Hän jäi mieleen vuosien takaa... Onnistuin aina nolaamaan itseni hänen seurassa koska pääni meni pyörälle ja tuntui kuin sähkö kulkisi kehoni läpi hänen lähellä.
Ex työkaveri jäi mieleen
Anonyymi-ap
16674
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Mitä sitten kävi?
Tapahtuko kenties ei mitään?
Mitään ei tapahtunut, menin vain hämilleni hänen seurassaan ja hymyilin typerästi tai yritin esittää coolia ettei ihastukseni olisi niin ilmeistä.
Aijaa ei sitten olla me ne ex työkaverit.
Minä muistan kun AINA ei ollut mitään muuta vaihtoehtoo kun tehdä miten ex työkaveri sanoo ja vastaan kun sanoin alko tuijotus. Kuulin vielä sen ajatukset, se mietti mitä vittua selität, mene tekeen kun sanon niin ja sitten minä menin.
Vittuako sä täällä vielä roikut jos kerran ajatuksia osaat lukea eikö sulta pitäs löytyä miljoonat pankkitililtäsi si
Tuli mieleen yksi ihana entinen työkaveri mies. Nähtiin viimeksi neljä vuotta sitten.
Nyt pelottaa, sama itselläkin, ruusunkin hänelle vein naistenpäivänä jotain 4 vuot sitten. 🥶
Veit miehelle ruusun naistenpäivänä?
Naiselle tietenkin.
Kiva ele, varmasti ilahtui
Olettaisin näin. 🙏🏻
Noh sitähän oli jo ihastunut häneen, niin tuntui sopivalta viedä 🌹, valitettavasti tunteet oli yksipuoliset. Mutta kun kysyin ekalla kerralla kahville niin, hän sanoi että katsotaan joskus, no sitä kertaa ei koskaan tullut. 😪
Minun arvioni sinusta ap on, että sinä vahdit joidenkin työkavereidesi ilmeitä ja käytöksiä ja kirjoitat kuin olisit toinen heistä. Havaitsit pienoista ihastumista ilmassa ja palstalaisena ajattelit repiä hauskuutta muiden iloksi. Toisen sait palstalle ja toinen ei tiennyt mitään koko ilottelusta.
Kuulostaa peruspalstatouhuiluilta.
Kiitos tiedosta. Jotain tuonsuuntaista epäilinkin olevan ilmassa, oli liian läpinäkyvää. Paskantunnistustutkani ei siis ollut väärässä. Siinähän sitten mietitte kuka pelasi ja ketä. Toisena esiintyjälle täytyy sanoa kyllä, että lähinnä käy toimintasi sääliksi, toisen puolesta olen pahoillani, että joudut moista tyyppiä katselemaan työksesi. Ehkä hän miettii hetken ennen kuin alkaa pelailla toisten ihmisten kanssa tai sitten ei. Nähdään jos nähdään tai sitten ei. Joku tarkoitus tälläkin episodilla oli, mutta nyt minä poistun palstalta, ja lähden nauttimaan elämästäni. Te kaksi voitte koettaa tulla keskenänne toimeen ja miettiä miksi toisella on niin kova tarve leikkiä toista. 😂