Nukahdin päiväunille. Ajatukseni hakivat sinut lähelleni, ikävä toi sinut eteeni, katselit kaipuuta silmissäni, kyyneleiden pyrkiessä läpi, kuiskasin nimesi, ja kuulin sinun sanovan, ettei tarvi itkeä nyt.
Kuiskasin nimesi. Maailma hätkähti, sen kohtalon polut järjestyivät uudelleen. Kuljimme poluilla kuin kepeät kevättuulet, kuin elämästä humaltuneet nuoret seikkailujensa alussa.
Silmiesi tuike, hymysi lämpö, kätesi löysivät käteni, minua ei palele, sieluani ei mikään tuuli kylmää.
Suljit minut syliisi ja tunsin palaavani paikoilleni, kiinni siihen, kuka olen, mistä olen lähtöisin ja kaiken sen alkuun, mihin aina olen ollut menossa.
Sadat auringon nousut ja laskut. Vuosien kierrot, syksystä kevääseen ja kesästä talveen. Sama onni, sama rakkaus.
Ei koskaan ei missään ole ollut kirkkaampaa tähtitaivasta kuin niinä loppuelämän öinä, jotka sain kanssasi viettää.
Sain muistaa rakkauden, muistaa, miltä loppukesän nurmikko tuntuu paljaiden jalkojen alla. Sain muistaa, miltä poskesi tuntuu poskeani vasten, miltä ihosi tuoksuu. Miltä tuntuu rakastaa ja olla onnellinen.
Jaoin sen kaiken kanssasi. Haaveissani. Muistoissani osan.
Rakastan, rakastan sinua aina.
Minulla on ikävä sinua vanhempi mies
13
61
Vastaukset
Kauniisti kirjoitettu jollekin.
- Anonyymi
Kiitos sinulle
- Anonyymi
Ei oo sitte sulle. Nettaa ei edelleenkään kiinnosta.
- Anonyymi
Oli todellakin.
- Anonyymi
Oi oi kuinka herttaista hänen poskensa kuin omena pehmeä kuin persikka...
- Anonyymi
Aika, joka oli ja meni, kapseloituu aivoihin. Aamun lehti. Ihmiset ja äänet. Työ ja huvi. Polut ja pientareet. Sateen ääni. Kaupan kassat. Ihmisvilinät. Meteli. Ruoka ja juoma. Netti-tv. Illan hämäryys. Seksi. Raukeus. Huolet ja unettomuus. Yön hiljaisuus.
- Anonyymi
Ei liity aiheeseen, myönnän. Tuli vain kirjoitettua näin. Seksiä ei ole.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei liity aiheeseen, myönnän. Tuli vain kirjoitettua näin. Seksiä ei ole.
Kiva, kun kirjoitit. Sitäkin (seksiä) hänen kanssaan kaipaan hirveästi. Tiedän, mitä kaipaan.
aP.
- Anonyymi
Sama onni sama.rakkaus kaunista se on...
- Anonyymi
Ilmankos h.nainen on ollut tänään paljon ajatuksissani,telepatiaako.
- Anonyymi
Oliko aloitus M-naiselta?
- Anonyymi
En ole M- enkä H- nainen.
aP.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1185418
- 715148
- 914184
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753640Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv603268- 432841
- 152317
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️551978- 421862
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381713