Metforem 500mg 1 pilleri aamuisin verensokerin ovat vähän laskeneet huippulukemista jotka oli yli 21hb lääkitystä tullaan lisäämään vielä 1 pilleri iltaisin.Oireet ovat vähentyneet ei tule enään jalkakrappeja,ien tulehdusta aina langalla rapsuttaa joka syönin jälkeen,tissi kipu k.anssa oli asteikolla 1-10 ennen oli 9-10 kipu nyt vain 5-6 kyllä sen kanssa pärjää.Ja migreeni sekin on vähentynyt joka viikko 6pv nyt 1viikko ei migreeniä ja seuraavalla viikolla vain 3pv lääkitys auttaa ei toiminut ollenkaan jatkuu joskus.
Nyt on aloitettu diabetes lääkitys
6
454
Vastaukset
- Anonyymi
Johan on tehokas lääkitys kun vaikuttaa noin hyvin erilaisiin oireisiin jotka eivät liity mitenkään diabetekseen.
- Anonyymi
Diabeteksella on moninaiset oireet, joten jos lääke auttaa, oireetkin saattavat poistua.
- Anonyymi
Vertavuotavat ikenet ovat yksi diabeteksen oire.
Kiinnostsisi tietää, kuinka paljon aloittajan verensokeri laski yhdellä metforemilla?
Millaisia annoksia käytätte insuliinia ja metforemia jos lähtö oli noin vs 20. - Anonyymi
Verensokeri (paasto) 21 ei tokene yhdellä 500 mg Metforemilla aamuisin. Tuossa tilanteessa alkaa heti insuliinihoito. Jotain kummallista aloittajan tapauksessa.
Hyvin korkea vs ylläpitää ientulehdusta ja muita tulehduksia. - Anonyymi
Aika pienellä annostuksella olet. Itsellä alkoi 1 tabu per vuorokausi 1. Viikolla. Sitten 1 tabl kaksi kertaa vuorokaudessa 2. Viikko. Ensi viikolla otan 3 tabl per vrk ja lopulta 4. viikolla 4 tabl per vuorokausi.
- Anonyymi
Hieno aloitus!
Itselläni aloitettiin aikoinaan heti 3 tabl / vrk. Vuosien kuluttua vs nousi lähelle 20, silloin alkoi lisäksi insuliinin pistäminen. Ja pian lisäksi Ozempic. Rankan laihtumisen jälkeen sain lopettaa insuliinipistokset. Nykyään käytössä Metforem 1 tabl aamuin illoin ja kerran viikossa Ozempic 1 mg. Vs 5 - 7.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1042301
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231430- 1291428
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau311424- 681243
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3401094- 89995
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?56944- 122821
- 82806