VI-SIBLIN 610 MG/G RAKEET 1 X 1000 G kokemuksia?

Anonyymi-ap

Onko kellään kokemusta kroonisen ummetuksen käytössä? Itselläni sellainen mielialalääkkeen myötä. Lääkettä vaihdettu kahdesti eikä mitään muutoksia. Diabeteksen takia metabolismi mennyt sekaisin, jolloin mielialalääkkeen myötä veden, kuidun yms. eivät vaikuta mitenkään vatsan toimintaan. Edes aiemmat reseptivapaat lääkkeet eivät ole tehonneet.

Sain tänään uuden reseptin vahvempaan VI-SIBLINin lääkkeeseen sekä sen lisäksi PRUCALOPRIDE STADA 1 MG TABL, KALVOPÄÄLL 28 FOL. Onko kellään samankaltaisia kokemuksia eli suolisto tukossa mielialalääkkeen myötä. Saitteko miten vatsan toimimaan reseptilääkkeiden avulla?

Ne, jotka alkavat vinkua, että lisää tätä ja liiku enemmän yms. painukaa helvettiin. Kun suolisto ei toimi, niin se ei toimi. Siihen pahemmin mitkään kotikonstit toimi.

1

530

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

      🔞 ­­N­­­y­m­f­­­o­­­m­­­a­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17779249s

      🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      121
      1821
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      126
      1579
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      76
      1365
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      30
      1302
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      127
      1136
    6. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      47
      1011
    7. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1011
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      22
      987
    9. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      66
      858
    10. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      46
      783
    Aihe