Et tunne minua et halua tutustua minuun.
Samapa tuo
Anonyymi-ap
1980
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Jaa
Haluan erittäin paljon, jos olet kaipaamani mies.
Miten päästäisiin paremmin tutustumaan? Nähtiinkin tänään töissä
Voitko vaan tulla mun työhuoneeseen juttelemaan?
Emme ole samassa työpaikassa.
Koskaan en ala työpaikka romasiin tai sama taloyhteisö missä asun suhteisin. Siitä ei hyvää seraa tiedät itsekin.Mikään ei ole ikuista,ei rakkauskaan.Jompi kumpi joutuisi vaihtaa työpaikaa tai asumista kun ero tulee.On lapsellista edes luulla suhteen kestää koko iän.Maailma on vapaita naisia kuin miehiä.
Jos kuukauden sisällä ei tapahdu irl mitään, niin tämä asia on loppuun käsitelty.
Mitä pitäisi tapahtua? Mitä odotat? En ole osaa lukea ajatuksia.
En edes osaa tutustua. Minussa on jotain rikki mitä sosiaalisiinsuhteisiin tulee. Harmittaa kun haluaisin rakastaa ja tulla rakastetuksi mutta en pääse lähelle eikä minua pääse lähelle. Voit unohtaa minut nainen.
Tiedän tunteen... Ei siihen tarvita kuin yksi sopivanlainen ihminen, joka on vähän normaalia kärsivällisempi tapaus ja valmis näkemään vähän vaivaa ujuttaakseen itsensä lähemmäs pikku hiljaa. Haluan uskoa, että sellaisiakin maailmassa on. Ja sitten kun hän sinut puolelleen voittaa, sinähän olet siinä hänen rinnallaan vaikka maailman tappiin asti. Se meissä sosiaalisesti "hankalissa" tapauksissa tahtoo olla: kerran kun meidät saa, niin ei me siitä sitten mihinkään lähdetä ellei meitä suorastaan heitetä ulos. :)
Rakastaisin häntä kiltisti. Mutta en usko omalla kohdallani tuollaiseen.
Minä uskon sinun kohdallasi tuollaiseen.
Niin koska haluat antaa minulle toivoa.
Niin haluan. Koska usein niillä hiljaisimmilla ihmisillä joukossa on eniten aitoa sanottavaa. Niitä hiljaisimpia ihmisiä minä kaikista mieluiten kuuntelisin. Ja jos minä olen sellainen ihminen, niin silloin tässä maailmassa on muitakin sellaisia. Ja joku meistä osuu sinun kohdallesi.
Kuulostipas sangen tutulta, aivan kuin olisit kivi kengässäni ☺
En tunne sinua, mutta haluaisin tutustua paremmin ☺️
Naiselta miehelle.
Noin se juuri on kaikkien sellaisten kanssa joiden nimen tiedän! En halua tutustua edes kaverina!
Se on just näin. Tiekkö, kuulaassa pakkases yössä lentää iso b, jonka yhteydet on poikki kaikkialle. Kukaan ei tiedä, et se on siel kylmässä ja pimeässä, ja,se lentää vaan nii kauan kun polttoaine riittää. Mut mitä välii, kun kukaan ei tiiä sitä, ei nää, eikä tunne eikä sais yhteyttä vaikka tietäs tai näkiskin. Liitää mustassa viimeistä kertaa. MH
Älähän nyt vielä. Musta tuntunut jo pitkään että mun pitäis tutustua uusiin ihmisiin.