Ammattikoulun seinä

Anonyymi-ap

Miten on mahdollista että ammattikoulun seinä on ihan märkä rivitaloja vastapäätä? Aikaisemmin ränni repsotti ja veet valu seinälle vuosikauet. Jossain vaiheessa korjattiin viimein ja nyt sama seinä tääs märkä. Eikös sielä vois rakennuslinjalaisille opettaa purkamista ja uudelleen korjausta seinän suhteen? Ei tuo kyllä anna hyvää kuvaa tulevista rakentajista, jos ei välitetä vähääkään rakennuksen kunnosta. Herätkää!!!

2

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen ihmetellyt samaa jo kauan.no kaikkihan täällä noin.ei välitetään mistään kunhan paskaa puhutaan ja se siitä.monessa paikassa sama ongelma.ei välitetä mistään kun on niin kiire yms tai jotain.laiskuus on laiskuutta.

    • Anonyymi

      Ei niin välitetä ku ei oo omasta pussista pois vaan veronmaksajien. Jos oma mökki näyttäs tuolta niin luulis homman hoituvan. VäLinpitämätöntä touhua hyvää mainosta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      143
      1859
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      280
      977
    3. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      838
    4. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      78
      797
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      729
    6. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      10
      692
    7. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      671
    8. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      48
      656
    9. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      43
      640
    10. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      58
      634
    Aihe