Älkää vaan menkö äänestämään näitä samoja hillotolpalla notkujia, jotka eivät ikinä ole saaneet mitään aikaan politiikassa muuta kuin vahinkoa.
Muistakaa myös tämä Ulvilalainen sotella ratsastaja, johon hallituskin hermostui.
Missä on tämä sote nyt, missä rahat, missä toimiva järjestelmä, missä poistuneet hoitojonot?
Rahat on mennyt, mikään ei toimi terveydenhuollossa, hoitojonot kauheat, hoitajat pakenee alalta, hallintoa ja byrokratiaa lisättiin ja kuluja, mutta mitään ei tehty potilasten eteen. Koko järjestelmä sutattiin.
Miten kehtaa olla taas ehdokkaana tämä ex ministeri, kysyn vaan?
Muistakaa äänestää oikein
Anonyymi-ap
3
892
Vastaukset
- Anonyymi
Ei yhtään ääntä. On näyttänyt vuosien mittaan ettei mitään ole saanut aikaan muuta kuin sopeutumiseläkkeen itselleen.
- Anonyymi
Suuret puoluejohtajatkin ovat jo sitä mieltä että sote pitää purkaa välittömästi ja tämä uusi byrokratia sen ympäriltä.
Hirveää rahanhaaskausta tyhjän vuoksi.
Kaikki soteministerit pitäisi laittaa vastuuseen ja maksamaan hullutuksestaan.- Anonyymi
Sotevaltuustossa nostetaan korkeita palkkoja puolipäivätyöllä:
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011104187.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1266400Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766195Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716183Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443992Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482415Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1311456- 131299
- 1871128
- 64960