Varasin tuossa eilen perhehuoneen Viikingistä ja tarjous oli sen verran halpa, jotta rupesin miettimään, että onko hotelli kuinka "siisti". Netissä kaikki näyttää olevan ok ja useat suomalaiset matkatoimistot on rankannut sen kolmen tähden hotelliksi.
Ollaan yötä A-rakennuksessa, joka on kai se "vanhin" puoli...
Lähinnä lapsiperheen vinkkelistä haluaisin kokemuksia.
Hotelli viiking, Pärnu
8
6425
Vastaukset
- mamma
Tarkoitatko kylpylähotelli Vikingiä? Jos puhut siitä, niin siellä on kuulemma NIIN huonot ruuat, etteivät edes siat söisi. Omakohtaista kokemusta ei ole, mutta appiukko kyseisessä paikassa on viikon käyny kylpemässä. Toivottavasti teillä ei pakettiin kuulu täyshoito..
- Hyvä tietää
Meillä hintaan kuuluu vaan aamiainen. Kaipa se sentään syömisen arvoista on... Oliko ne ruuat vaan pahoja vai muuten epäkelpoja?
Onneksi ei olla maksettu hotellia vielä. Eikä maksetakaan kuin vasta oleskelun jälkeen, kun mennään omatoimimatkalle. Alkavat vaan olla monet hotellit jo täynnä tuolla Pärnussa.
- Vakituinen pärnun kävijä
Viiking on oikeasti kylpylähotelli. Ja uudehko sellainen. En ole siinä koskaan ollut mutta viereisessä Terviksessä kylläkin sitäkin useammin.
Kylpylöissä kuten yleisesti tiedetään ruuat ovat terveyspainotteisia ja ei niin raskaita kuin muualla. Kalaa on usein ja vihanneksia runsaasti. Minä ainakin olen niistä ruuista pitänyt. Lapsinäkökulma ruokiin saattaa puuttua koska hoitoja ottavat vieraat ovat yleensä aikuisia.
Jospa tuon ylempänä vastauksensa kirjoittaneen sukulaisen kommentit johtuivatkin siitä, ettei hän ollut ko ruokiin tottunut ja kevytvaihtoehdot voivat tuntua surkeilta.
Myönnettävähän se on että nakkeihin, ranskalaisiin ja hampurilaisiin tottunut lapsi saattaa sellaisia ruokia vierastaakin. Ja aikuinenkin pizzan ystävä.
Ps. Pärnussa kannattaa muuten näihin aikoihin käydä ehdottomasti uimarannalla. Sitä voisi kutsua vaikkapa pohjolan "rivieraksi", niin hieno paikka se on.- ketjun aloittaja
Säikähin jo että mikä se tuommonen paikka on, jossa ruoka on ihan "sikahuonoa".
Ollaan oltu Pärnussa aikasemmin toissa kesänä Maritime-hotellissa Tallinkin matkalla. Hotelli oli ihan kiva, mutta kuumuuden takia hotellissa oli suorastaan tuskaista oleilla.
Mein lapset kyllä syö ihan normaalia kotiruokaa. Ei mitään himoterveellistä eikä mitään "roskaruokaakaan". Mutta emme kyllä ajatelleen hotellissa syösä vaan enempi kaupungilla. - winter
ketjun aloittaja kirjoitti:
Säikähin jo että mikä se tuommonen paikka on, jossa ruoka on ihan "sikahuonoa".
Ollaan oltu Pärnussa aikasemmin toissa kesänä Maritime-hotellissa Tallinkin matkalla. Hotelli oli ihan kiva, mutta kuumuuden takia hotellissa oli suorastaan tuskaista oleilla.
Mein lapset kyllä syö ihan normaalia kotiruokaa. Ei mitään himoterveellistä eikä mitään "roskaruokaakaan". Mutta emme kyllä ajatelleen hotellissa syösä vaan enempi kaupungilla.Talvisin Virossa on paljon viileämpää !
- Tyytyväinen asiakas
Wiiking hotellila on ruuat hyvät ,mutta onhan sellaisia ihmisiä jotka eivät uskalla syödä muuta kuin lihapullia ja muusia.
Olen ollut kolmena Jouluna Wiikig hotellilla viettämässä joulua ruuat on hyvät mutta erillaiset kuin Suomessa .
Suosittelen tutustumaan paikalliseen ruoka kulttuuriin.
Yhtenä jouluna oli seurue joka ei syönyt hotellilla vaan joivat kaljaa kyllä silläkin jouluaaton eli. - Olli
Siisti paikka ottakaa C-talosta huone Hyvät siistijät kohtelias käytös ruoka ni
minulle ainakin hyvää - Göjgjguvghb
Onko tilanne muuttunut miten?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578930IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116217Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661330Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61287- 1091101
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.78939Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60857Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43768MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23676