EnergiaEki.fi - Kokemuksia?

Anonyymi-ap

Moi,

Ajatuksissa ostaa paneelit mökille nyt kesällä. Törmäsin tämmöseen (https://www.energiaeki.fi/). Onkohan kenellekään kokemuksia tästä?

12

4546

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itse kilpailutettiin www.solle.fi kautta, koska ainakaan tuohon aikaan noin 2 kuukautta sitten en löytänyt muita. Tuon palvelun kautta homma toimi hienosti ja vaikka epäilin miten toimii, niin tuli sopivasti joku 7-8 tarjousta. Kahden kanssa vielä neuvotellaan mutta jomman kumman varmasti valitsen.

    • Anonyymi

      Mulle ainakin Sollelta tuli niin monelta eri firmalta spämmipuhelua et se oli enemmänkin ahdistavaa kuin hyödyllistä. Tos Ekissä näyttäis olevan samanlainen idea ku autojerry.fi et kaikkea kilpailutusta ei sit kuitenkin tarvii tehä ite?

    • Anonyymi

      hianosti toimi energia eki ainaski täällä! itelle 9kw paneelit pian tulossa

    • Anonyymi

      Hyvin toimi. Sain 4 hyvää tarjousta!

    • Anonyymi

      Toimii!

    • Anonyymi

      Aivan paska palvelu, en suosittele. Viellä on paljon kehitettävää näillä tarjonta palveluilla.

    • Anonyymi

      Aika monta tarjousta tuli nyt on paneelit jo katolla! Mukavasti tippunu noi hinnatki, toivottavasti pohja on jo löytyny

    • Anonyymi

      Hyvin toimii ja sieltä kautta saatujen tarjousten kautta sain kaupat lyötyä lukkoon.

      • Anonyymi

        Mistä yiedät että yeit tyvät kaupat mitä hankit mihin hintaan


    • Anonyymi

      Taitta olla itse energia ekin , omistajien kirjoittamia nämä kommentit. :D :D :D

    • Anonyymi

      Eihän tämä ole mikään palvelu. Kopioivat firmojen ( heikot) Google arvostelut näkyviin että saavat ihmiset käymään heidän tekemällään arvostelusivulla. Johdattelevat sivulla ihmisiä tilaamaan heiltä esim. ilmalämpöpumpun. Sivulla olevat linkit johtavat jokainen heidän ( Sollen )sivuille.

      Se tarjous mikä heiltä tulee on heidän oma hinta. Muuttavat tarjoukseen muiden yritysten hinnat korkeammiksi. Aika näppärää!

      Älkää missään nimessä menkö tämä Sollen lankaan, kysykää oikeat hinnat suoraan muilta firmoilta.

    • Anonyymi

      Hurhha vanha nosto

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7076
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7043
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      62
      5182
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3457
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3370
    Aihe