Voiko olla näin törkeän suorasukaista toimintaa aina kunnanjohtajaa myöten, että ollaan näkyvästi SDP:n vaalikampanjan takana? Peukutetaan demariehdokkaan juttuja, kunnanjohtajan puoliso ehdokkaan tukiryhmässä, Liperin Vapla peukuttaa demariuutisia instagramissa. Melkoisen törkeää! Eikö enää kunnanjohtaja olekaan Reijosen jalkavaimo? Kunnanjohtaja vaihtoon!
Vastaukset 16
- Anonyymi
Voi kiesus, poliitiikka on sikamaista aina.
Politiikkaa ei pitäisi olla,koska se luo riitoja varsinkin jos kommunisteja puolustetaan Suomessa eli SDP,Vas yms.kyllä vihreet on ihan meidän alasajo puolue.
Mutta,kunnanjohtajan mies,no hän on mies millä ei ole mitään politiikkaan merkitystä ja ei muuhun. Tekee muuta töitä.
Antaa peukuttaa mitä vain mutta ei kiinnosta yhtään !- Anonyymi
Tukiryhmässä oleminen on vähän enemmän kuin peukuttaminen. ;) Ja toisekseen ne arvot vaikuttaa ihan kaikkialle kunnanjohtajan myötä.
- Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17781679W
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Pitää muistaa mitä nää demarit on tehneet !
Velkaa liian paljon,kohta maksetaan
Sairaanhoito ei toimi
Marin on itsensä edustaja .ei Eu .n Suomen asioissa
Jauhoo
Ilaria
Valoa
viinaan
toki jokainen saa juhlia mutta tämä nainen ei ole arvokas töilleen ja osaaminen on todella huonoa.- Anonyymi
Nythän Marin oli lahjoittamassa meidän hävittäjiä pois. Antaisi oikeasti Niinistön hoitaa Suomen ulkopolitiikka. Ei tulisi niin paljon mokia, kun hänellä ei ole siihen ammattitaitoakaan. Sitä ammattitaitoa kun ei kerry Sokoksen kassaduuneilla. Aika epävarmoissa käsissä on meillä Suomen johtaminen. Onneksi kuitenkin on Niinistö.
- Anonyymi
Tämä mulkku kunta:))
Aina tää ollut kepulainen pässi joka pettää aina. - Anonyymi
Eräskin SDP nuori neitoehdokas kommentoi blogissaan, ettei Suomessa ole jengiväkivaltaa, vaan se on vain muiden puolueiden keksimä keino saada ääniä ja statusta.
Ihmettelen kovasti.- Anonyymi
Luin saman jutun. Juurikin Liperin SDP:n ehdokas.
Jos haluaa nuorille parasta, niin tuo hänen mielipide on juuri sitä vastaan, koska vain ottamalla tosiasiat todesta voi edes jotenkin yrittää auttaa toisia nuoria.
Mutta tuohan on demarien linja, joten varmaan pakotettu noudattamaan sitä.
- Anonyymi
Liperi on Keskustan ja SDP:n talutusnuorassa.
Sen takia täällä jumittaa niin moni asia.
Samat vanhat kääkät määräävät miten toimitaan.
Vieläköhän seuraavankin kunnanvaltuuston puheenjohtaja on Reijonen vai vaihtuuko tilalle toinen kepulainen... valitettavasti...- Anonyymi
Moni asia voisi muuttua,jos jäärä Reijonen väistyisi jp vihdoin .Monta vuosi kymmentä on nähty kepulaista roskaa Liperissä.
- Anonyymi
Moni voisi myös muuttua jos kunnanjohtaja väistyisi pois palliltaan miehes mukanaan. ;)
- Anonyymi
Olipahan taas roskaa pride opettajalta Karjalaisen mielipide.
On jumankekka ihan punafasisti kokonaan.
En antaisi tuolle opettajalle lapsia opetukseen ! - Anonyymi
Eihän se tietenkään ole laitonta olla demari, mutta on se kauhee häpee, jos ei muille, niin suvulle. Velka verovarojen jakajien jaloa sukua.
- Anonyymi
Ei ole laitonta olla demari ja liputtaa vaikka pride lipppua.
Voi pkrl,eikö demareilla ollut muuta ongelmaa,kuten hedän Marinin hallituksen aikana hävisi 10.000 yritystä. Demarit ei oikein ymmärrä mistä raha tulee ihmisille ja että jokainen voi syödä?
Kaikki pride ja muu höpötys oli tärkeämpää,kuin ihmisten eläminen ja pärjääminen.
Hävettävä jauho joka vei meidän rahat eu yhteis kombinaattiin,saatana oliko 5 mirjd.
Nyt sitten on vastuuton ja huitelee pitkin kirkon kyliä luutana,mieheltä miehelle. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole laitonta olla demari ja liputtaa vaikka pride lipppua.
Voi pkrl,eikö demareilla ollut muuta ongelmaa,kuten hedän Marinin hallituksen aikana hävisi 10.000 yritystä. Demarit ei oikein ymmärrä mistä raha tulee ihmisille ja että jokainen voi syödä?
Kaikki pride ja muu höpötys oli tärkeämpää,kuin ihmisten eläminen ja pärjääminen.
Hävettävä jauho joka vei meidän rahat eu yhteis kombinaattiin,saatana oliko 5 mirjd.
Nyt sitten on vastuuton ja huitelee pitkin kirkon kyliä luutana,mieheltä miehelle.NO,nyt on litmannin lipputangolla tärkein rasismi,ei Suomen talous,minkä sdp pisti lopulta kuralle ja näyttää,että Eu ottaa ohjat Marin hallituksen takia.
Mutta on aikoja ,missä on ollut eri hallitus ja ottivat mielettömästi myös velkaa ja möivät valtion omaisuutta kattaakseen budjetin velkoineen.
Kutenkin, me valitaan heidät osaamattomat,ahneet ohjaamaan Suomea ja aina joka kaudella menee huonosti..
En luota poliitikkoihin,he ovat vajaa älyisiä,kun pettävät.
Oli se sdp,kok.ps.ihan sama..
- Anonyymi
SDP saitte eläinten siis kissojen tappajan/kiduttujan..
Sillä tavalla, tuota eläin rääkkäjää en en usko koskaan vaikka niin juhlii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1241445
Costa Rica on tympeän makuinen kahvi
Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain1051400Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu1491345Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.2461228Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,571086Vieläkään ei voi opiskella kursseja korkeakoulussa?
Vaikka lakiin tehty muutos hän ei saanut opiskella työttömyystuella. https://yle.fi/a/74-20244925181064- 711054
- 84921
Onkin niin, että olet hulluna minuun
mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S43766- 66734
- 37666
Suolahden ostokeskus
Kiinteistöyhtiö konkurssissa. Taisi jäädä vastikkeet maksamatta eräällä yrittäjällä.48642- 42640
- 102632
Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"
Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin15608- 34595
- 67559
Jälleen näin nainen unta sinusta
Aika usein tulet uniini, enkä tiedä, mitä se tahtoo minulle sanoa. Tällä kertaa en ollut kotonasi, vaan ulkona jossain t28559En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40558- 93523