Iphone 8 Recycled

Anonyymi-ap

Onko Apple iPhone 8 vielä ostamisen arvoinen, tuki?

9

423

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikään iPhone ei ole ostamisen arvoinen..

    • Anonyymi

      Ei ole, en ostaisi iphone 12 vanhempaa.

    • Anonyymi

      No eipä oikeastaan, tänä vuonna taitaa päättyä päivitykset.
      Seiskassa päättyi viime vuonna

    • Anonyymi

      "On tehty niin monimutkaista, rajoittunutta ja käsittämätöntä puppua että Steve Jobs on hyrränä haudassaan."

    • Anonyymi

      Kierrä kaukaa puhelimet, joissa takakansikin on herkästi särkyvää lasia!
      iphone 6 ja 7 vielä kestävällä takakuorella, sen jälkeen ala-arvoista puhelinta!
      Pistää miettimään puhelin valmistajan motiivit, jos 1000€ Iphone hajoaa pienestäkin kolhusta???????
      Applen ympäristövastuu päättyy viimeistään lopetettuihin päivityksiin. Näin saadaan lisättyä elektroniikkajätettä Applen keräyslaatikkoon:):)

      • Anonyymi

        "Applen ympäristövastuu päättyy viimeistään lopetettuihin päivityksiin. Näin saadaan lisättyä elektroniikkajätettä Applen keräyslaatikkoon"

        En tunne Applen tukipolitiikkaa, mutta samaa ekologisestikin ajatellen totaalisen järjetöntä lyhyen käyttöajan kierrätyskamaa kaikilla valmistajilla. Päivityspolitiikka on muutenkin eri valmistajilla villiä länttä.

        EU:n viranomaiset kannustavat yrityksiä puhelimien kunnostukseen ja jälleenmyyntiin, mutta mitä nillä tekee kun tukea on vain vähän jäljellä tai ei lainkaan.

        Fairphonella on pitkä tuki, jopa 7 vuotta, mutta toimiiko rauta tehoiltaan korrektisti tuon ajan, sillä ohejelmat tulevat jatkuvasti tehosyöpömmiksi.

        Tai sitten pelkästään taloudellisesti ajatellen. Paljonko maksaa vaikkapa vastaavaspeksinen Nokia johon saa kolmen vuoden päivitykset. Josko samaan rahaan saisi kaksi Nokiaa, eli kolmen vuoden kuluttua teknisesti ja tehoiltaan hieman fressimmän laitteen.

        - https://keskustelu.suomi24.fi/t/17844161/pitkan-tuen-luuri-fairphone


      • Anonyymi

        Laittaa kuoren, niin suojaa takakantta.


    • Anonyymi

      ser konttiin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      3138
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      61
      2961
    3. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      45
      2616
    4. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      51
      2430
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      63
      2177
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      55
      2065
    7. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      1035
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      115
      976
    9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      950
    10. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      38
      924
    Aihe