Teeskentelijä hän ainakin on. Pitää itseään vähintään Jumalana
Onneks hän on itse niin hauska ja kiinnostava
14
371
Vastaukset
- Anonyymi
mieluummin olen tylsä ja aito
- Anonyymi
Hän voi tehdä vaikka kuinka monta osaa elämästään somessa koska hän on niin päällikkö
- Anonyymi
Ja jotkut voivat elää kaksoiselämää kunnes tulee tyly totuus esiin. Häikäilemättä ja häpeämättä. Ottamatta minkäänlaista vastuuta teoistaan. Ikinä. Katumatta. Jonain päivänä kuitenkin tulee huomaamaan ja suorastaan havahtumaan, miten itsekkäästi on toiminut. Se hetki ei tule olemaan helppo. Se jää mieleen kaihertamaan, pysyy siellä ja tuntee olonsa likaiseksi ja myös itsesyytökset astuvat esiin. Tulee syvä masennus eikä näe tietä ulos. Jotkut eivät tule tajuamaan tuota koskaan, henkilön narsistinen puoli estää näkemästä sen.
- Anonyymi
Ihan vähän tuoksahtaa katkeruus nyt. Parempi jättää omaan arvoonsa vääränlaiset ihmiset.
- Anonyymi
Ei katkeruutta. Ainoastaan totuutta, jonka voi vain todeta olevan oikeasti totta, vaikkei sitä aluksi tahdo uskoa. Hämmästystä ennemminkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei katkeruutta. Ainoastaan totuutta, jonka voi vain todeta olevan oikeasti totta, vaikkei sitä aluksi tahdo uskoa. Hämmästystä ennemminkin.
Okei, kannattaa kiertää kaukaa.
- Anonyymi
Narsisteja on ehkä 1% ihmisistä. Useimmiten kysymys väärinkäsityksistä, huonosta kommunikaatiosta, toisilleen sopimattomista ihmisistä.
Muutaman naisen tavannut, joilla minun mielestäni astetta haastavampi luonne. Annan olla ja mennä. En kanna katkeruutta. Aika äkkiä omatkin tunteet kuolleet, kun on tullut pelit selväksi. Miksi kaipaisin semmoista, saatu haluaisin olla joka kohtelee huonosti? Sitä jälkikäteen ihmettelee ja voi myös miettiä, että onneksi pääsin eroon. Minulle varmasti jotain sopivampaa.
Ja näillä ihmisillä on varmasti jotain ikävää sattunut elämässä, en silti sääli. Ehkä vähän koska todennäköisesti samat haasteet tulevat esiin muissakin suhteissa.- Anonyymi
Jonkun kohdalle se narsistikin sattuu.
Sivustalta - Anonyymi
Mä en pääse yli vaikka häntä ei kiinnosta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mä en pääse yli vaikka häntä ei kiinnosta
Pääset sinä. Aika auttaa. Yleensä ainakin. Eikö teillä ole mahdollisuutta palata yhteen, jos se on molemminpuolista vai sinä yksinkö et pääse yli? Sori ajatukset tahtoo kun tulin kotiin vasta pitkän päivän jälkeen.
- Anonyymi
Narsistiin kannattaa katkaista välit heti kun sen huomaa. Narsistit eivät sovellu yhteen muiden kuin kaltaistensa ja antisosiaalisten kanssa.
- Anonyymi
Mä en osaa tehdä diagnoosia, mutta oon silti tosi helpottunut, että pääsin eroon siitä henkisestä väkivallasta, kontrollista ja manipuloinnista. Aluksi mitä ihanin nainen ja upeasti otti mut huomioon, mutta sitten verkko alkoi kiristyä ja helvetti alkoi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mä en osaa tehdä diagnoosia, mutta oon silti tosi helpottunut, että pääsin eroon siitä henkisestä väkivallasta, kontrollista ja manipuloinnista. Aluksi mitä ihanin nainen ja upeasti otti mut huomioon, mutta sitten verkko alkoi kiristyä ja helvetti alkoi.
Hyvä että pääsit eroon. Narsistiin kannattaa soveltaa ns. "harmaa kivi" -metodia, jos käytännön pakosta joutuu tekemisiin. Siitä löytyy jonkin verran tietoa netistä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä että pääsit eroon. Narsistiin kannattaa soveltaa ns. "harmaa kivi" -metodia, jos käytännön pakosta joutuu tekemisiin. Siitä löytyy jonkin verran tietoa netistä.
Kiitos tuosta! Olipa mielenkiintoinen ja hyödyllinen tieto 🙏
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2489345Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu1497670K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1495231Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1494927PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *524630Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko1044325Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta1284154- 1671931
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.91739Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell2871582