Keiteleen apteekki on postimerkin kokoinen. Kun sieltä yrittää ostaa käsikauppalääkkeitä tai muita tuotteita, henkilökunnalla on tapana rynnätä reseptitiskin takaa kuulustelemaan, mitä asiakas etsii.
Tämän on varmaan tarkoitus olla hyvää palvelua, mutta aina se ei ole sitä. Pienellä paikkakunnalla asuva voi haluta ostaa katumuspillerinsä, raskaustestinsä, liukuvoiteensa , alapään vaivojen lääkkeet yms. ilman, että kaikki paikalla olevat sitä kuulevat. Antakaa siis meidän asioida rauhassa käsikauppaosastolla. Osaamme kyllä pyytää apua, jos sitä tarvitsemme.
Valitettavasti tämä sama tapa on leviämässä myös Pielaveden apteekkiin. Saa nähdä, miten etäälle on asiointi siirrettävä liiallisen palveluinnon vuoksi.
Toive Keiteleen apteekille
9
755
Vastaukset 9
- Anonyymi
Kylläpä sitä nyt kehutaan. Keiteleellä kaikki tietävät kuitenkin kaikkien asiat. Mitäpä noita salailemaan. Liukuvoide on varmaan noihin b-rapun hommiin?
- Anonyymi
Venäläinen nainen tietää ainakin. Selvillä markkinoista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venäläinen nainen tietää ainakin. Selvillä markkinoista.
Osaa sitten hinnoitella.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Osaa sitten hinnoitella.
venäjä nainen parras naine n suomi naine huono nainen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venäläinen nainen tietää ainakin. Selvillä markkinoista.
Sekakäyttäjäpillupoliisi joka muutti pois keiteleeltä?
- Anonyymi
Tällä kylällä ei harrasteta paskasuolen venytyksiä. Jumalan Sana ja mies ja nainen ja Isänmaa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tällä kylällä ei harrasteta paskasuolen venytyksiä. Jumalan Sana ja mies ja nainen ja Isänmaa!
Ja naisilla kuivuus.fi.
- Anonyymi
Venäläiset naiset on laiskoja. Ota mielummin thaikku. Keiteleen kunnalle on tullut iso lovi näistä venäläisistä. Kunnan elättejä ainakin tämä yksi kevytkenkäisestä naisesta alkunsa saanut sukukunta, joka nyt onneksi on siirtynyt suurimmaksi osaksi pois Keiteleen kunnan leivistä.
- Anonyymi
Sinä vittu tarvii tällä kylällä mitään liukuvoiteita tai raskaustestejä. Vai naitko kaikki miehet läpi kerran vuoteen?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1131403
- 45921
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r133704- 70676
- 67626
- 53607
- 55565
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.109523Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20500Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e101485Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32478- 34477
- 5468
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118466- 52462
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 49447
- 52413
- 42410