vihainen siviili

Anonyymi-ap

Mistä oikein johtuu, että suomenukrainalaiset ovat ukrainalaisia pakolaisia paljon agressiivisempia?

Onko siviili sotilasta vihaisempi?
Voiko suomenukrainalainen päästä vihastaan menemällä sotaan?

10

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mistä kassasta suomenukrainalainen voisi kysellä sotaan menemisestä ja saada kenties tukea siihen?

      Voiko hän kääntyä Tikkurilan Keskusrikospoliisin puoleen?

      • Anonyymi

        Tosta saa laivalippuja Tallinnaan 20€ ja sieltä junalla siellä on myös avustusjoukkoja jotka voi ottaa kyytiin mukaan vapaaehtoiset.Tallinnasta pääsee junilla ja busseilla mihin vaan myös Ukrainaan.


      • Anonyymi

        ELÄTKÖ SUOMEN VALTION TUELLA etkö tee työtä ?


      • Anonyymi

        Ukrainalaiset ei halua puolustaa Ukrainan itsenäisyyttä vaan riehuvat täällä. Oikeasti pitää mennä Ukrainaan siellä auttaa sotilaita ja potilaita niitä jotka pelkää siellä vapisee sairaalassa.


    • Anonyymi

      Vähän niinkuin Suomalainen sivari tosin Suomalainen sivarivassari ei ole käynyt armeijaa kuitenkin sota on mitä haluaa. Halajaa puita ja makaa asfaltilla vaikeuttaa kaikkea mikä ruokkii itseään kunnon yhteiskunnan syöpiä

      • Anonyymi

        Parasta mitä nuoret voi tehdä Ukrainassa on auttaa tietysti siellä sairaaloissa ja siivota katuja puista tiileistä ja ottaa kiinni kulkukoirat johonkin häkkiin.Siellä on myös siivottavaa rikkuneita ikkunoita lasia ja kompostoida jätteitä kuivattaa että ne voi polttaa.Metallirumusta saa uusiotavaraa ja pommitetun talon jätteistä verhot voi pestä ja huonekalut astiat.Siellä on kissoja jäänyt asunnottomiksi heille voi laittaa talon raunioihin tilapäisen suojan häkkejä ruokaa.Kun omistajat palaa takaisin saavat lemmikit myös.Sitten on nuorille työtä siellä ensiavussa paljonkin.Siivousta.Jos joku osaa tehdä ruokaa juomia voi auttaa siellä.Kyllä teidän pitää omaa maata ne auttaa eikä pakoilla.


      • Anonyymi

        Suomalaisia sivareita uskonnon takia jehovia on silti käytetty avustamassa ja ompelutyössä korjaamassa.Ja muumaalaisia.Sellaiset kuvitelmat kuin putsaa rintamalle voitte unohtaa kokonaan jos yhtään katsotte sodasta uutisia tai videoita youtubea näette ettei sota alueelle edes pääse saati että siellä voisi ajella myyntiautolla.


      • Anonyymi

        Asfaltilla istujat voisi tehdä teiden korjaustyöt on monttuja tiet täynnä.Mutta jos meillä on armeijan käyneitä jotka ei jaksa liikkua syö kebabbia ja pullaa ei liiku yhtään niitä ei saa edes työtä tekemään.


    • Anonyymi

      Ukrainalaisilla on prostituutio elinkeino verotonta tuloa näkyy GOOGLESSA.

    • Anonyymi

      Meneekös somalialainen takaisin taistelemaan perheensä puolesta? Työnskentelin rapakon takana kun Suomi pakko-provottiin EU:hun. Jos sota olisi puhjennut eli vaikka hyökkäys Suomeen olisin tullut välittömästi puolustamaan isänmaatani!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      164
      4202
    2. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      37
      2484
    3. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      155
      2141
    4. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      16
      1699
    5. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      80
      1302
    6. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      24
      1261
    7. Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!

      Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https
      Euroviisut
      31
      1152
    8. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      144
      1112
    9. Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista

      Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.
      Maailman menoa
      102
      928
    10. Pirre vaatii nyt karhuja ammuttavaksi

      Ylellä taas hauskaa lieksa uutista. Karhujen kannan­hoidollinen metsästys on Lieksan kaupungin mielestä välttämätöntä.
      Lieksa
      115
      840
    Aihe