Gmailin sähköpostit menevät suoraan roskakoriin

Anonyymi-ap

Hei!
Minkä asetuksen olen osannut muuttaa Gmailissa, kun kaikki sähköpostit (saapuneet ja lähetetyt) menevät suoraan roskakoriin? Ei siis roskapostiin vaan roskakoriin.
Olen yrittänyt etsiä ko. asetusta, mutta turhaan. Turhauttavaa...

12

1137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä näin koska kaikki Gmailit luetaan isossa pajassa. En ikinä haluaisi käyttää Googlen maileja

      • Anonyymi

        AVAUS ON TROLLI!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        AVAUS ON TROLLI!

        Valitettavasti ei ole trolli vaan ihan totista totta!


    • Anonyymi

      Yllättävää kuinka järkeviä ratkaisuja GMail osaa tehdä, roskat tosiaankin kuuluu laittaa roskikseen, eikä levitellä ympäirimailmaa.

    • Anonyymi

      Mobiililaitteella vai? Pöytäkoneella (win) asetuksissa suodatus löytyy helposti?

      • Anonyymi

        Viestit menevät roskakoriin sekä mobiililaitteella että pöytäkoneella/kannettavalla. Olen noita suodattimia katsellut, mutta en löydä sellaista, jossa kaikki postit ohjataan roskakoriin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Viestit menevät roskakoriin sekä mobiililaitteella että pöytäkoneella/kannettavalla. Olen noita suodattimia katsellut, mutta en löydä sellaista, jossa kaikki postit ohjataan roskakoriin.

        Sama homma, lähetetyt menevät automaattisesti roskakoriin. Todella ärsyttävää.


    • Anonyymi

      Gmailin ohjeissa sanotaan, että joitain asetuksia voi muokata vain tietokoneversiossa, ilmeisesti tuo sun ongelma kuuluu niihin.

    • Anonyymi

      Ei tuollaista asetusta tietenkään ole olemassa, ajatelkaa nyt ihan itsekkin, ruksi kohtaan;

      X Saapuvat ja Lähtevät suoraan roskakoriin?

      • Anonyymi

        Minä (aloittaja) olen kuitenkin löytänyt sellaisen asetuksen, jolla saapuvat ja lähtevät postin menevät roskakoriin. Tuskin missään on suoraan vain ruksia, jolla olen osannut tuon tehdä. Jonkun asetuksen olen kuitenkin muuttanut ja olen nyt yrittänyt etsiä sitä sekä kännykän gmailista että kannettavan gmailista, mutta turhaan.
        Lähetetyt postit sain menemään sekä lähettyihin että postilaatikkoon, eivät siis mene enää roskakoriin, mutta kun poistan ne tuolta postilaatikosta, niin poistuvat myös lähetetyistä ja menevät roskakoriin.
        Saako mistään kautta kiinni gmailin tukea, että voisi kysyä asiaa heiltä? Yhteystietoja en ole löytänyt.


    • Anonyymi

      Täällä gmail toimii: Tein uuden tilin, joka alkoi toimia. Sitten ensimmäinenkään tilille kirjautuminen ei onnistunut. Tuli esiin vanha tili, sen sain toimimaan, mutta taas sama ettei uusiksi tehty salasana kelpaa. Google hylännyt meikäläisen ikiajoiksi?

      Syy tähän Googlen lähentelyyn on, että Saunalahden sähköposti meni maksulliseksi ja nyt on tulossa lisämaksu jokaisen laskun lähettäjän laskusta, joka tähän postiin saapuu.

      • Anonyymi

        Tänään sama rituaali vaaditaan gmailiin kirjautumisessa!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6284
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3773
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3120
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1686
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1388
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1320
    7. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      936
    8. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      929
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      870
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      849
    Aihe