Heippa!
Millä saa Electrolux unirapido malli ZB2803 rikkaimurin akut esille kuoren alta? Tuntuu, että kuori on juuri siltä kohdalta liimattu kiinni. Vai onko siellä piilossa jotain muovipinteitä. Kaikki ruuvit on irti, mitä lähtee, mutta kuori ei vaan lähde irti. Uudemmista ergorapideista saa kuoren irti kun ruuvit on auki. Näin ainakin Youtubessa olevien korjausohjeiden mukaan. Ja niin: en osta uutta imuria. Kyllä se akkujen vaihto pitää onnistua.
Electrolux unirapido akkujen vaihto
Anonyymi-ap
2
549
Vastaukset
- Anonyymi
Voi olla liimattu kiinni plus vielä muovisilla klipseillä kiinni. Varovasti jos lämmittää kuorta, niin liima voi alkaa pehmetä, jolloin saat akut esille. Toivottavasti saat vaihdettua akut uusiin. Noissa Electrolux:in vehkeissä tuo on ihan yleistä, että akut hyytyy alta aikayksikön. Seuraava varsi-imuri sitten laadukas Makitan imuri vaihdettavalla akulla.
- Anonyymi
Rikkasäiliön painikkeen alla on 2 ruuvia......painike irtoaa kampeamalla sivuilla ja takana olevia muoviklipsejä ohuella meisselillä kuten ison imurin virtapainikkeessakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614298KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1362989Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452332Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?442218- 241873
- 911792
- 281586
- 221529
- 1471367
- 321200