Puuta nurin sano Kaivuri Kake.

Anonyymi-ap

Kaadetaan puuta ja myydään edullisesti tuttavalle joka hakettaa ne ja myy kalliilla ulkomaille. Kauppa se on joka kannattaa:). Kaupunki käyttää rahat 3:n bussin hommaamiseen R-linjalle. Ne ketä ennen kävelivät tai pyöräilivät pääsevät nyt lyhyetkin matkat bussilla ja kunto huononee. Kuulemma perustettu Koordinaattorin virka miettimään R-linjan asioita. Hyvin Kaivuri Kake osasi "kytky" tonttejä hommata Riihimäen -Hyvinkään rajalta....ai katos melkonen työmaa siellä nyt.

8

415

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Edullista puuta kun hakee sen toisen omistamasta metsästä.

    • Anonyymi

      Näin se menee. Rahanpesu kannattaa jos saa puolet puhtaana takaisin mitä sijoittaa.

    • Anonyymi

      Menee puunmyynnistä saadut rahat kuulemma kaupungin päättäjien kokousreissuun Uuteen-Seelantiin. Siellä on aiheena "Metsien kaadoista johtuva hiilijalanjäljen pieneminen" Matkalla on välilasku ja tutustuminen Hong Kongin viemäriverkkon suunnitteluun. Samalla palkitaan Kaivuri Kake ansiokkaasta työurasta.

      • Anonyymi

        Matkaeväät otetaan perussuomalaisten tapaan kai niistä köyhille tarkoitetuista ruokapusseista ja leivistä?


    • Anonyymi

      1. Kun nyt kerralla kaadetaan suuret määrät hyväkuntoista puuta koko Riksun alueelta,selviävät kerta porulla ja metelillä. Jos olisi kaadettu alue kerrallaan useana vuonna olisi ollut poru ja metelikin useana vuonna.

      2. Puut piti kaataa kiireesti ennen kuin ilmaston muutos pilaa ne. Saadaan
      vielä hyvät rahat.

      3. Puut piti kaataa kiireesti ennenkuin tulee sota. Kaupankäynti sujuu vielä.

    • Anonyymi

      Pakko sanoa, että lukuisat kannot ällöttävät, vielä kun niihin on vedelty jotakin punertavaa . Täällä harjulla niitä piisaa ja urheilupuistossa tietenkin.

    • Anonyymi

      Puut meni ja rahax muuttui, Nyt kaivellaan kadut auki.

    • Anonyymi

      Kohta menee koivuja nurin,

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      6
      13474
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      137
      5402
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      198
      5059
    4. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      65
      4127
    5. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      87
      3531
    6. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      109
      3038
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      12
      2763
    8. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      34
      2452
    9. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      274
      2048
    10. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      12
      1521
    Aihe