Voiko ukaasia olla pitää piirtämisen ja maalamisen taitojen huononemista pois realistisesta taidosta kohti lapsellista yllätystä ihan maailmanlaajuisessa mittakaavassa, että ihmiset eivät osaa enää piirtää globaalisesti, ainakin Euroopassa no ei yhtään vaikka yrittävät!
Taiteessa on suosittua neitseellinen taiteenjälki.
Neitsyt saa olla ihan kuin ensimmäistä kertaa alkoi piirtää juuri äsken.
Nyt pitelen ensimmäistä kertaa kynää, ihmettelen sitä ja epäonnistun taiteessani.
Vaikka kovat professorit huutavat kuorossa kaikki matalaksi,
että VÄÄRÄÄ TAIDETTA EI OLE OLEMASSA MUTTA KAIKKI ON OIKEIN.
Taiteilija etsii logiikkaa apurahajärjestelmässä, eikä löydä ja lopettaa yllätyksellisen lapsivahinkotaiteen tekemisen siirtyjen massiiviseen massaterroristiseen taiteeseen, joka saa vivahteita mangasta, jälleen kerran. Kysymme, kuinka päästä japanilaisia eroon! Punainen pallo syöpyy mieleemme kuin Mars planeetta.
Tehtävä: Yllätä itsesi taiteessa, että piirrät niin kuinka et ole koskaan aikasemmin piirtänyt! Jokainen kynän jälken milli on koskaan ollut tehty aikaisemmin. Hui!!
Globaali piirtämisen taitojen huononeminen
Anonyymi-ap
2
196
Vastaukset
- Anonyymi
Kovasikaabstraktinykytaide maksaa rahaa!!
Ja kenellä ei ole Läntisen-Euroopan mannaa
HÄNESTÄ EI KOSKAAN TULEE TAITEIIJAA.
Näin valitettavasti läntisten arvojen taidemaailmaa saa loppukaneetin.
Tyhjätaskuna EI TAIDETTA TEHDÄ!
Mutta voi toki tehdä sitä väärää realistista taidetta kun et kykene mihinkään muuhun!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä741359Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2431249Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1511061Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2541032- 51755
- 64714
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62707Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39688Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44651- 30607