Huh hei, 17 kuukautta siis kulunut kun viimeksi poltin tupakkaa. Paino noussut mutta olo on hyvä. Vieroitusoireet ovat mennyttä aikaa, pitkään ne kestikin.
Nyt kevät tuntuu keväälle ja kesällä tuntee taas kukkien tuoksun.
17 kuukautta lopetuksesta
11
264
Vastaukset
- Anonyymi
Onnittelut onnistumisestasi!
- Anonyymi
Thank you!
- Anonyymi
Mä onnellisesti poltan ja nautin joka henkäyksestä.
- Anonyymi
Mistään muusta et sitten nautikaan
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mistään muusta et sitten nautikaan
Kunhan on tupakkaa ja rahaa ostaa sitä, muuta en tarvi.
- Anonyymi
Neljä vuotta mulla siitä kun viimeksi poltin tupakkaa, eikä ole mennyt yhtään päivää etteikö olisi tehnyt mieli. Onnitteluja sinulle. Ehditkö kauan sauhutella?
- Anonyymi
Miksi ihmeessä elätte kaunista maaelämää kituuttaen, nauttikaa.
- Anonyymi
Minun ystävätär oli yli 20 vuotta ilman tupakkaa, sanoi kaipaavansa sittenkin, niin että nämäkin asiat ovat yksilöllisiä . Pomoni heitti puolinainen askin roskiin ja lopetti kertaheitolla ja ei mitään haittoja tuntenut . Kaikki reagoivat lopettamiseen eri tavalla .
- Anonyymi
Eka viikko kun on lopettanut niin on kuin uusi ihminen. Vieroitusoireet on yksilöllisiä.
Pentti Saarikoski yritti tupakkalakkoa useasti, ei onnistunut. 2 aski pv meni Penttilä.
Tupakka haisee tosi pahalle, ennen kun poltin niin tupakka haisi hyvälle. Lopetin myös kahvin juonnin samana päivänä kuin tupakan polton.
Kun nikotiini ja häkä poistuu elimistöstä voi hikoiluttaa ja koskea päähän. Näin kävi minulle, mutta sitten kun olin takapihalla raittiissa ilmassa olo oli hyvä.
Pelkäsin vieroitusoireita, yritin ensin vähentää mutta se ei onnistunut.
Rahaa on säästynyt paljon, kahvinkin hinta on noussut kuin moni muukin.Ainut keino on vähentää/lopettaa kulutusta monen asian suhteen. 3 sijaan 2, 2 sijaan 1, 1 sijaan 0. - Anonyymi
Mahtavaa hienoa! ne jotka pelkävät vierotus oireet ja eivät siksi lopeta tupakointi.Ihan kaiki lääkärit kirjoitaa SV-läke reseti tupakoinin lopetus. 3kk.Olet irti tupakasta.Alussa saat poltaa,otat läken ja tupakka jää itsestän pois.Ilman vieroitus oireta. Moni Nainen vaikka on lihava,ei luovu tupakata pelkää lihoaa. Ihan kun syö amiaisen ,lounaan,välipalan päivälisen ja pienen ilta palan ei lihoa. Alkaa van likua edes hyötylikuntaa,sitä tulee tapa kun huomaa jaksaa.Sokeri pitoiset tuotet juomat panaan.Niden tilalle pakaste altaista eri marjoja ja vihaneksia.Äkkiä opii nitä käytää.Oma pää se kaikessa ratkaisee kuitenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1762155
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo391517Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1321184Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe56942Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol255909- 55876
Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen20842Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S18745Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis233745Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58743