Vaikka toisaalta haluaisin, niin ei. Eikä tulevaisuuskaan lupaa hyvää kohtaamista ajatellen. Surullista. Sinä et halua, että kohdataan, et halua joutua tilanteeseen, jossa joudut juttelemaan kanssani. Ja vaikka tässä molemmat haluaisi, niin mahdollisuudet ovat aika pienet. Sitä varmaan tavoittelitkin. En muutakaan osaa ajatella. Vaikutelma on usein sitä, miltä se näyttääkin. 💔
Kun ei nähdä enää
14
127
Vastaukset
En ainakaan minä halua, ettei enää nähdä ja jutella koskaan.
- Anonyymi
Hyvää yötä 👩
- Anonyymi
Tuo, että mitä toinen mielestäsi tavoittelikin on arvailua, kuten toteatkin ja tuollainen arvailu on yhtälailla oven sulkeminen. En pahalla. Ja hyvää yötä kuitenkin aplle.
- Anonyymi
Ketä et näe enää?
- Anonyymi
Ehkä hän suojelee itseään?
- Anonyymi
Miten pihalla voi ihmiset olla
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten pihalla voi ihmiset olla
Jos et koskaan lle ihastunut sellaiseen, mitä et voi saada. Et voi tietää, miten kipeää toisen näkeminen tai tai joku asia mikä hänestä muistuttaa tekee. Sitä todellakin suojelee itseään ja välttelee, niin paljon kuin mahdollista.
- Anonyymi
Niin. Ehkä se on vaan nyt parempi näin. Ei siitä koskaan mitään tullut. Olen pahoillani
- Anonyymi
Olisi voinut tulla. Mutta jos ei edes yritä, niin ei voi mitään tietää siitä, mitä olisi voinut tulla.
- Anonyymi
Yhdelle miehelle:
Haluan nähdä ja haluan jutella. Se lähestyminen vaatisi jonkun kohtalon oikun. Olen siinä uskossa, että tämä on yksipuolista ja siksi en lähesty. - Anonyymi
Päinvastoin. Haluan nähdä ja tullaan näkemäänkin, mikä sen estäisi.
- Anonyymi
Mikään ei voisi sitä estää, jos se on vallassani.
(sivusta)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p596739Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3495824Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1745451Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1505213Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil214464Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite463155Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202956Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282777Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud42740- 852427