Hei! Haluan tehdä yhden asian palstalaisille nyt aivan selväksi!
Tämä ei ole ohi!
https://jaakkokalevi.files.wordpress.com/2023/03/image-2.png
Ne jotka yrittivät myrkyttää meidät tulevat vielä takaisin ja tulevat yrittämään samaa pikku jekkuaan uudelleen.
Annan tästä nyt yhden aika hyvän käytännön todisteen.
https://mega.nz/file/MIAjyZqa#xaUvKbMHyLqwDEHfplQO75aD3ODQT2nSrs769k01XLM
Tuo Sosiaali ja tervysministeriön muistio koronarokotteiden ulottamisesta alle 5-uotiaisiin on kuitenkin jo aika vanha. Ajattelin liittää tähän vielä yhden PDF muistion joka käytännössä on koko taruntatautilain uudistamisesta.
https://mega.nz/file/gEoxkIYb#7-BW0Gkaej_eB9xFNJyPs6wfohoyegam95c1moYNVaE
Tuossa pikkuisen selvemmin tiivistettynä mistä kyseisessä uudistuksessa oikein on kysymys.
https://mega.nz/file/MF4lzaDK#jaiGPCSNS8jngZQyEL92kXL_WE7YlBHo9P5hZ4Rl0a0
Vaalit ovat pelkkä kulssi yhdessä Soten kanssa. Uusi lääketieteellinen poikkeustila on ihan kulman takana luultavasti alkaen jo tämän vuoden Syksystä.
https://jaakkokalevi.files.wordpress.com/2023/03/image-3.png
Tähän kannattaa meidän jokaisen alkaa varautua kunkin omalla tavallaan mutta yksi asia on VARMA...ne eivät tule lopettamaan tuota meidän härnäämistämme noilla myrkkyinjektiolla!
https://mega.nz/file/4R41WKDS#w87ksUVKFIW3_g71VfR-sBSJ_07nwAd_hdF1WjTh0Z0
https://mega.nz/file/Zcg0AYRb#N9l6z0iSYjHhvqv8qYEKdDbe_ryNltHjd0SrjCUIFEY
https://mega.nz/file/YIQllIiI#OcnsgcMN4ph2EUEvjjpfPudOGsKiEd0zTjs2bAPbgrs
Tästä kannattaa lähteä liikkeelle! Suomea uhkaa synkkä tulevaisuus!!!
https://mega.nz/file/YYgmXAZA#d5lSBRvjbXI3VfBYra7Z8YN9RjQPoUnI9tuA6f-SKdU
Korona tulee takaisin!
5
452
Vastaukset 5
- Anonyymi
Viherpunikki hallinto ei osannut suojella kansalaisiaan. Enemmänkin oli uhka kansalle. Sanna oli ollut koronakosketuksessa ja lähti kaljottelemaan Helsingin kallioon. Uusimaa suljettiin mutta etelänveteliä tuli etelästä ja Ruotsista eikä Sanna hölmö osannut tehdä mitään. Koska Sanna pannaan syytteeseen kaikesta kurasta mitä heitti palkanmaksajiensa niskaan?
- Anonyymi
Eikö se korona piikki suojaakaan koronalta.
Facebookissa iäkäs facebook tuttu valitti, että koronaa sairastetaan ja on koroba piikit ottanut, kuten suositeltiin.
Serkun perhe otti korona piikit ja ovat kovassa räkätaudissa ja yskässä.
Jos kerran korona piikki piti suojata koronalta, niin miten sitten ovat koronaan sairastuneet...
Kaikki koronapiikin ottaneet ovat nyt tilanteessa, että ovat rokottamattomia, mutta ero vaan on se, että heillä on kehossaan koronapiikin arvaamattomia aineksia, joiden pitkäaikaisista vaikutuksista ei kukaan tiedä vielä mitään, eikä niitä saa kehostaan poistettua.
Koronapiikin tehohan alkaa laskea puolen vuoden kuluttua, jollei tehostepiikkiä saa, - Anonyymi
Onneksi muualla maailmassa TV kertoo jo ihmisille, mistä tässä koko plandemiassa on ollut kyse: https://t.me/WeTheJustice/2925
Koska YLE ja maamme viranomaiset tekevät sama? Vasta kun kaikkialla maailmassa aloitetaan ne lähetykset, joissa kerrotaan tästä ja monista muistakin asioista? - Anonyymi
Korona ei voi tulla takaisin, kun ei se ole mennyt poiskaan. Virus jää oleskelemaan maan päälle, haluttiin tai ei. Ihan kuten monet muutkin virukset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS932576Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.15985Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.54822Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke46761- 50744
- 47664
- 80616
- 50605
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍68596Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35594