Maan suoruus anturan alla.

Haittaako jos maa anturan alla on epätaisaista (heittoa ~5-10cm) eli anturan paksuudeksi tulisi paikon ~15cm ja jostainkohdin 25cm
62902
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Riippu aivan lompakkosi paksuudesta, sora on halvempaa, kuin massa.

Äänestä

saako sen valaa.

Äänestä

Antura voi olla jostain kohdin vain pari senttiä paksu, jos se taas vastaavasti jostain kohdin on n 40 cm paksu. Yhteispaino ratkaisee.

Maan alla jäävien raudoitusten määrää olisi tosin hyvä lisätä hieman.

Äänestä
  • kirjoittaa pötyä, 2 cm anturasta? Ilmankos olet työtön selleinen.

    Äänestä

  • Taidat olla itseoppinut rakennustark.
    Anturan pitää olla joka kohdasta vähintään tuo 200mm.
    Tuollaiset pilajutut voisi jättää kirjoittamatta.

    Äänestä

Mikäli maan korkkeuspinnan taso heittelee, sillä ei ole merkitystä, kunhan:
1) sora on tiivistetty hyvin, ja
2) anturan vahvuus on vähintään 200mm

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kimihippi kirjoitti:

Haittaako jos maa anturan alla on epätaisaista (heittoa ~5-10cm) eli anturan paksuudeksi tulisi paikon ~15cm ja jostainkohdin 25cm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu