On sellainen laite, että oksat pois. 1T tallennustilalla laite maksaa jo lähes 1900 € ja näinollen se ei ole persaukisten laite. Itse olen tilannut tuon laitteen sen mahtavan kapasiteetin ja huikean kameran vuoksi.
Kyllä passaa.
Samsung galaxy s23 ultra
21
2015
Vastaukset 21
- Anonyymi
No jos on rahaa niin mikäs siinä. Kyllä niitä valokuvia saa 100 euron pokkarillakin.
- Anonyymi
Reilusti puolet halvemmalla saa paljon paremman järkkärin laadukkaalla objektiivilla;D
- Anonyymi
Samaan ei pääse yksikään järkkäri. Samsung galaxy s3 hakkaa mennen tullen Hasselbladit.
- Anonyymi
Hei minulla samsung s23 ultra 256gb eri sovellutuksia luettaessa kun selaat sormella niin näyttö karkaa yhtä äkkiä hurjaan vauhtiin eli joutuu taas hakemaan sen kohdan missä oli menossa onko jollain samoja kokemuksia ja onko vinkejä miten korjataan pari kuukautta vanha puhelin
- Anonyymi
Takuuseen viemällä?
- Anonyymi
Sehän on taskutietokone jossa on huippukamera. Parempaa ei tavallinen kuolevainen tarvitse.
- Anonyymi
Joo ei kamerassa mitään vikaa olekkaan vain näytön selauksessa jos lukee vaikka iltasanomia se yhtä äkkiä hurahtaa eteenpäin vaikea selittää mutta outo homma
- Anonyymi
Nykyaika on niin hektistä. Harvapa olisi uskonut vielä viisi vuotta sitten kuinka nopeasti uutisvirta lähitulevaisuudessa juoksee. Vika ei siis ole kännykässäsi, se on ajan hermolla. Oletko sinä?
- Anonyymi
Se hurahtaa eteenpäin siksi, että kosketat sitä oikealla olevaa juoksutuspalkkia sormellasi.
- Anonyymi
Hei, ostin Samsung galaxy S23 ultran. Heti uutena oli sellainen vika, että ei internet yhteyttä. Teki tätä usean kerran päivässä eri paikoissa. Elisan myymälästä ostin, joten kauppaa ei voinut perua. Laite ollut nyt 2 viikkoa huollossa mcarella. Kyllä vituttaa!
- Anonyymi
Tuon olisi pitänyt mennä takuuseen, jos vika on laitteessa. Eli uusi laite käteen periaatteella, ellei vika ole käyttäjän toiminnasta johtuva.
- Anonyymi
Huono liittymä tai et osaa käyttää sitä. Itse veikkaan molempia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Huono liittymä tai et osaa käyttää sitä. Itse veikkaan molempia.
Mcare huoltotilaus odottaa varaosaa. Eli ei vika käyttäjässä eikä liittymässä. Siis elisa möi rikkinäisen laitteen. Kauppaa ei voi purkaa kuin verkosta ostetuilla laitteilla.
- Anonyymi
Älä valehtele. Se ei ole luurista kiinni.
- Anonyymi
Omien lelujen kehumista on vaikea ymmärtää, ellei siitä saa tuloja.
Hinnoilla kehuminen ilmaisee ylpeyttä ja vähäosaisten halveksuntaa.
"Itse olen tilannut tuon laitteen sen mahtavan kapasiteetin ja huikean kameran vuoksi."
Oletko jo testannut? ellet, niin varo, ettet pety.- Anonyymi
Kyllähän tuollainen vehje on todellinen lelukamera ja jokainen sen kameraksi hankkinut tulee varmasti pettymään siihen.
Tuolla hintaa alkaa esimerkiksi Sonyn mallistosta löytymään todella hyviä peilittömiä kinokennoisia runkoja. Siihen päälle vielä laadukkaita objektiiveja, niin koossa on huomattavasti mitä tahansa kännykkä lelukameraa parempi setti valokuvaukseen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllähän tuollainen vehje on todellinen lelukamera ja jokainen sen kameraksi hankkinut tulee varmasti pettymään siihen.
Tuolla hintaa alkaa esimerkiksi Sonyn mallistosta löytymään todella hyviä peilittömiä kinokennoisia runkoja. Siihen päälle vielä laadukkaita objektiiveja, niin koossa on huomattavasti mitä tahansa kännykkä lelukameraa parempi setti valokuvaukseen.Mutta niillä pornon katselu netistä on nihkeää. Ei jatkoon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllähän tuollainen vehje on todellinen lelukamera ja jokainen sen kameraksi hankkinut tulee varmasti pettymään siihen.
Tuolla hintaa alkaa esimerkiksi Sonyn mallistosta löytymään todella hyviä peilittömiä kinokennoisia runkoja. Siihen päälle vielä laadukkaita objektiiveja, niin koossa on huomattavasti mitä tahansa kännykkä lelukameraa parempi setti valokuvaukseen.Järkkäreitäkin löytyy nurkista useampi, sekä lisäksi muutama ammatin puolesta. Niillä vaan harvemmin tulee kuvattua arkipäivän tilanteissa tai vaativissa olosuhteissa, kun ovat painavia, tilaa vieviä, kosteudelle herkkiä (upotus veden alle) ja ison koon takia niitä kolhii helpommin jne. Lisäksi tilannekuvien ottaminen esim. kaupungilla on nihkeää järkkärillä - kännykkä on huomaamaton. Kuvanlaatukin riittää vallan mainiosti kaikkiin tarpeisiin.
Olen kuvannut harrastuksen ja työn puolesta 34 vuotta, enkä todellakaan ole pettynyt kännyköihin - päin vastoin,on mahtavaa huomata, että valokuvaaminen alkaa vähitellen olla oikeasti kaikkien ulottuvilla oleva ja tasa-arvoinen harrastus. Valokuva alkaa kännykkäkameroiden myötä vihdoinkin oikeasti lunastaa alkuperäisen ideansa...
Studiokuviin ym. järkkärit toki sopivat hyvin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Järkkäreitäkin löytyy nurkista useampi, sekä lisäksi muutama ammatin puolesta. Niillä vaan harvemmin tulee kuvattua arkipäivän tilanteissa tai vaativissa olosuhteissa, kun ovat painavia, tilaa vieviä, kosteudelle herkkiä (upotus veden alle) ja ison koon takia niitä kolhii helpommin jne. Lisäksi tilannekuvien ottaminen esim. kaupungilla on nihkeää järkkärillä - kännykkä on huomaamaton. Kuvanlaatukin riittää vallan mainiosti kaikkiin tarpeisiin.
Olen kuvannut harrastuksen ja työn puolesta 34 vuotta, enkä todellakaan ole pettynyt kännyköihin - päin vastoin,on mahtavaa huomata, että valokuvaaminen alkaa vähitellen olla oikeasti kaikkien ulottuvilla oleva ja tasa-arvoinen harrastus. Valokuva alkaa kännykkäkameroiden myötä vihdoinkin oikeasti lunastaa alkuperäisen ideansa...
Studiokuviin ym. järkkärit toki sopivat hyvin."valokuvaaminen alkaa vähitellen olla oikeasti kaikkien ulottuvilla oleva ja tasa-arvoinen harrastus."
Tuohan vaikuttaa aivan samalta kuin setalaisten sukupuolisesti poikkeavien kummajaisten huuhaa propaganda. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"valokuvaaminen alkaa vähitellen olla oikeasti kaikkien ulottuvilla oleva ja tasa-arvoinen harrastus."
Tuohan vaikuttaa aivan samalta kuin setalaisten sukupuolisesti poikkeavien kummajaisten huuhaa propaganda.Ei, vaan se kertoo siitä, että ammattikuvaajat alkavat olla katoava väestönosa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllähän tuollainen vehje on todellinen lelukamera ja jokainen sen kameraksi hankkinut tulee varmasti pettymään siihen.
Tuolla hintaa alkaa esimerkiksi Sonyn mallistosta löytymään todella hyviä peilittömiä kinokennoisia runkoja. Siihen päälle vielä laadukkaita objektiiveja, niin koossa on huomattavasti mitä tahansa kännykkä lelukameraa parempi setti valokuvaukseen.Sonyllä soittaminen on vähän haasteellista joten joku luuri on kuitenkin oltava matkassa. 95% käyttäjistä s23 ultran kamera on riittävän hyvä. Jos harrastat valokuvaamista tosissaan, niin mainitsemasi Sony voi mahdollisesti olla hyvä ratkaisu. Tästäkin moni on varmaankin monta mieltä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092240- 103896
- 66853
- 48825
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21806Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha531749- 75674
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76650Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23600- 57561