Häirikkönaapuri

Anonyymi-ap

Asuminen on ollut yhtä helvettiä. Naapuri häiriköi. Hirveää ryskettä ja yöllä hyppii sänky ilmassa. Vuokra asunnon omustaja ei mitään asialle. Minun korvat on sellaiset,että korvakäytävän rakenne ei mahdollista korviin työnnettäviä tulppia. Nukkuessa ei voi sankakuulo suojaimia käyttää.. Nyt sitten alettiin väittää,että vika on minussa ja pitäisi käydä psykiatrilla. Minulla on sovittu asuntonäyttö. Toivottavasti saan sen asunnon,että tämä helvetti loppuu.

18

882

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Korjaus. Vuokra-asunnon omistaja ei mitään asialle tee.

      • Anonyymi

        🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

        🍒 ­­­N­y­­m­f­­­o­m­­­a­­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17779635F

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Toivottavasti saat sen asunnon, jota olet menossa katsomaan. Minulla on samoja kokemuksia täällä asumisoikeuskerrostalossa. En voi pitää korvatulppia arkojen korvien vuoksi ja sangalliset kuulosuojaimet ovat nukkuessa hankalat. Rapussa on huumehörhö nuorimies, joka aloittaa kovan metelöinnin monesti aamuyöstä mihin aikaan vaan.

      • Anonyymi

        Olen ketjun alottaja. Se on hyvä,että joku ymmärtää tilanteeni.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olen ketjun alottaja. Se on hyvä,että joku ymmärtää tilanteeni.

        Minullekin on suositeltu psykiatria ja olen kyllä nyt avohoidon seurannassa. Siellä on väitetty, että minun ongelmani naapuriasiassa johtuisivat minusta itsestäni ja on sanottu, että kuulisin ääniä, jotka tulisivat minusta itsestäni. Mutta eihän asia varmasti näin ole. Tässä talossa on öisin erittäin pahoja ongelmia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minullekin on suositeltu psykiatria ja olen kyllä nyt avohoidon seurannassa. Siellä on väitetty, että minun ongelmani naapuriasiassa johtuisivat minusta itsestäni ja on sanottu, että kuulisin ääniä, jotka tulisivat minusta itsestäni. Mutta eihän asia varmasti näin ole. Tässä talossa on öisin erittäin pahoja ongelmia.

        Olen keskustelun aloittaja. Samaa mimullekin sanottiin. Heidän mielestään kuulen harhoja. Onneksi sain sen hakemani asunnon.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olen keskustelun aloittaja. Samaa mimullekin sanottiin. Heidän mielestään kuulen harhoja. Onneksi sain sen hakemani asunnon.

        Onneksi olkoon !. Minunkin pitäisi muuttaa, mutta odottelen tässä jonkin aikaa. Minun pitää käydä sairaanhoitajan vastaanotolla pari kertaa kuussa, ei niistä juuri hyötyä ole ollut. Muutot on aina raskaita, jouduin siis jo yhden muuton perumaan. Tilanne täällä talossa on kyllä melko huono.


    • Anonyymi

      Kuvitella että ihminen leimataan mielisairaaksi kun haluaa yöllä vain nukkua!! Saisivat haukkujat ja mollaajat itse muutta noihin meteliasuntoihin jos kerta "kuulet vain harhoja"! Siinähän vois sanoa niille kans et kuulet vain harhoja.

      • Anonyymi

        Kyllähän se asia niin on. Lääkäri määräsi minulle nukahtamislääkkeen ja kehotti jopa nostamaan sen annosta. En ollut noudattanut kehotusta ja lääkäri kyseli luulenko minä, että sairaanhoitohenkilöstö haluaa painostaa minua lääkkeen ottoon. Ei siinä oikein järkeä ole, että lääke on määrätty naapurin metelöinnin takia. Työterveyslääkäri oli toista mieltä kuitenkin asiasta, ettei sellaisten asioiden takia pitäisi mitään lääkityksiä aloittaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllähän se asia niin on. Lääkäri määräsi minulle nukahtamislääkkeen ja kehotti jopa nostamaan sen annosta. En ollut noudattanut kehotusta ja lääkäri kyseli luulenko minä, että sairaanhoitohenkilöstö haluaa painostaa minua lääkkeen ottoon. Ei siinä oikein järkeä ole, että lääke on määrätty naapurin metelöinnin takia. Työterveyslääkäri oli toista mieltä kuitenkin asiasta, ettei sellaisten asioiden takia pitäisi mitään lääkityksiä aloittaa.

        Ihan älytöntä. Onneksi työterveyslääkärillä on ollut järki päässä. Veikkaisin,että aiheeton unilääkitys voi tuoda ongelmia töissäkäyntiin.


    • Anonyymi

      Olen ketjun aloittaja. Olen muuttanut häirikköasunnosta pois. Tänään sain siivottua asunnon luovutuskuntoon. Se miten pitkään aiheeton hullun leima pysyy,sen aika näyttää

    • Anonyymi

      Onneksi olkoon että pääsit muuttamaan pois, itsekin saanut hullun leima ja kaveri mm sanoo että liioittelen suuresti meteliä,vaikka itse oli kerran todistamassa yöllä kuinka naapuri melskasi niin kovasti että kuulosti pistävänsä kämpän palasiksi, mentiin yöllä sitten kaverin luokse yöksi evakkoon jossa aina rauhallista. Ei auta isännöitsijä eikä kukaan muukaan naapuri reagoi, yksi perhe muutti jo pois tuon häirikön takia, itselläni ei varaa muuttaa ja suututtaa ja surettaa ettei omassa kämpässä saa nukkua öitä rauhassa. Teen kaikenlisäksi vuorotyötä ja kärsinkin jatkuvasta univajeesta ja ajoittaisesta migreenistä ja huonovointisuudesta jolloin saatan oksentaa esim just syömäni ruoan.

    • Anonyymi

      Omassa asunnossahan voi äänittää sitä melua niin usein kuin sitä kuuluu. Ottaa selvää, millä laitteella saa realistisimman tuloksen.

    • Anonyymi

      Epäilijöille ja vähättelijöille voi ehdottaa viikon kämpänvaihtoa, että tule tänne vaihtelun vuoksi lomailemaan ja rentoutumaan.

      • Anonyymi

        Ne jotka epäilee ja vähättelee eivät itse ole kärsineet naapurihäiriköistä. Näille ei kannata esittää omia huoliaan siitä ettei saa nukuttua.


    • Anonyymi

      Itselläni on sellainen tilanne, että vuokraemäntäni on irtisanonut minut huonosti äänieristetystä asunnostani, koska haluaa itse muuttaa tähän asuntoon. Olen todella onnellinen siitä, että emäntä joutuu tulevaisuudessa kuuntelemaan naapureiden meteliä. On nimittäin pahin vuokranantaja, joka minulla on ollut, eikä niissä aikaisemmissakaan ole toden totta ollut kehumista.

    • Anonyymi

      Makuuhuoneeseen tekee halvemmalla äänieristetyn ja ilmastoidun nukkuma sopen, johon ei naapurin melut kuulu, kuin muuttelee jatkuvasti asuntoa.

      Suomalaisten perus luonne on, että naapureita ei hyväksytä. Mitä pohjoisempaan mennään ja asutus harvenee, sitä vihaisemmin naapureihin suhtaudutaan.

      Aikoinaan, kun asuttiin yksin joen rannalla ja jokea alas virrassa tuli ihmisen tekemä lastu niin tuntui, että joki on saastunut. Seuraavassa vaiheessa lähdettiin eväitten kanssa ottamaan selvää kuka pilaa meitin joen. 40 kilsan päässä oli perhe tehnyt leirin ja asui onnellisena. Perhe tapettiin ja palattiin onnellisena taas alajuoksulle omaan turvalliseen kotiin.

      Tavallinen kansa lukee lakia paljon jyrkemmin kuin meidän oikeuslaitos. Oikeuslaitoksella on elinkautinen n. 12 v. mutta meillä taviksilla se on elinikäinen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      81
      4368
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2858
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      26
      2815
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      114
      2527
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2489
    6. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      112
      2228
    7. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      101
      2180
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      637
      2057
    9. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      34
      1998
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1985
    Aihe