Iltalehti uutisoi, että Stefu syytetään rattijuopumuksesta. Asia on tuore. Kaveri ei opi, ennekuin tulee istumista.
Stefu syytetään rattijuopumuksesta.
Anonyymi-ap
3202470
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 320
Vanhimmat
Mites se raitis Stefu noin... kenenhän syyksi tuonkin laittavat?
Stefulla oli yksi ehdonalainen rattijuopumuksesta parikymppisenä, eli ennen kuin alkoivat olemaan yhdessä Martinan aikana. Sitten Stefu alkoi tapailemaan Sofiaa tammikuussa 2020 ja huhtikuun puolessavälissä, eron jälkeen ja viikkoa myöhemmin kun oli järjestänyt Sofialle synttärit, jäi kiinni törkeästä rattijuoppoudesta ja huumeista veressä. Ja ehdonalainen siitäkin sitten, tuli. Martinan aikana ei ollut mitään tuomioita. Eron jälkeen sitäkin enemmän ja vielä vaan jatkuu.
Stefulla on kyllä jo 3 rattiruomiota alla. Ihan sama onko huumeista, vai alkosta. 6 syytettä on nyt käsittelyssä. On pahoinpitelyä, uhkauksia, ampuma-aserikosta, velallisen epärehellisyyttä, kirjanpitorikosta. Lisää tähän tuli, kun Hangosta löytyi huumeita, sekä sieltä pahpioitekyepöilyjä. Nyt tämä lisäksi. Äijä on aikuinen, kun ei opi, niin ei opi. Säälittävä luuseri.
No eipä kauaa kestänyt! Sofian syyksi jo heti laitettiin. Pian joku varmaan syyttää Martinaa. Siitä alkaa loputon vänkääminen sadoin kommentein.
Ehkä sitten kultamekko-Idaakin keksitään vielä alkaa syyttää. Ja Thermanin äitiä ja sitä strippari naisystävää. Missään nimessä ei oo tietenkään miehen omaa syytä, ei ei ei!
"Tuomioon johti se, että Therman hyppäsi päihtyneenä auton rattiin riideltyään silloisen kumppaninsa Martina Aitolehden kanssa." Mitäs tuo lehtijuttu kertoo?
Seiksan syy...
Pääsiäisenä 2020 Martina "käräytti" Stefanin, kun tämä oli lähdössä Hangon tiluksilta.
Alkoa ja jämiä amfetamiinista.
Ihan turha väittää ettei alkoholipitoisia aineita olisi ollut Martinan aikana.
Rattijuopumus on ehdottomasti tuomittavaa, oli sitten vaikka "pienet promillet". Martinalla itsellään oli suhteen aikana rattijuopumus.
Jokainen on vastuussa omasta juomisestaan, mutta ainahan se on jonkun syy, miksi Jeppe juo.
Mistä sä tiedät ja muistat kuinka monta (6) syytettä hänellä on?
"pahpioitekyepöilyjä?"
Tämä on sen Sandra pornotähtösen syy. Eikö Stefulle oikeasti löydy hyvää naista :( niin kaunis ja hauska poika olisi. Joku sporttihenkinen nainen, mutta lempeämpi ja naisellisempi kuin Martina. Kaikkea hyvää sinulle Stefu! Olet Suomen kauneimpia miehiä.
Alkoholismi vaatii hoitoa - ei mitään Minnesota piipahduksia. Tosissaan pitää ottaa asiat, mutta mieslapselle se on vaikeaa. Niin pirun vaikeaa.....
Voi se olla myös Jepen oma syy - kun on idiootti niin on idiootti. Ja sen lisäksi vielä pikkuisen tyhmä.
Mahtoi olla aikanaan koulussa vaikeaa, kun yhtälöön lisätään vielä auktoriteetiongelma. Viinaa vaan lisää tiskiin, niin turhat pikkumurheet ja unholaan ja velat muuttuu saataviksi.
Elämä on helppoa, kun sen oikein oivaltaa :)
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17781820M
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
"Stefu on ihana ja sillä on kauniit silmät. Stefu on hyvä isä, tekee tytölleen jopa pannukakkua.
Jos Stefu nyt jotain on muka tehnyt, niin se on kyllä Sofian syytä".
Jotenkin noinhan se taas menee.
Juuri noin :D Ei osaa kuin arvailla, miten vastuuttomia noin kirjoittelevat ja ajattelevat ovat.
Johan tuolla ainakin yksi yrittää tankata, miten Sofian aikaan on tehnyt sitä ja tätä.
Mene hoitoon!
Iltalehden uutinen kertoo että Sofia ja Stefu olivat avoliitossa muutaman vuoden ajan ja heidän yhteistä elämäänsä on saatu seurata Sofian salaisuudet -sarjassa. Stefusta tuli oikein tositv -julkkis sen jälkeen kun alkoi olemaan Sofian kanssa. Niin sitä pitää. Kun on mukana jossain tositv:ssä niin julkisuus on taattu loppuelämäksi.
Harvemmin Stefu näkyi julkisuudessa tai oli mitään juttuja Martina aikana. Mutta sitten Sofian aikana sattui ja tapahtui ja tosiaankin, heidän yhteistä elämää seurattiinkin oikein tosi-tv:ssä jopa kahden kauden verran.
Ihanko tosi?
Kukaan ei tuota tv-ohjelmaa tiennyt, kiva kun kerroit.
Stefu on nyt elänyt omaa elämäänsä vuoden verran, miksi se kuitenkin sekoilee koko ajan, vaikka Sofia ei ole nyt pakottamassa pitämään huumebileitä Hangossa veristen espanjalaisnaisten kanssa, kehottamassa hyppäämään aineissa rattiin, tai saattamaan liki puolta miljoonaa euroa ulosottoon?
Jollain tavallahan nämä on käännettävä Sofian syyksi, aikuinen mieshän ei ole itse vastuussa teoistaan?
Stefu ja Martina oli muuten ihan jatkuvasti Seiskan sivuilla ollessaan on-off suhteessaan yhdeksän vuotta. Aiheena riidat, poliisien vierailut heidän kotonaan, molemmin puoliset pettämiset, Stefun riehumiset ja sanalliset avautumiset yöaikaan facessa.
Stefan ei tehnyt yhtään rikosta Martinan kanssa yhdessä olo aikana ja tämä on TOTUUS.Ksikki tehnyt Sofian kanssa yhdessä olo aikanaan, paitsi nyt tämä rattiskäry. Minä toivon todellakin et mies viedään suoraan vankilaan ,kun ensi kuussa on oikeudenkäynti.
Ilta-Sanomat tänään:
” THERMAN on ollut käräjillä ennenkin. Esimerkiksi vuonna 2020 hänet tuomittiin käräjäoikeudessa törkeästä rattijuopumuksesta ja huumausaineen käyttörikoksesta 40 päivän ehdolliseen vankeuteen ja sen ohella 25 päiväsakkoon, joka teki Thermanin tuloilla 6 900 euroa.
Tuomioon johti se, että Therman hyppäsi päihtyneenä auton rattiin riideltyään silloisen kumppaninsa Martina Aitolehden kanssa.”
Noinko luulet, vai eikö vaan jäänyt kiinni, eikä ilmiannettu. Kaikki peitelty niin "onnellisen" kulissin taakse. Joskus vaan on pakko ollut pollaritkin kutsua apuun.
Kukas tai mikä oli riidan syynä?
Seurusteli Sofian kanssa kun tämä rattis huume käry kävi !!!
Siis mitä?! Olihan ne Martinan kanssa yhdessä oikeudessa jostain toistensa pahoinpitelyistä silloin alkuvuosina. Lehdissähän siitä uutisoitiin silloin. Eikö porukka muista?
Lopuksi Therman vielä räkäisi Aitolehden kasvoihin, että niin... onnellista, kiitollista ja siunattua oli se suhde.
Poliisien vierailutkin oli Martinasta vain ylireagointia.....
Oletko koskaan kuullut, että päihderiippuvaisen meno sen kun yltyy, mitä pidemmälle mennään?
Stefu riehui Lapissa ja oli silläkin reissullaan ihan yksin ja riehumisen syykin liittyi hänen omiin velkoihinsa. Jokainen Stefun riehuminen on tapahtunut silloin, kun Stefu on ollut itsekseen, ei Sofian kanssa, miten ihmeessä saat nämä Sofian syyksi? Jos Stefu riehuu kamapäissään, on se vain ja ainoastaan hänen oma syy, ei missään nimessä kumppanin.
Martina haki itselleen vuokra-asunnon tammikuussa 2020, koska ei jaksanut enää Stefun epävakaata käytöstä ja päihdeongelmaista kumppania. Martina kertoi haastattelussa, että on pyytänyt Stefua menemään hoitoon, mutta ei. Kertoi, ettei jaksa enää ja ero on lopullinen. Erosivat sitten huhtikuussa, eli kolme kk tuon jälkeen, kun Martina oli asunnon itselleen ja lapsilleen hommannut. Eikö tämä kerro sinulle sen, että Martinakaan ei enää Stefun päihteilyä ja epävakaata käytöstä jaksanut?
Oliko Stefun tuon ajan juominen ja esim. autojensa hajottaminen sitten mielestäsi Martinan syytä?
Juuri näin.
Stefu kaveerasi herra Katiska-Ranta-ahon kanssa vuodesta 2017 alkaen, joten kyllä laittomia päihteitä on Stefulla ollut käytössä viimeistään tuosta alkaen.
Martina ilmiantoi Stefun kytille vasta siinä vaiheessa, kun oli jo itse selvillä vesillä.
Jostain syystä ei soittanut koskaan poliiseja perään, kun Stefu osteli lepyttelylaukkuja.
No, kuka sitä ruokkivaa kättä purisi.
Myös ne auton peilien hakkaamiset ja oudot kellokaupan tuotteiden häviämiset ajoittuvat Martinan kanssa yhdessäolon aikoihin.
En siis todellakaan tarkoita, että Martinalla olisi näihin osaa eikä arpaa, mutta se ei myöskään mennyt niin että Martinan aikoina oltiin puhdasta pulmusta ja vain ennen ja jälkeen on ollut hämärämeininkiä.
Eihän ne tuollaisia muista, kun Sofia ei ollut lähimaillakaan.
"Martina haki itselleen vuokra-asunnon tammikuussa 2020, koska ei jaksanut enää Stefun epävakaata käytöstä ja päihdeongelmaista kumppania. "
Vai oliko säästöpossu tullut täyteen?
EI vankilaan, kaveri ei kuitenkaan ole mikään rikollinen. Vauhtia vain on joskus liikaa..
Huimausaineet kaiketi.
Kyllä rakastavaiset voivat joskus kiivastuessaan räkäistä toista naamaan, vaikka ei pahaa tarkoittaisi. Aina roiskuu kun rakastetaan rajusti..
"Ruokkivaa"
Laukkuja ei voi syödä. Tai sitten on tosi kova nälkä.
Älä valehtele. Stefu teki töitä ja ei ollut ulosottoja, eikä huumeita Martinan aikana.
Sofia tarvitsi ryyppykaverin ja huumeet tuli mukaan. Ei viihtynyt Hangossa jatkuvasti piti olla juhlimassa ja luksusta piti olla vaikka Sofia oli itse perseaukinen ja emä laiska. Kahdessa vuodessa sai marokkolainen kaiken menemään, vaeltaa piti niinkuin mustalainen. Nyt on Sofialla sama meininki juopotella vain, kun löytyy vain joka maksaa, eikä noissa kuvissa olla aina pelkän viinan voimilla, säälittävä ihminen.
Sofia pilasi Stefanin elämän ja Stefan menetti työt ja ulosotot tuli kuvioihin. Stefan kun on viinaan menevä, niin Sofia oli sopiva ryyppy- ja huumekaveri, kun Sofialle on myös tärkeää juhliminen ja juopottelu kumpikin alkoholisteja ja välillä vartin ilot. Kukaan normaali mies ei koskisi tuohon Sofiaan.
Lapissa tämä Sofia oli yötä miesten kämpässä ja siitä Stefan riehui.
Stefun alamäki alkoi siitä, kun löi Levillä kavereitten kanssa vetoa, että saa Martinan pa*olle, vaikka Martina oli Eskon ja mividan kanssa perhelomalla ko. paikassa. Stefu valitettavasti voitti vedon. Jatkot oli Seiskan sivuilla viikoittain...
Voi ei, onko laittanut koko elämänsä ranttaliksi? Miksi ei ole riittävästi selkärankaa ryhdistäytyä edes perheensä takia?
Löytyyhän näitä vastaavia muitakin ja aina ihmetellään, että miksi ei mies ryhdistäydy......
Siksi, kun alkoholisti/päihdeongelmainen ei ajattele kuin itseään. Siinä perhe jää toiseksi, kun päihteet vie.
On saanut kaiken niin helpolla elämässä , ei ole kerinnyt selkäranka kehittyä kun ei mikään ole karaissut. Suomenruotsalaisen exäni toimitusjohtaja-isä oli rääkännyt, esim. Laittanut ulos pakkaseen avojaloin, poikaansa juuri siksi että tämä "karaistuisi". Stefulla ollut liian pehmeä kasvatus. Köyhempien lapset voivat saada enemmän kotona rakkautta koska vanhempansa tietävät elämän jo karaisseen heitä ja karaisevan jatkossakin ja antavat sydämeen rakkauden jolla lapsensa sitkeästi taistelevat vaikeuksissa eteenpäin.
Juopot käy lopulta ihan pohjalla, sitten joko järki voittaa tai ei. Kumpaa veikkaatte tässä tapauksessa?
Veikkaan ettei järki voita, koska sitä ei ole. Äijä on jo tuon ikäinen, elänyt bätre folke elämää, kusettanut kaikkia ja kaikkea. Luuseri. Toivon vain, että ettei sivullisille enää aiheuta mitään pahaa, vaan auheuttakoon sitten vain itselleen.
Ei tällä äijällä paljon ole järkeä siunaantunut. Kymmenen vuotta Aitolehden kanssa jättää jälkensä-
Martinaa on turha syyttää, jostakin Stefun järjenkäytöstä! Mies aiheuttanut kaiken itselleen aivan itse!!!
Kuolemaa
Mites nyt noin? Olethan sä tässäkin ketjussa ja vuosikaudet aiemminkin ollut sitä mieltä, että kaikki Stefun sekoilut ovat vain ja ainoastaan Sofian syytä.
Jos olisit tahtomattasi joutunut jo nuorena sitoutumaan Aitolehteen niin missähän kunnossa psyyke olisi...
Sun psyykkeesi näyttää on´levan kyllä ihan p.....tä.
olevan
No, suurin osa on Sofian syytä. Piti näyttää luksusta, piti olla autonkuljettaja, turvamies Sofialla, kun meni oikeuteen. Oli Helikopteri kuljetuksia, kaupungissa loistoasunto, vaikka yksin asui ja Stefan Hangossa, piti matkustella ja näytellä kakkosasuntoja ja ostella hulluna kaikkea. Järkyttävä toisten ihmisten hyväksi käyttäjä. Pilasi Stefanin työt ja elämän. Stefan maksoi myös Sofian ulosotot, näin teki ja jälleen on ulosotossa.
Nyt Iltasanomat uutisoi, että häntä syytetään tapaninpäivänä 2022 rattijuopumuksesta, huumausainerikoksesta ja liikenne turvallisuuden vaarantamisesta. Onko todella unelmamies, - isä ja - vävy?
On. Ihana mies ja Sofian syytä kaikki.
Lähtee linnaan?
Surettaa, kun pilaa elämänsä, nuori mies kuitenkin ja perheellinen.
Nyt vain Stefan täytyy laittaa holhouksen alaiseksi ja senhän hoitaa tietenkin hänen äitinsä.Varma tapaus joutuu vankilaan on niin paljon rikos syytteitä miehellä paljastunut.Sinne missä on hänen paras kaverinsa Niko Ranta -Ahon vankila selli häntä varmasti odottamassa jo .
Voi ei noloa Sofia B.- molemmat viimeiset aviomiehet on yhtä aikaa vankilassa huume ja rahanpesusta samoin rattiskäryä ja väkivallan käyttö.
Tervemenoa ! toivottavasti saa edes pitkän tuomion.
Älä valehtele.
Sofia on ollut yhden kerran naimisissa ja tämä ex-mies Niko Nousiainen ei ole koskaan ollut vankilassa.
Stefu, tai Rantis eivät ole kumpikaan olleet Sofian aviomiehiä. Lyhyet seurustelusuhteet, eivät aviomiehiä, kuten valehtelet.
Martinapa oli liki 10 vuotta tuon rikollisen Stefun kanssa, tekaisipa vielä lapsenkin siihen, eli pakotti lapsetkin elämään päihderiippuvaisen perheessä.
On kyllä noloa, miten naiset tykkää jännämiehistä. On vankilassa ollutta, on FBI:n jahtaama ukkeli, on raiskauksesta tuomittu (käsittely kesken Hovissa), on rattiskäryjä (olikohan "pienet promillet"), on luottohäiriöitä ja vaikka mitä.
Miksi maaseudun Pertti ei kelpaa?
Mitäs noloa se Sofialle on, höppänä olet. Ukot nuo ovat syyllisiä omiin tekoihinsa, eikä niitäkään nolota näköjään.
Sinulla on ihan outo ajatusmalli, jos Sofian pitäisi noista nolostella tai muutenkaan antaa vaikuttaa elämäänsä.
Avoliitto rinnastetaan avioliittoon! Sofia ollut avoliitossa sekä Stefun, että Rantiksen kanssa.
Miksi Sofia aina rakastuu renttuihin? Eikö tavallinen tallaaja kelpaa?
Avoliitto on nimeltään avoliitto, ei avioliitto, kuten tuo edellä kirjoitti.
Väitti, että miehet olivat olleet Sofian aviomiehiä, sehän ei ole sama asia kuin avomies.
Avioliittoon mennään silloin, kun ollaan varma ratkaisustaan, että halutaan elää yhdessä loppuelämä, avoliittoon moni muuttaa vaikka samantien, koska siitä on helpompi tarpeen vaatiessa lähteä.
Sofialla oli lyhyet avoliitot näiden miesten kanssa, 8 kk Nikon ja 2 vuotta Stefun kanssa, tosin Stefu asui pääosin Hangossa ja Sofia Helsingissä.
Tuskin pääsee Riksuun. Ei ole Jr-mies. Tai no kirvesmurhaajan osastolle vois päästäkin. Milan Jaffin kansa aloittaa uudet businekset.
Kyllä kelpaa jos maaseudun Pertti on metsästävä, käsistään kätevä, hiljainen ja tasapainoinen ei-kaljaa-kittaava sohvaperuna. Sellainen traditionalistinen maaseudun mies on alfa! Harmi että ovat katoavaa kansanperinnettä. Toivoni on uuden nuoren miespolven edustajista. He ovat nähneet miten alkoholi ja väärät naiset ovat vieneet monen hyvän miehen hautaan. Nämä uuden sukupolven Sigmat eivät toista isiensä virheitä ja traditionalistisen maahanmuuttajanuorison kanssa käynnistävät uuden ryhtiliikkeen.
Sofia miehet joutuu linnaan, Niko, Stefan ja Luke! Pahanilmanlintuun kun sekaantuu, niin tuossa on tulos.
Eihän toki ole Sofian syytä. Sofia on niin kunnon ihminen aina on ollut töissä, on käynyt koulut ja hankkinut ammatin ja nyt tekee sitä mitä on tehnyt aina. Ryypännyt, juhlinut, käyttänyt huumeita ja kaikki muille maksattanut, nyt menee nopeasti sinne missä tuollaista tarvitaan.
Oksettava ihminen.
Sofia oli ensin naimisissa Niko Nousiaisen kanssa ja lähti Lontooseen hankehommiin, lehdissä on kuvia, kun menee aamuyöstä hotelliin kutsuttuna ylipolvensaappaat jalassa, joissa vielä oli hintalaput pohjissa.
Sieltä tuli kutsu Marbellaan Niko Ranta-ahon luokse, vaikka oli yksi rikollinen hänellä Lontoossa tämä Kellorosvo Luke. Kymmenen kuukautta kesti onnea, kun poliisit seurasivat heidän elämää ja Sofia vannoi rakkautta Ranta-aholle, mutta kokoajan oli Stefanin kanssa, lypsi rahaa Ranta-aholta ja Stefanilta. Onneksi Nikon isä laittoi hänen asunnosta Sofian taipaleelle ja näin jäi tämä Marokon ruusu Stefanin hoitoon.
On saattanut vuosien aikana olla aika monta km maistissa, vai olisiko niin että aina silloin on jäänyt kiinni, kun on veressä viinaa tai huumeita...?
Kova hinku täytyy olla auton rattiin, kun pakko on lähteä. Tarpeeksi humalassa sitten lähtee, vaikka tavallaan tiedostaa, että ei kannattaisi. Tai sitten ei vaan välitä.
Se on pahempi juttu se.
Tämä juttu on tuore, kyseessä joulukuu 2022.
Ensin episodi veitsinaisen kanssa, kotietsintä ja huumeet, nyt nämä uudet sekoilut ja syytteet.
Tällä menolla Stefu vielä kyllä joutuu vankilaan istumaan. Lisäksi on ulosotossa valtavia summia.
Toivottavasti joutuu vankilaan.
Martina vielä kirjoitti Hangossa viimeksi ollessaan, että perhe on paras, että niin.....
Stefu ei edes ollut silloin Hangossa ja Martina oli hotellissa.
Perhe on paras ja sitä on ollut jo lasten kanssa kolme vuotta, mitä pahaa näet muuten siinäkin asiassa ? Olen eronnut itse 4 vuotta sitten ja aina olen puhunut että meidän perhe on 3 lasta ja lasten isä on muuttanut ulkomaille vuosi sitten asuu kokonaan .
Perhe on paras tarkoittaa; Martinaa ja tyttäriä! Etkö edes sitä tiedä, että PERHE sanaa käytetään, vaikkei perheessä miestä olisikaan.
Stefu on uusi Nykänen!
Hurraa!
Miksi se Hankoon piti mennä kirjoittamaan? 😂
Steppendo tosin ei osaa hypätä mäkeä. Ainakaan selvin päin. Olisi saattanut pärjätä Eddie Edwardsille - mutta ei muille.
Mutta mutta....
Kenestä leivotaan tarinan Mervi? Siinäpä vasta tuhannen taalan kysymys?
Martti, Sohvi vai joku muu - kuka?
Taas omakohtaista valehtelua. 😂🤣
Aivan sama missä tuon kirjoittaa, jotkut sairaat vain eivät sitäkään ymmärrä.
Sinä ja sinun pers... eiku "perheesi". 🤣🤑 Ketään ei kiinnosta! 💩
Jotenkin omituinen juttu että alkoi tapailemaan vankilassa olevan huumekauppiaan avopuolisoa tämän selän takana. Avopuolisoa, joka myös sai syytteet huumeista ja tuomionkin. Ja sitten kun Stefu järjesti tälle huumekauppiaan avopuolisolle synttärit niin viikko sen jälkeen jäi kiinni rattijuoppoudesta ja huumeita veressä. Ja tämä oli vasta ensimmäinen kerta kun jäi kiinni huumeista. Nyt sitten niitä huumejuttuja näköjään tulee lisääkin.
Miten muuten Sofia oli Stefanin kanssa 2 vuotta vaikka tiesi että mies käyttää huumeita kokoajan.Vai oliko helpompi kiskoa rahaa ja sillä oli vielä miehen luottokortti käytössä ja itse sen kertoi .
Asiaa kirjoitit ja sama tuli kyllä minunkin mieleen heidän kahden vuoden suhteesta.
Sofialle kelpaa kaikki rikoliset kunhan on vain rahaa runsain määrin , ajatelkaa itkenyt ja soitellut humalassa Niko Ranta -Aholle ja pyytänyt että mies ottaisi hänet takaisin. Ei edes 10 vuoden vankeustuomion saanut paha rikollinen haitannut hänen rakkautta miestä kohtaan .
Niko oli huumekauppias jo ennen kuin tapasi Sofian. Ei niitä tunnesiteitä katkaista kuin valoa, jokainen sen tietää, jos on ollut joskus rakastunut. Miksi jauhaa vanhoja?
Ei kukaan voi pakottaa toista ihmistä käyttämään huumeita, jokainen aikuinen tekee sen valinnan ihan itse, toiset ovat herkempiä vastoinkäymisille kuin toiset ja sortuvat.
Miten muuten Martina oli Stefun kanssa yhdeksän vuotta, vaikka Stefu käytti huumeita?
Vai oliko helpompi kiskoa rahaa ja pummia lepyttelylahjoja, koska oli omien sanojensa mukaan pihi omista varoistaan.
Martina ihan itse kertoi tämän.
Jos rakasti kerta Nikoa miksi meni sitten sänkyyn rakastamansa miehen parhaan kaverin kanssa ja heti kun tuli siihen tilaisuus.
Ei valheita noin törkeitä voi kirjoittaa, että Stefan olisi käyttänyt huumeita Martinan yhdessä olo aikana.Kyllä olisi mies jo ollut vuosia haudassa jos olisi käyttänyt monta vuotta huumeita.Mieti mitä kirjoitat ja on oltava mustaa valkoisella näyttöä, kun kirjoitat tuollaisia valheita henkilöstä.
Tuota minäkin olen miettinyt, miksi oli huumeita käyttävän Stefun kanssa ja Rantis juuri tuomittu huumeista!!! Taisi se huumeiden käyttö käydä hänellekin... Itse vielä kertoi olevansa huumevastainen.... tuota tuskin kukaan uskoo.
Älä jaksa.
Martina on itse kertonut, että syy heidän eroonsa oli Stefun päihdehommat, päihteitä ne huumeetkin on.
Martina kertoi pyytäneensä Stefua hakemaan itselleen apua jo muutaman vuoden ajan ennen eroa.
Stefun paras kaveri oli Niko Ranta-aho ja sinä tiedät varmasti, mitä kyseinen kaveri touhusi.
Stefu ja Niko kaveerasi tiiviisti vuodesta 2017 alkaen ja jo tuolloin Niko pyöritti Katiskaa.
Tämä oli kolme vuotta ennen Stefun ja Sofia suhteen alkua.
Lue mitä Martina itse kertoo aiheesta ja mieti uudelleen.
Sofia seurusteli Nikon kanssa kahdeksan kuukautta, varmaan rakastui ulkokuoreen ja hulppeaan elämäntyyliin.
Mikä sai tämän kiltin perheenisä Stefun pyörimään huumekeisarin kanssa kolmen vuoden ajan? Rakastuiko Stefukin Nikon ulkokuoreen, tai rahoihin? Vai olisiko kiinnostuksen kohde ollut kuitenkin joku ihan muu asia?
Siinä sinulle pähkinä purtavaksi.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/me-naiset-martina-aitolehti-avoimena-eronsa-syista-suhde-ajautui-aaripaihin/7830978#gs.ss2jin
Martina näki tilaisuutensa lokkina ja kyllähän hän osasi rahaa nyhtää eikä elanto eikä asuminen maksanut mitään.
Oli munan puutteessa mitä muuta siihen olisi ollut,Sofia kertoi että Niko on hänen sielun rakkaus ja silti meni sänkyyn Stefanin kanssa.
Sofia kerjäsi koko ajan lisää rahaa Nikolta niin että Nikon avustajakin hermostui ja valitti tästä Nikon siskolle. Stefuhan hemmotteli Sofiaa limusiinikyydeillä ja varmasti muutenkin. Stefu järjesti Sofialle jopa synttärit huhtikuun alkupuolella, viikkoa ennen kuin jäi kiinni huumeista, ja Seiska kertoo että limusiinilla kuljetti Sofiaa. Seiska tiesi jo ennenkuin Martina otti eron, seurata Stefua ja Sofiaa mutta kirjoitti tuonkin asian vasta sitten, kun Martina otti eron. Olihan Nikokin saanut vihiä heidän tapailusta jo tammikuun alusta lähtien. Sofiahan asui aluksi Nikon siskon kanssa.
Rakkaus on ihmeellistä ja ikuista. Kohde vain saattaa vaihtua salamannopeasti......
Koska Sofia käyttää huumeita varmaan enemmän kuin Stefu. Käyttänyt jo ennen Niko R-A ja käyttää varmaan hamaan loppuunsa. Mitään perheenäitiä tuosta mt-casesta enää tuskin tulee. Äitilleen ja veljelleen tukeva raskas taakka kun ainut valttikortti , ulkonäkö tuhoutuu ajan saatossa väkisellä. Jos olisi vain tyhmä ilman vittumaisuutta, säälisin. Nyt en, Aminia käy sääliksi. Haluaisi kulttuurinsa mukaisesti varmaan siskon hakata ruotuun mutta what can u do wokefeminist pelleland.
Huumeet on hyvin koukuttavaa kamaa - niihin voi jäädä nalkkiin pahasti. Ehkä Steppuli on kuvitellut, että hänen ylivoimaiset geenit suojelevat häntä riippuvuuksilta.
Toisin on tainnut käydä, ainakin mukia on kallistettu reippaasti.
Mutta sehän on vain mukavaa, me tavalliset ihmiset saamme sirkushuveja :)
Erittäin hyvä kysymys!
Sänkyyn?
Turha syyttää ketään naista. Kyllä 35 vuotiaan miehen tulisi jo tietää, miten elää. Molemmat avopuolisot lopulta jättäneet miehen kun tämä ei saanut elämäänsä järjestykseen. Toinen kesti 8 vuotta, toinen pari vuotta.
Asiaa kirjoitit ja hyvä että jättivät miehen!
Älkää liioitelko. Oikeus tuomitsee, teidän ei enää tartte!
Miksi ei otettu korttia pois jo silloin Lapin ratti sekoiluista haulikon kanssa,ajeli kokoajan Sofian kanssa ja eron jälkeen tähän päivään asti n ajellut autolla.
Jyrkässä alamäessä on Thermanin elämä.
Mutta aina noustaan kuitenkin.
Stefu on mies eikä hiiri!
Olisiko totuus kuitenkin niin, että lähiomainen nostaa aina suosta, itse ei siihen kykene ikinä.
Onneksi on lähipiiri. Mutta häpeällistä se silti on Stefulla sisimmässään kun mies on jollain lailla heikkoa tekoa vaikka alfalta näyttääkin.
Humalainen hiiri, joka ei piittaa yhteisistä säännöistä tai siitä, mitä laki sanoo päihtyneenä ajamisesta.
Mitä yhteistä muuten seuraavilla:
Pikkuruinen.
Steppuli
Martina
Kaikilla rattis CV:ssä
Niin minäkin luulen, yksin ei siihen ikinä kykene. Henkisesti tasapainoton hemmo, jota oli helppo käyttää hyväksi !
Onhan Thermanilla puolen vuoden ehdollinen vankeusrangaistus jo " tienattu " joten kertoohan se jo kaiken tuosta Hangon " kohuliikemiehestä ".
Huonosti käy tämän Uuno Turhapuron elämässä. Itse mokannut kaiken.
Isabella on Italiassa treenit on nyt näin järjestetty,ei enää taida olla isällä olla asiaa tytön lähellä .
Katos niin sitten matka vuorostaan tyttärellä ulkomaille, no siellä on lämmintä ja aurinkoista ponilla ratsastus harrastusta toteuttaa 🙋❣️,
Stefu julkaisi sydämien keskellä olevan vanhan kuvan tyttärestään ja tämän siskosta, kun olivat yhdessä hiihtohississä.
Julkaisivat myös Martinan kanssa saman videon tyttärestään, kun on Italiassa treenaamassa.
Niin oli suloinen kuva tytöistä siinä, on selvä että hänellä on ikävä lastaan ei muuten hän niitä laittaisi kuvia omaan instaansa .Toivon miehen nyt että ottaa itseään niskasta kiinni ja aloittaa elämänsä puhtaalta pöydältä ❣️
Jessus tuota kortekieltä "ponilla ratsastus harrastusta toteuttaa"
Martinalle on tärkeää julkaista someen, että tytär treenaa oikein Italiassa asti. Tuskin Martina siihen on kustantanut latin latia, onneksi tytön isän lähipiirissä on varallisuutta.
Therman ei töitä näytä tekevän, joskus postaa someen " juoksuaan " lähi metsässä ja meren rannalla. Mihin ne miljoona bisnekset hävisivät mm. Levin projekti ???
Kyllä tällä rekimummolla on tuo kirjoitus omituista, ei mitään tolkkua !
...kuva tytöistä siinä...hän niitä laittaisi kuvia...toivon miehen nyt että ottaa....
Onko tuo stä kuuluisaa Kortekieltä ?
Reikimummon kirjoitustaito on samaa luokkaa kuin Martinan eli ei päätä eikä häntää.
Mitä ne on tehneet äikän tunnilla ????
Kerro kuka on Reikimummo, olethan sitä jo kauan näköjään höpöttänyt?
Voi sua äidinkielenopettaja, etkö millään opi, et palstalla ei tarvita äidinkielenopettajaa. Menehän hakemaan palsta, jossa saat päteä. Varmasti löytyy sellainenkin palsta, joossa käsitellään kirjoitustaitoa ja äidinkieltä.
Mitään istumista ei tule - kuolema tulee.
Valitettavasti.
Ei kyllä mies vaikuta et olisi huonossa kunnossa , laskettelemassa ja niin pirun hyvin näyttää porskuttavan rinteitä lasketellen .On terveen oloinen ja iloinen mies, toivotaan että mies siitä ryhdistyy lopultakin 💪.
Kuole rauhassa mitä siitä tänne ilmoitat !
Ai kuolema...?
Niin, kyllä se tulee ihan meille jokaiselle. Sinulle, minulle ja muutamalle muulle.
Mutta milloin? Se onkin kysymys. Mutta siihen asti pidetään hauskaa, viiniä laulua ja sopivassa suhteessa rietastelua!
Että elämä on mukavaa!!
Iso mersu perseen alla, nuori lemmenkipeä vaimo ja firmalla pyyhkii hyvin, yes!
Muutama lause ja kolme kertaa sana ...mies... ja ...porskuttavan rinteitä lasketellen...???
Miten ihmeessä niitä rinteitä porskutellaan lasketellen... ???
Etkö millään opi, vai missä kiertokoulussa on opetettu käyttämään kysymysmerkkejä noin monta? Yksikin riittää, kiitos!
Onneksi Sofia ja Martina älysivät lähteä pois tuosta suhteesta. Rahakaan ei ratkaise mitään, jos mies on tuollainen rettelöitsijä.
Jep ! Totta turiset asiasta! Toivon silti että mies löytää elämän langasta uudelleen kiinni ja ryhdistyy, ei ole vielä edes ikää kuin 35 v.
Moukka se on, lapsen tasolle jäänyt ongelmatapaus.
Martina ottaisi Stefun koska tahansa, jos vain saisi. 💔 Mutta kun ei saa. 😥
Henkisesti tasapainoton !
Hah, hah, Martina on mennyt elämässään todella paljon eteenpäin, eikä huolisi todellakaan Stefua enää takaisi. Stefu on menneen talven lumia ollut jo kauan. Siinä sulle TOTUUTTA, jota yrität vääristellä jatkuvasti.
Mutta hei, Stefun saattaa olla vapaalla, siinä sulle, kun olet niin kauan jo häntä ja hänen rahojaan vahtinut. Menehän kipin kapin kimppuun, mut Stefu ei taida huolia kyllä sua.
On tuo muori kytännyt Stefua ja hokenut Sofian häitä, mutta ei kukaan huoli Sofiaa, katos kun ihminen on huumerikollinen, ammattia ei ole, opiskelua ei mitään ja ulosottoasiakas.
Tynkkysellä on neljä tuomiota vihapuheista.
Tynkkynen oli huolissaan maahanmuuton lieveilmiöistä. Oli oikeassa, mutta sai tuomion.
Nyt on nähty mitä' siitä holtittomasta maahanmuutosta on seurannut. Hän oli kaukaa viisas.
Ihmettelen tätä palstaa että tuollainen henkilö saa täällä kirjoitella fantasioitaan lapsesta.
No on ehkä joku lapsia hyväksi käyttäjä hirviö, ei terveet elämäntavat omaava henkilö koskaan noi sairasta tekstiä kirjoittaisi.
Tuohan on vallan tavatonta.
Oppiiko sittekään niistäkin on monta esimerkkiä etteivät ole oppineet siitä huolimatta
Kaikesta huolimatta Stefu on fiksu ja komea mies
Kyllä, hyvin ystävällinen ja sydämellinen ihminen.
Hyvin huomaavainen ja hellä 😊 .
Ihana Stefan, söpöläinen. Voi kun tajuaisi, että hänen pienen ihanan rakkaimman ihmisen takia kannattaa nyt ottaa se oma elämä haltuun, ennen kuin on liian myöhäistä. Tehty mikä tehty, mutta itse voi päättää miten loppuelämän haluaa elää.
Ihanaa huomata että täällä kirjoitetaan hyvin paljon myös positiivista Stefusta. Hän on valloittava persoona, jolle lähimmäiset ja muut ihmiset menevät tärkeydessä aina hänen itsensä edelle. Yhtä lähimmäisenrakasta ja hyvää tarkoittavaa ihmistä kuin Stefu ei ole.
Tytär näki stepoulin Levillä riidassa terpsidassa umpihsngessa umpikännissä
Stefu on tainnut haistella exänsä/nyxänsä/futuurinsa eli Horomarin römpsyä. Sitä maailmankuulua värkkiä joka haisee pahemnalle kuin septitankki ja joka haistelemisesta jo tulee juovuksiin ja promilleja kroppaan.
Näyttää jotain kaivinkone juttuja Stefan ja katselee siellä paikkoja, meinaako rakennuttaa uuden hulppean kesämökin, kun entisen joutui myymään .
😘😘😘😘💓😘😘😘😘.
Hunajasta römsyä on kielellä lirputellut tuhansia kertoja 9 vuoden aikana 😋.
🤔👏👍.
Ihanaa hunajaa 😋 kyllä toisilla voi nam 😍.
On täällä ala-arvoiset jutut .
Mutta niin ovat henkilötkin eli Therman, Aitolehti ja Belorf.
Alinta kastia.
Ne on nuo Martinan stalkkerit tuollaisia, jotka näitä ala-arvoisia juttuja tänne kirjoittavat. Ovat tuota yhteiskunnan alinta kastia ja elävät yhteiskunnan tuilla ja Kelan päivärahoilla. Päästäänkin näyttävät olevan aika sekaisin. Elämän sisältö on lähinnä suolipalstalla ja siellä päivittäinen oksentelu.
Stefun paras teko elämässä oli heittää Martina lokki helvettiin kiristämästä rahaa. Räki naamaan vielä lähtiessä. Hyvä stefu!!!
Lopeta jo noi valheesi Stefan ei eroa ottanut ja on sen itse jo kertonut kaksi kertaa ainakin on seiskan lehdessä , että Martina halusi ei hän
Stefan rakensi Kivenlahden omakotitaloa perhelle ja kesken jäi kun Martina otti eron.
Ei haukkunut mediassa Martina h"****i niinkuin haukkui Sofian huutaen et on h,***a . Stefan oli hyvin katkera erosta kun Martina jätti, aika paransi katkeruuden ja nyt ovat parhaita ystäviä keskenään S ja M .
Ei poisteta viestiä Martina jätti Stefanin ja kertoi siitä itse seiskalehden sivuilla, räki kasvoille kun Martina ei suostunut jatkamaan suhdetta vaan sano et eroaa ja muusta ei puhuta .
Tuo tapahtui eron jälkeen kun Stefu ja Sofia olivat juhlineet vappuna asunnossa, missä Martina ja lapset olivat kirjoilla ja naapurit valittaneet ja isännöitsijä ottanut yhteyttä asiasta Martinaan. Maikkari teki tästä jopa jutun. Jokaisella naisella olisi ollut sana jos toinen sanottavana tuollaisesta toiminnasta. Mutta Stefu oli vielä tuolloin Sofiasta ja päihteistä sekaisin ja Sofian takia uhkasi lapsensa äitiä, ex-avopuolisoaan. Sofia sai niin paljon pahaa aikaan noiden elämään että voi voi. Mutta se kai Sofialla oli tarkoituskin kun vamppasi Stefun kiusallaan kun oma mies oli vankilassa.
Stefan oli katkera erosta ja aika paransi haavat ja katkeruuden, nyt ovat Martina ja Stefan hyviä ystäviä ja kavereita keskenään.
Paras teko kun heitti Stefan Sofian asunostaan kadulle ja kaikki sen vaatteet perästä ja huutaen vielä et on Sofia h***a. Ja tää kaikki on luettavissa mediassa ei ole keksitty valhe .
Stefuhan jäi sen jälkeen kun oli järjestänyt Sofialle synttärit, myös kiinni huumeista veressä. Eli ainakin Stefu käytti heidän tapaillessa sekä alkoholia että huumeita.
Stefan oli nauranut paskamaisen naurun kun Sofia oli jossain sanonut,et ovat hyviä ystäviä keskenään Stefanin kanssa 😡.Miksi aina Sofia valehtelee oli sitten mistä asiasta milloinkin kysymys ?
Siksi kun on patologinen valehtelija ,kuinkas muuten mites hurisee hyvinvointivalmentajan titteli noin käytännössä ? 🤣
Olitko paikalla kuulemassa Stefun naurun?
En itse eräs toinen henkilö oli ollut .
Se taisi olla Thermanin ainoa kunnon teko. Lokki Martina sai räät kasvoilleen ja ulos !
Eikös tuo vanhempi lapsi ole isänsä luona kirjoilla ollut pienestä pitäen.
Maksoiko Martina myös Eiranrannan asunnosta vuokran, tuskin maksoi yhtään mitään ja se ketutti vanhaa lokkia, kun piti itse alkaa vuokra kämppää hankkimaan ja sitä maksamaan.
Reikimummolla tuo mielikuvitus nyt laukkaa sellaista vauhtia, että eiköhän kannattaisi jo rauhoittua ja ottaa pari siideriä murheeseen.
Voi sinua, kun Stefu ei ole koskaan Martinaa jättänyt, mut Sofian kamat kyllä heuttänyt pellolle moneen otteeseen ja haukkunut mitä alhaisimmilla nimillä. Mut toki Stefuhan tiesi mikä Sofia oli.
Mikä/kuka Reikimummo, kerrohan? Reikimummoa sä olet hokenut ties kuinka kauan, joten olisihan se kiva tietää ketä reikimummoa tarkoitat.
Vai johtuuko tuo reikimummo hokeminen sinun omista harhoistasi vai kenties äänistä?
Stefu on hyvin usein viikonloppuisin sekaisin kuin seinäkello Hangon juottoloissa.
Lenkkeilykuvat ja letunpaistot on pelkkää filmiä, totuus on ihan jotain muuta.
Terveisin paikkakuntalainen
Et ole paikkakuntalainen koska asia ei pidä paikkaansa, pysy totuudessa niin itseläskin on helpompi olla ja elää 😎.
Minä uskon hyvinkin, että pitää paikkansa. Hangossa asuu vajaa kymmenen tuhatta ihmistä ja kesällä monta tuhatta enemmän, aivan hyvin joku sieltä voi tänne kirjoittaa.
Seiskassa on ollut kuvia sekavasta Stefusta hyppelemässä baarissa biljardipöydälle.
Stefu ajelee rattijuopumuksia ja autoilee aineissa toisen auton kylkeen.
Stefu julkaisee öiseen aikaan sekavia klippejä instastooreissaan, jotka poistaa kuitenkin pian.
Jostain syystä haluat nähdä hänet fiksuna ihmisenä ja hyvänä isänä, mutta sitä tämä kaveri ei takuulla ole.
Tuo kaveri on tikittävä aikapommi ja pahassa päihdekoukussa.
Katsoin että mitä on kirjoiteltu siihen aikaan kun Martina ja Stefu alkoivat tapailla. No, siellähän oli Martinalle kateellisten kirjoituksia ja nimenomaan tuntui että aina oli Hangosta ja eräskin kertoi että vanhemmillaan on vene hangossa. Kirjoituksista paistoi että halusi Stefun hinnalla millä hyvänsä tai ainakaan ei ollenkaan hyväksynyt Stefun ja Martinan suhdetta. Väitti jopa että ei heillä oikeasti ole mitään seksielämää eli siitäkin näette miten sekaisin tuo ihminen oli. Ilmeisesti sama on täällä vieläkin Martinan kimpussa päivittäin. Varmasti on joku toinen sitten joka haluaa kaikkea negaa Stefun päälle, joku "jonka vanhemmilla on vene Hangossa". Mutta täytyy sanoa että kyllä tuo Hanko taitaa olla se kaiken pahan alku ja juuri noissa törkeissä haukkumisissa.
Joku kirjoitti että "me Stefun ystävät, perhe ja suku emme koskaan hyväksyneet Martinaa". Joku kirjoitteli siihen aikaan inside-nimimerkillä ja esitti tosiaan kuuluvansa Stefun lähipiiriin. Toisaalta oli sitten kommentteja että Stefun jotkut kaverit eivät hyväksyneet Martinaa koska Stefulla oli aina tapana tarjota koko pöytä, ja Martina siihen halusi laittaa stoppia.
Hannunkin instassa oli kommentti, kun Martina jätti, että löydät vielä paremman naisen jolle ei ole tärkeintä, matkat, Levi ja Hanko. Kaikkihan ovat nähneet että täällä kirjoittelee joku joka on sairaan kateellinen nimenomaan Hangosta. Eilenkin vielä kirjoitteli taas.
Stefan oli komea rikas fiksumies kun seurusteli Sofian kanssa,nyt sama henkilö haukkuu kokoajan miestä kun jätti Sofian pois elämästään.
Joku kommentoikin että miksi sitten Martina ja Stefu makaavat kylki kyljessä jossain veneellä ja sitten taas että feikkiä ja insta ei ole totuus ym. ym.
Juuri ajattelin että sen jälkeen kun Sofia ja Stefu eivät enää olleet yhdessä ja Martina alkoi käymään Hangossa niin alkoivat lähettelemään medioille ja kirjoittelemaan Stefusta negatiivisia juttuja, kuten tuo yövartijakin? on tuossa edellä 03.15 taas kirjoitellut.
Tosiaan eilenkin kirjoitteli että Martina nyt käy lapsen varjolla ja yrittää saada Stefua itselleen. Katsokaa nyt millainen ihminen on Martinan kimpussa! Ja toisaalta nyt Stefu on alkanut aivan avoimesti kuvata myös Martinaa Hangossa ja siitäkös tuo yksi on aivan raivoissaan ja kaikki viha Martinan päälle. Sen kirjoituksista tulee ilmi että on sairaan katkera siitä että heillä on yhteinen lapsi. Jotenkin pelottavaakin tuollainen lapsen vihaaminen koska siltä se näyttää.
Kaverit varoittivat Stefani Sofiasta ja sanoivat ettei pidä alkaa kulkea ainakaan näkyvästi,koska menettää oman maineensa nainen on ollut polisivankilassa ja käyttänyt huumeita.
Kukaan ei ole niin sairaan katkera kuin sinä siitä, että Stefu jätti Martinan.
Totta, myös minä olen todennut tuon saman. Pelkkää filmausta juoksulenkit ym muu !
T: eräs hankolainen
Eiköhän tuo Hangon tilakin ole kohta ulosotossa, jos ei sitten lähisukulainen pelasta taas kerran.
Kyllä nyt oli harhainen kirjoitus mummolta ! Koeta nyt hieman relata.
Stefanin kaveripiiri koostuu liivimiehistä, huumediilereistä ja velanperijöistä.
Stefanin hyvä kaveri oli vuosien ajan Niko Ranta-aho, joka pyöritti samaan aikaan Katiskaa.
Stefanin kotoa Hangosta takavarikoitiin viimeksi keväällä huumeita ja laiton ase, myös verinen espanjatar poistettiin asunnosta.
Unelmoi sinä vaan kiltistä Stefanista, ei sitä ole olemassakaan.
Onhan se hauskaa kun vastaat itsellesi.
Stefu vaan kun ei joka viikonloppu ole ollut edes Hangossa.
Hah, hah, jälleen VALETTA. Martina kyllä oli se joka Stefun jätti, kun Stefu rupesi tuon kullankaivaja Sofian kanssa pyörimään. Stefu on asian myös itse kertonut, et Martina halusi erota, mutta tuo stalkkeri yrittää joka kerta vääntää VALHETTA.
Miksi joku olisi ylipäätään katkera Stefulle, päinvastoin jokainen on tyytyvänen et Martina vihdoinkin jo 3 v. sitten otti eron Stefusta.
On tuo stalkkeri kieroon kasvanut, eikä ymmärrä edes yksinkertaisia asioita.
Minä kun asun Hangossa kesäisin, näen vähän usein Stefun lenkillä siellä.
Mutta sinä 12:38 et ole hankolainen, et todellakaan...
En ole mummo, joten aika typerää nimitellä ketään mummoksi ja kirjoitella jostain harhoista. Tuskin täällä sentään lapset ja teinit kirjoittelee, vaikka se välillä näyttääkin siltä.
Sinä et ole Hangosta, et lenkkeile, etkä ole koskaan edes käynyt Hangossa.
Disselle naista nyt
P.illua
Stefan ei ollut suunnitellut mitään eroa Martinasta ja rakennutti ja remontoi omakotitaloa Kivenlahteen perheelleen. Kun Martina otti eron niin talo jäi melkein vuodeksi kesken remontia. Tää on ainut TOTUUS ja muuksi ei tuu koskaan muuttumaan.
Totuus on se, että Stefu rakastui Sofiaan ja jätti Martinan.
Kiva kun sinulla mielikuvitus lentää noin hyvin, luepass seiskanlehdessä on Stefanin haastattelu ja hän kertoo rehellisesti asian että Martina halusi eron hänestä. Et kai voi sinä kaataa Stefanin omaa sanomaansa ja laittaa sitä valheksi .Vai kuinka ?
Kaikki sen tiesi että Sofian piti olla vain salapano Stefaninlle, asia muuttui täysin kun asiasta sai tiedon Niko Ranta -Aho ja samoin Martina Aitolehti . Siitä alkoi Stefanin syöksykierre ja ero oli siihen suurin syy ja tietenkin Sofian yhdessä oleminen mukaan lukien.
Kovasti pitkiä sepustuksia oot jaksanut kirjoitella jo heti aamutuimaan. 🥴 Mene nyt jo takaisin sänkyyn lepäämäään.
Homo.
Moi Anne!
Hoh hoijaa...vai että Martina otti eron....hehhhee
On se kova muija ottamaan näitä eroja !
Annella on myös erittäin huono kirjoitustaito !!
Tytär ja äiti on samanlaisia.
Olematon kirjoitustaito, heikot ihmissuhdetaidot, jokainen lapsi tekaistaan eri ukolle jne...
Stefu ei koskaan rakastanut Sofiaa. Sofiahan oli hätävara, jonka kanssa juhlitaan ja juodaa ja matkustellaan ja juhlitaan...Jos Stefu olisi Sofiaa rakastanut, ei hän olisi heti pettänyt Sofiaa, kuten teki monta kertaa tuon 2 v. aikana. Haukkui Sofiaa mitä ala-arvoisimmilla nimityksillä ja Sofia vaan roikkui Stefussa, kukaan hyvän itsetunnon omaava fiksu nainen ei tuon kaiken ala-arvoisen haukkumisen jälkeen ole tuolliasen miehen kanssa. Miksi Sofia ei nostanut kunnianloukkaussyytettä? Mut eihän hän voinut, kun ressulla ei ollut edes asuntoa.
Ja sun pitää palstavahtina kaikki lukea, kannattaisiko jo hankkia itsellesi oma elämä?
Kuka Anne?
Sä et osaa mitään muuta kuin kirjoitustaidfosta höpöttää ja kirjoitusvirheitä korjata. Silti et osaa edes huutomerkkejä käyttää oikein....Heh, heh, etkö millään opi?
Kiva kun kirjoitat ja vastailet itsellesi, kun olet niin "tollo"(sulta lainattu tolo sana).
Sä vaikutat hyvin katkeralta, onko elämäsi noin huonoa? Päivittäin oksennuspalstalta löytyy sun haukkumisia, eikö elämässäsi ole muuta? Onkohan sulla kaikki ihan kotona, kun et näköjään pysy ihan elämän mukana.
Helpottiko edes yhtään? Sait taas purkaa sitä pahaa oloasi, mut kannattaisiko sun mennä vihanhallintakurssille, siellä sua varmasti opetettaisiin miten vihaa käsitellään. Ettei tarvitsisi päivittäin sitä purkaa täällä.
Mitä ilmeisemmin olet vanhus, sillä toistat jatkuvasti samoja asioita. Yleensä dementiasta kärsivät ja vanhukset palaa samoihin asioihin uudelleen ja uudelleen.
Muuten miten monta lasta Sofian äidillä oli ja kuinka monesta miehestä lapset ovat?
Entä Jasmin Mäntylä monesko aviomies menossa? Ja onhan noita vaikka kuinka paljon...
Sofian äiti on toista kertaa naimisissa ja hänen lapset on kahdelle aviomiehelle. Liitto numero kaksi jatkuu edelleen.
Martinahan on kuin äitinsä. Miehet vaihtuu ja aina rakastutaan uuteen elämän rakkauteen. Martina ei ole edes tavannut isäänsä, toimii kuten äitinsä ja lisääntyy eri miehille. Korteklaani on kyllä pohjanoteeraus.
Oliko muuta kysyttävää?
kirjoitustaidfosta?
Mitä se on?
Kortekieltä?
Ehkä sun ei kannata muita välimerkkien käytössä neuvoa, kun oma osaamisesi on tuota luokkaa.
Vastailet täällä itsellesi, tollo.
Ko sana ei kuulu sanavarastooni ja käytin sitä poikkeuksellisesti nyt tässä kommentissa, koska matkin sinua, tollo.
Martina Buttin äiti
Sofian äiti on samanlainen kuin tytär, ottaa sen minkä saa niinkuin äiti sai Marokkolaisen kamelipaimenen ja sekin mies jätti naisen 🤣 .
Vahvat naiset eivät tarvitse miestä ja nykyisin fiksut naiset hakevat siittiöt pankista ja kasvattavat lapset yksin ja ovat itsenäisiä hyvin pärjääviä naisia .
Stefu osti uimahallirakennuksen osana kauppaa, johon kuului koko entisen kaupunkiopiston rakennuskanta.
Stefu osti huonokuntoisia rakennuksia, remontoi ne ja myi voitolla. Uimahalli tuli kaupan mukana, ei sitä ostettu siksi, että se oli niin hyvällä paikalla keskellä kerrostaloaluetta ja ilman pihaa, sekä omaa rauhaa. Ymmärrätkö?
Miksi väität, että rakennutti omakotitaloa, kun se vanha uimahalli oli rakennettu jo vuosikymmeniä sitten?
Uimahallin muutostyöt asuintaloksi viivästyi siksi, että Espoon kaupunki laittoi kapulaa rattaisiin ja selvitystyö rakennushankkeesta vei kaupungin osalta aikaa.
Ero Martinasta ei tuota hanketta viivästyttänyt, vaan byrokratia Espoon kaupungilla.
Stefu sanoi Seiskassa, että rakastaa Sofiaa ja on tämän kanssa onnellinen.
Totta Sofia oli laastari Stefanil ,kun Martina jätti miehen ja sen jälkeen alkoi syöksykierre ja Sofia vielä pilasi lopullisesti miehen elämän.
Sofian äiti haki eroa, ei isä.
Nolot naiset lisääntyy ties kenelle, kunnon naiset tekee lapsensa avioliitossa.
Lapsella on oikeus molempiin vanhempiinsa.
Ihan kanalaa, jos ei lapsi edes tiedä, kuka on hänen isä, saatikka ettei ole isäänsä koskaan nähnyt.
Näin toimii vain vastuuton nainen.
*kamalaa
Olet ilmeisesti ottanut tarkasti selville tuonkin asian kuten esim. että kuka omisti jonkun hevosen Hangossa. No, kyllä heillä oli tarkoitus tuohon Martinan ja lasten kanssa muuttaa. Martina esittelikin talon jossain lehdessä ennen remonttia. No, remontti viivästyi varmaankin tuosta syystä mitä olet onkinut tietoosi ja sitten Niko vangittiin ja Sofia alkoi jahtaamaan Stefua ja loppu on historiaa. Martina otti eron. Sofialle Stefu sitten sen Kivenlahden remontoi mutta ei Sofialle kelvannut kun piti päästä kantakaupunkiin ja niin Stefu sitten vuokrasi 3000 eurolla/kk Sofialle kattohuoneiston, jossa Sofia sitten makoili ja kuvasi kattoikkunaa instaan. Stefu itse oli kirjoilla ja asui pääasiassa Hangossa.
Stefu käytti päihteitä silloin aika rankasti, myös huumeista jäi kiinni.
Tuo asia on puitu useilla keskustelupalstoilla vuonna 2020, ei sitä tarvitse sen kummemmin selvittää.
Kun olivat jo tammikuusta 2020 lähtien salaa tapailleet niin tottakai silloin vielä ei näkynyt se Sofian todellinen luonne. No, heti kesäkuussa Stefu otti Sofiasta ensimmäisen eron ja salakuvia Seiskassa kun oli riita lentokoneessa. Niko oli vapautunut vankilasta ja Sofia oli heti hänelle viestitellyt eli aika nopeasti Stefu näki missä mennään. Ehkä ennen sitä ei vielä tajunnut. Ja kaikki näkivät miten huonosti Stefu voi tuon heidän suhteensa aikana, päihteidenkäyttö lisääntyi, tuli rikoksia ja raha-asiat meni vinksalleen, jopa firmansa menetti.
Eipäs kelsitä valheita Sofian isä jätti sen äidin ja muutti kotimaahansa Marokkoon !
Avioeroja on Suomessa 40% eroaa eka liitosta ja ei merkitse yhtään mitään tekeekö lapset avio tai avoliitossa. Turhaa jauhaa p****a nyt eletään jo 2023 luvulla.
Parempi kun nainen ottaa vastuun itsenäisesti omista lapsista, jos ei löydä sellaista miestä jonka hyväksyisi lasten kasvattajaksi. ❤️.
Nykyisin on jo normaalia että naisella on jo kolmelle eri miehille lapsia ja erotaan heti kun vain kyllästyy omaan puolisonsa . Ihailen vahvoja naisia koska parempi olla lasten kanssa yhdessä, kuin huonossa parisuhteessa huonon miehen kanssa.
60% ei eroa, eli valtaosa elää liitossaan.
Lapsella on oikeus molempiin vanhempiin ja erot, sekä vaihtuvat kodit ja jatkuvasti vaihtuvat uudet isä/äitipuolet ei ole koskaan lapselle hyväksi.
Ai että liittoko jatkuu edelleen...?
Ei ole paljon kehumista Sofian äidissä. Sofian kasvatti mummo ja peruskoulun jälkeen yksin Hullun tätin luo asumaan.
Tottakai haki äiti eroa, kun kamelipaimen lähti jätti muijan.
Stefun omaa sanomaa oli se, että Martina on narsisti ja psykopaatti ja kiristää rahaa lapsen varjolla. Lastenhoitaja hoiti Stefun oman ja Eerikäisen lapsen ja Martina maksatti kaiken Stefulla ja säästi omat rahansa. Stefu jätti Martinan.
Siellä se ihana raitis letunpaistaja Stefu ajelee kaverin kanssa kumiveneellä ja vetää viiniä hanapussista suoraan suuhun.
Mites se olikaan, Stefu on kunnollinen raitis mies ja hyvä isä, eikä juhli enää.
Hangossa tehdyt havainnot juoppo- Stefusta oli valhetta, kuten em. puolustajien mielestä varmaan sitten tämäkin.
Niin, sadattuhannet juhlivat tänäkin viikonlopuuna eri paikoissa festareilla. Siellä on isät ja äiditkin humalassa, toiset ovat ja toiset eivät ole. Martinan on muuten lapsen ja koiran kanssa Hangossa viettämässä raitista ja urheiluntäyteistä viikonloppua.
Jos Stefu seurustelisi vielä paljon alholia käyttävän ja huumeista tuomitun Sofian kanssa niin täällä itkettäisiin että miksi tuo ihana pariskunta ei saa olla lapsen lähellä ja syytettäisiin lapsen äitiä kaikesta.
Siellä se tätyliini? gekkosella taas uhkailee nuoremman lapsen huostaanotolla. Ehkä heidän kannattaisi jo vähitellen ottaa tuon kirjoittajan henkilöllisyys selville. Gekkosella on kirjautummispakko.
Minä näin kuvan missä joivat kanisterista suoraan vettä suuhun kaatamalla 😋.
Se on sairas henkilö ja kukaan ei ota kantaa sen sairaisiin kommenteihin,on sama kumpi pää sillä milloinkin on äänessä ja missä palstoilla .
Eikö enää saa Stefan edes käyttää yhtään alkoholia, kun olivat yhdessä Sofia ja Stefan joivat joka päivä alkoholia yhdessä ?
On kiva asia kun ovat hyvissä väleissä lasten vanhemmat, niinkuin on Stefan ja Martina tyttären kannalta ajatellen.Viettää aikaa Hangossa voi siellä olla tyttärensä kanssa ja molemat harrastaa omia urheilu harrastuksia samassa paikassa.
Niinpä on hyvä asia ja arvaa kenen vainooja ei hyväksy tätä asiaa ei KOSKAAN ?
Kyllä Martinalla noita kadehtijoita riittää ns. hyvinvointivalmentajissa ja vastaavissa. Vaikka asia ei tähän kuulu niin kyllä ihmetyttää että Hannu hengailee blondien kanssa jotka avoimesti veetuilevat Martinalle instassaan.
On tehnyt sitä vuoden 2022 alusta lähtien, blondit vain vaihtuu.
Siis tämäkin joka mainostaa valmennustaan että ei ole mikään 21 päivän haaste. Hannu varmaankin naureskelee partoihinsa.
Ensiksi taisi olla joku puuma mutta sitten nuoreni.
Kuule ei Martinaa kiinosta kenenkään veetuilut ja mielipiteet, on sanonutkin sen hyvin selvästi jo monet kerrat mediassa. KATEUS on kavala sairaus 🤢 ja ainoastaan joutuvat siitä aina itse kärsimään eikä kukaan muu .
Ei siitä ollutkaan kysymys mutta jotenkin pettynyt Hannuun.
No, Hannu on löytänyt enemmän omalla tasollaan olevat blondinsa.
On sulla jokin vinoutuma päässä kun jaksat tätä samaa pashaa jauhaa kerta toisensa jälkeen. Koita jo päästä yli Hannusta ja sun mielikuvitusblondeista. Olet niin säälittävä tapaus.
hahaha on sulla jutut
Miksi vastailet itsellesi järjettömillä jutuillasi
Ei kuule ne Martinalle veetuilut ole ja ei ole mitään syytäkään, heillä on paljon muitakin hyvinvointivalmentajia tiedossa kuin Martina Aitolehti 🤗.
TOTTA ja yhtä tyhjäpäitä kuin tää Hannu on, meneekö Blondi katsoo miestä vankilaan kun sinne joutuu lusii kahdeksi vuodeksi raiskauksesta mies ?
Hannu on aivan super tyyppi. Fiksu ja vielä komeakin. Jakun et näköjään tiedä niin Hannu ei vankilaan välttämätt edes joudu. Ja vaikka löytyy niin pian pääsee sieltä pois. Sulla tuli nyt ilmeisesti joku blondi kohtaus jota olet jaksanut kovin paljon täällä palstoilla jauhaa. Toivottavasti ymmärrät että perättömien juttujen levittäminen on nykyään laissa kiellettyä. Hannu saa kyllä tarvittaessa yhteystietosi esille poliisin avulla näistä kirjoituksista, joissa koitat jakaa perättömiä tietoja.
Olet todella tyhmä käräjäoikeus antoi 2 vuoden vankilatuomion Hannu Pikkaraiselle ja onko se asia siis tällä vain keksitty ?
Hannu on vain fiksu priskauttaja ja siittiöt lenätti uhrin kasvoille, ettei nainen tuu raskaaksi 😎.
Samaa mieltä että Hannu on kyllä hyvä tyyppi! Toivotaan että totuus ja hänen näkemyksensä tulevat kuulluksi eikä nämä naisten keksimät tarinat menisi läpi
Sähköpostiosoitteen luominen vie muutaman minuutin. Kirjautumisen voi hyvin hoitaa tekaistulla henkilöllisyydellä, ei kai kukaan omilla tiedoillaan tuollaisille palstoille kirjaudu haukkumaan.
Kanisteri on sinusta foliopussi, jossa on hana?
Viiniä voi juoda sivistyneesti ravintolassa viinilasista, tai sitä voi vetää kumiveneen pohjalla maaten suoraan hanasta vetäen, tuhannen jurrissa olevan kaverinsa kanssa.
Huomaatko näissä mitään eroa?
Hannut, Stefut eläköön omaa elämäänsä on ihan älytöntä täällä ruotia eli tehkööt mitä tahansa.
Pitikin Martinan haksahtaa tuohon Hannuun kun nyt sai senkin takia taas lisää haukkujia ja kadehtijoita. Stefusta nyt puhumattakaan kun joku takiainen Hankoa ja Stefun omaisuutta vahtiva ollut kimpussa sen takia päivittäin, ja toki muutama muukin.
Kyllä Martina sai Hannun kanssa seurustellessa boostia omaan julkisuuskuvaan ja myös bisneksiin. Valmennukset myivät hyvin ja oli Martina kerrankin vähän aidompi henkilö. Myös iloisemman oloinen. Hannu toi tähän varmasti sen puolen, kun omaa selvästi enemmän järkeä ja aitoutta sekä empatiaa.
Toista vuotta kestävä piikittely joidenkin blondien kanssa Martinalle ei kyllä anna kuvaa mistään empatiasta.
Kai Hannu nyt järkevänä, aitona ja empaattisena ihmisenä sen tajuaa että Martinalla ei ole osaa eikä arpaa hänen tähänhetkiseen ahdistavaan tilanteeseensa.
Kyllä Hannu koirankin kautta Martinaa haukkui heti eron jälkeen ja vielä Nalan pennun kautta. Vieläkin näkyy netissä kun kirjoitti että "onko raha, status ja materia tärkeämpää kuin rakkaus". Vaikka Martinan yhteistyökumppaneita ja ilmeisesti lastensuojeluakin pommitettiin kun tapaili raiskauksesta syytteessä olevaa. Nähtiinhän ne kirjoitukset täälläkin. Ja onhan Hannunkin yhteistöitä yritetty torpata ja onnistuttukin siinä. Jopa kouluspaikkaa pommitettiin mutta niin vain kävi loppuun. Miksi Martinan pitäsi olla millään tasolla mukana tuollaisissa jutuissa, koska hänellä ei ole osaa eikä arpaa tuohon mitä on tapahtunut ennen kuin ovat Hannun kanssa edes koskaan tavanneet.
Onko väittänyt että olisi. Ei ole puhunut Martinasta sanaakaan. Ainut asia oli että eron tultua kertoi sen olleen yllätys ja että materia ja status ovat rakkautta tärkeämpää Martinalle. Vaikka tosin ei edes nimeä maininnut. Toisin kuin Martina teki, hän meni oikein lehteen pesemään pyykkiään Hannun tietämättä. Taisi Mara tulla katumäpäälle kun oli sitten vielä tämän jälkeen kuitenkin Hannun kanssa muun muassa Vierumellä
Anteeksi mitä??? Siis milloin on puhunut Martinasta mitään?? Jälleen täyttä tuubaa sun tarinat. Näitä olet viljellyt jo toista vuotta ilman mitään perää
Tottakai sanoi oman sanottavansa omalla kanavallaan omista tunteista. Martina sen sijaan meni pesemään omia kasvojaa lehteen ja tarinoi sellaisi loruja että oli niin Martinan tyylistä ja säälittävää. Hyi!! Ja miksi pitäisi välittää jostain randomien sairaiden kaltaistesi ihmisten mielipiteistä. Hannu voi ensinnäkin olla täysin syytön. Tässähän Martina vain eli tilanteen hyvin itsekkäästi. Mutta sehän on hänen luonteenpiirteensä. Varmasti Hannu on nykyään oikein tyytyväinen että pääsi eroon Martinasta vaikka se aluksi tuntuikin.
Totta!!!
Raiskaus on rikos ja sitä ei pidä kenenkään missään muodossa hyväksyä, vai haluaako joku äiti esimerkiksi että hänen tyttärensä joutuu raiskatuksi ?
On se vaan kumma että Martinasta ei kukaan pidä, vaikka syyhän ei tietenkään hänessä itsessään.
Martina ei ole koskaan sanonut sanaakaan julkisesti tuosta Hannun syytteestä eikä siis, kun ilmoitti erosta, sanonut tuolloinkaan asiasta mitään vaan selitti muita syitä erolle. Kuitenkin Seiskalle oli lähipiiri supissut jo joulukuussa että tuo syyte oli se suurin syy että Martina otti eron eikä mikään ihme. Toki tuo syyte ja se että Hannu sen takia menetti työpaikkansa vaikutti välillisesti moneen asiaan. Kun he tapasivat niin Hannulla oli työ ja kaikki näytti hyvältä. Tuo syyte vei kaiken.
Nyt sitten jotkut haluavat että Martina olisi alkanut hoivaamaan Hannua ja elättämään, koska tuo syyte vei Hannulta kaiken. Voi elämän kevät! Ei voida vaatia keneltäkään tuollaista. On asioita että rakkauskaan ei voita kaikkea. Taisi Martina sen verran sanoa että haluaa tasavertaisen parisuhteen eikä niin että toisen onnellisuus on toisen varassa. Ja mielestäni Hannu on skarpannut eron jälkeen monessa asiassa eli ero teki vain hyvää Hannulle.
Mä oon kyllä huomannut ihan muuta. Ihmiset, jotka arvostaa omalla työllään toimeentuleva ja veroja maksavia henkilöitä on erittäin paljon.
Olet näköjään vielä hyvin nuori, maksetaanko äidillesi vielä sinusta lapsilisää?
Sinä et pidä ja onneksi on asia näin ! Puhu ainoastaan vaan omasta mielipiteistä ja missään tapauksessa sotke meitä ketään toisia henkilöitä sairaisiin mielipiteisiisi enää.
Miten joku jaksaa jauhaa jostain Hannun blondeista ilman mitään totuutta, paitsi joku seiskan kuva jossa juttelee naispuolisen henkilön kanssa jolla on vaaleat hiukset. Ihan kun ihminen ei saisi jutella toisen ihmisen kanssa ja jos juttelee niin tarkoittaisi heti jotain. Tyhmä saa olla jos näitä seiskan juoruja ottaa ihan tosissaan ja vielä elää näköjään niiden kautta jo toista vuotta putkeen. Ja tämä ketju ei muutenkaan ole Hannusta vaan Stefanista
No onneksi joku sentään ymmärsi sanoa tämän
Kyse on Hannun instaansa laittamista jutuista, ei mistään Seiskan kuvista. Ja sitten kommenteista mitä naiset ovat laittaneet Hannun instaan Martinasta ja sitten joidenkin Hannun ympärillä pyörivien blondien omien instojen postauksista. Mutta lähinnä Hannu itse on tuonut näitä julki ja kuinka he ovat tukeneet ja että kuinka sai elämänhalunsa takaisin näiden naisten takia ja kuinka hän on nyt hyvässä seurassa ja kuinka moni on kaikonnut aivan läheltäkin mutta on sensijaan saanut HYVIÄ ihmisiä tilalle. Ja ns. mediat ovat ottaneet näitä Hannun juttuja ja yhdistäneet ne Martinaan.
Mitä Hannu on laittanut Martinasta tai blondeista omaan instaan kahden vuoden ajan. Voitko kertoa! Ja mitä ne muiden naisten laittamat jutut ovat. Voitko kertoa! Ja mitkä ympärillä pyörivät blondit on instassa, paitsi muutama pyörälenkki ystäviensä kanssa viime kesänä jossa kavereilla on vaaleat hiukset. Hannu on kertonut että on saanut ihan itsensä sekä toki varmasti joidenkin läheisten sekä omalla tavallaan instaseuraajien myötä. Mistään blondeista tai naisista ei ole puhunut. Martinaan ei ole myöskään viitattu mitenkään. Koita jo jatkaa elämääsi jonkun muun mielikuvituksen takia! Tai sitten suosittelen ihan oikeasti hakemaan apua ongelmaasi
Hannun postaukset ovat aiheuttaneet mediaan otsikoita:
-"Löysikö Hannu Pikkarainen uuden rakkauden?? Mystinen päivitys julki: Mullakin tapahtuu joskus jotain hyvää."
-"Löysikö Martina Aitolehden ex-rakas heilan? Poseeraa blondin vierellä! Meni yöunetkin sekaisin." Tekstissä että onkohan harrastettu yhdessä muutakin liikuntaa kuin polkemista.
-Hannu kertoo että on siirtynyt sivuun ihmisiä, aivan läheltäkin ja sitten kirjoittaa että se kertoo ihmisistä jotakin. Vastineeksi olen saanut tavata paljon uusia hyviä ihmisiä ja olen niistä tosi iloinen ja kiitollinen. Ja tottakai mediassa lause että tunnetaan Martinan exänä että tuo Hannun kirjoitus yhdistettäisiin Martinaan.
-Hannu pyöräilee kolmen naisen kanssa toukokuussa ja kuvaa puolimaraton -juoksijoita, joissa myös Martina juoksee ja kirjoittaa että on nyt hyvässä seurassa.
Se on totta että tietyt mediat, no juorumedia mutta kuitenkin, on kiinnittänyt huomiota noihin Hannun postauksiin ja monet Hannun "itkemiset" on käsitetty piikiksi Martinalle kuten myös niiden hyvien ihmisen saaminen elämäänsä huonojen poislähtijöiden sijaan. Ja kuten näkyy että juorumedia on myös usein käsittänyt Hannun postaukset että nyt on uusi nainen löytynyt. Ja noita on vielä lisääkin joten ei kannattaisi jotain yhtä ihmistä syyttää noista käsityksistä, mitä Hannun postauksista on tullut.
Googlatessa näkyy pätkä jostain keskustelupalstalta ja siinä lukee että "Pikkarambo maalittaa Martinaa surutta".
Martina kävi viime kesänä jossain ikävännäköisessä kasvohoidossa, mesolankojen laittamisessa (nehän sulavat pois) ja laittoi sen instaansa. Hannu postasi kuvan kun oli käynyt parturissa ja teksti että silmäpusseille ei tehty mitään että säilyy aitous ja tasapaino. Seiska heti yhdisti sen piikkinä kauneushoitaja tekeviä kohtaan. Eron jälkeen Hannu hoki tuota aitoa nimenomaan Martinan kohdalla että ei ollut aitoa kun lupasi tukea jne, niin joku kommentoi että eiköhän tuo aidon hokeminen jo riitä, säälittävä ulinaa jo.
Ai taas on päivä vierähtänyt googlaillessa 😃
Googlaamalla lävähtää lähes sekunnissa kaikenlaista näytölle. Miksi sinä et googlaile vaan kirjoittelet pääasiassa valheellisia juttuja? Aina jonkun sinunlaisesi kirjoitus antaa aiheen googlata.
Joku kommentoi :DDD Ettei vaan olisi teikäläinen näiden juttujesi kanssa. Eiköhän Hannu saa olla sitä mieltä että aito on parasta, piste. Ja näin on valtaosa järkevistä ihmisistä. Sillä ei ole mitään tekemistä Martinan kanssa, jos Hannu kertoo ettei ole moksiskaan silmäpusseistaan. Lopeta jo hyvän sään aikana toi sairas toimintasi
Sä oikeasti elät noiden seiskan vääntämien juttujen kanssa :DD Ei elämän kevät.
Hannulta aivan normaaleja päivityksiä. Otetaan nyt esimerkkinä vaikka toi pyöräily ystävien kanssa. Aivan normaalia toimintaa. Se jos samalla videossa näkyy satoja juoksijoita, niin tuolla ei ole mitään tekemistä Martinan kanssa. Kuten tuossa joku totesi. Hakeudu oikeasti hoitoon!
Nuohan on kaikki seiskan kehittämiä juttuja joista sinä ilmeisesti elät :D Eihän sua voi kun sääliä.
Stefu joi viikonloppuna viiiiiiniä!
Apua!!!!! Kukaan muu ei juonut, se on varmaa se.
Voi kauheeta joiko Stefan viiniä jopa,minkä tuomion saa vainoojalta nyt Stefan 🤣.
Elä välitä jos joi viiniä Stefan, koska Sofia on juonut jo kolme viikkoa yhtä kyytiä viiniä 🌴
Mistä nyt johtui että Stefania alettiin repimään ja haukkumaan täällä, ei kai siitä kun Martina on tyttärensä kanssa siellä ja molempien hyvä tehdä omia treenejä ?
Etkö muista kun kolme vuotta sitten täällä huudettiin ettei enää ikinä Martina Aitolehti pääse Stefan Thermanin tiluksille ja edes niiden lähellekään ?
Mitä hyvää hangossa on. Onko siellä jotenkin parempi juosta :D Tai saatika uida varsinkaan avovedessä kovin pitkiä siivuja. No ei todellakaan ole. Pyöräilemään ehkä pääsee helpommin, mutta onhan siinä oma hommansa roudailla pyörää. Tämä Martinan oleminen siellä johtuu nyt vaan hoitovuorosta. Lisäksi stefu oli ryypyllä. Martinalla tulee kohta taas varmaankin ainakin kuukausi poissa kotoa. Eiköhän hän suuntaa jo Lahteen viikkoa ennen kisaa. Sittenhän kertoi lähtevänsä matkoille. Kohteena voisi olla vaikka australia ja tuo reissu kestänee enemmän kun viikon. Saa taas koira ja lapset jäädä kuukaudeksi. Nyt pitää ottaa yksi viikonloppu vastuu toisesta lapsesta
Martina on ollut lastensa kanssa koko heidän lomansa ajan koulusta,oli vain 4 päivää kisoissa oliko Tanskassa ja kolme päivää hänen syntymäpäivää viettämässä Englannissa. On äidillä kans oikeus viettää kesälomaa ja se ei kuulu kenellekään että missä hän sitä viettää.
Ei suuntaa kyllä viikkoa aikaisemmin Lahteen ja miksi niin edes tekisi, kävi jo Lahdessa katsoo kilpailu reitit ja pyöräili matka reitin läpi.On Hangossa ainoastaan tyttärensä harrastuksen takia,koska hänen hevonen on siellä tallissa nykyisin kokoajan.
Hoitovuorosta niinkö ? Nuorin tytär on kokonaan äitinsä kanssa ja asuvat yhdessä. Isänsä luona ainoastaan joskus viikonloppuna ja silloinkin on monta kertaa ollut Martina Hangossa ja asunut hotelissa .
Ja sama patologinen valehtelu jatkuu. Teet itsestäsi naurunalaisen!
Ai tiedät noin hyvin hänen aikataulunsa. Hauskaa. Voin lyödä vetoa että menee monta päivää aiemmin Lahteen, vaikka kotoa matkaa kisapaikalle on vain tunti autolla. Kyllä jokainen viettäisi tuon ajan kotona mielummin ja nukkuisi omassa sängyssä. Mutta ei meidän häntäpään hidas harrastelija, joka suurentelee muutenkin omia tekemisiään. Hänhän lähtee tietenkin arkea pakoon :)
Hoitovuorosta kylläkin. Nuorempi tytär ollut lähes koko kesän Hangossa. Martina ei. Koitas pysyy totuudessa, äläkä jauha tota muunneltua totuutta, kun ei sua voi kukaan ottaa tosissaan.
Sinäkö uhkailet gekkosella lastensuojelulla? Ajattelin vain kun tuo nuorempi lapsi niin kiinnostaa.
Että mitä että? Mikä on gekkonen? Miten tämä liittyy lastensuojeluun, jos kertoo että nuorempi lapsi ollut lähes koko kesän hangossa ja Martina ei. Se on vain faktaa ja tarkoittaa ettei Martina ole ollut koko kesää lasten kanssa. Tähän päälle vielä menneet ja tulevat reissut.
Juuri itse kertoi että suuntaa Vierumäelle viisi päivää ennen kisaa :DDD
Olit oikeassa. Menee viisi päivää ennen kisaa Vierumäelle. Ihan perus arkea pakoon TAAS
Martina opetti hänet tähän.
Martinan opit ovat tehonneet hyvin
oli ollu kuulemma vielä värisevä anaali tappi ja kuunnellut antti tuiskuaa homox haluaa linnaan pantavaksi..
nacci sielä jo oottelee homostelualuaa stefuu rakas ..