi
Tee mitä haluat äläkä valita.!
- Anonyymi
Tervetuloa!
- Anonyymi
Kannattaa kyllä
- Anonyymi
Ei kannata, kuollut kylä
- Anonyymi
Museokangasta suosittelen hyväkuntoiset asunnot
- Anonyymi
Kannattaa muuttaa. Alueen alhaisin verotus ja hyvät palvelut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus koulussa Ylivieskassa
Nuori puukottanut toista. Onko jollain tietoa mitä tapahtunut? https://www.kaleva.fi/nuori-puukotti-toista-nuorta-ylivieskan-kaisanieme/5438560986393Leo Järvinen kävi Zyskowiczin kimppuun
Kyllähän me olemme olleet jo pitkään tietoisia, että suurimmat antisemitistit, myös maahanmuuttajien itsensä mukaan löytyvät Vasemmistosta ja eniten N1725411Persu Niikko vei ruokajonon ruuat!!!
Persu vei vähävaraisille tarkoitetut ruuat omaan vaalitilaisuuteen!!! Persujen köyhien kyykytys on jo alkanut!!! https://www.is.fi/politiikka/art-2005142724Millainen on täydellinen vartaloinen nainen
Laittakaa kuvia millainen on mielestäsi täydellisen vartaloinen nainen1482318ILONA JAKONEN tuomittiin joulukuussa Etelä-Savon käräjäoikeuden päätöksellä 3 vuoden 8 kuukauden van
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009480846.html Ilona yritti surmata Äitinsä lyömällä veitsellä ja samalla istuen hänen päällään! Suomina22191Martina Muuttaa
Mutta minne? Kertokaa landelle missä sijaitsee tämä upea erkkerillinen asunto.2941655- 261356
Ben Zyskowiczin kimppuun hyökkäsi Puotilassa asuva vasemmistolaisaktivisti LJ
Tuo Ben Zyskowicziin Itäkeskuksessa kohdistuneen hyökkäyksen takana oleva LJ tunnetaan Li Anderssonin kannattajana ja hänen tiedetään vastustavan Isra2721233- 331163
- 571129