Kaikki kyllästyy ja hylkää.
Tuntuu, että kaikki haluaa minusta eroon
12
145
Vastaukset
- Anonyymi
Voi sinua älä sure et ole ainoa.
- Anonyymi
Hei, onko alkoholilla osuutta asiaasi?
T.rauhallista illanjatkoa, turvallista.
https://m.youtube.com/watch?v=8SK8LiAncyE- Anonyymi
Tuomo raatoniemi
- Anonyymi
Öö. En ole juonut aikoihin
- Anonyymi
Oi oi, voimia. Olet arvokas! Eihän se ole sinun vikasi, jos noin käyttäytyvät ilman kunnon syytä. Kukaanhan ei ole täydellinen.
- Anonyymi
No haluatko itsenäisyyttä, vai että joku komentaa sinua?
- Anonyymi
Tässä sulle mietintää että mietis miten käyttäydyt mitä hullua keksit päästäsi mikä ei pidä paikkaansa koittaisit olla normaali ja hakea huomiota ei kukaan mies jaksa tuollaista kelsiää
- Anonyymi
Ei se haittaa https://youtu.be/PRA3A83g8wk
- Anonyymi
Hetkellistä. Kohta menee taas paremmin. Musta ei enää ole tuntunut siltä moneen kuukauteen.
Voimia. Tiedän tuon tunteen...
Minulla paljon samaa. Haluatko kertoa tarkemmin
- Anonyymi
Ehkä se on vain tunne, kun tuntee jäävänsä kaiken ulkopuolelle. Mustavalkoinen ajattelu on toisille se helpon tien valinta. Oletko ystävä vai vihollinen, ei mitään välimuotoja. Verrattavissa samoin jakoon, oletko toiselle hyöty vai haitta?
Jos huomaat toisen ajattelevan näin sinusta, silloin hyvä ottaa myös etäisyyttä hänenlaiseen, koska on enemmän haitaksi sinulle ja vääränlainen ihminen ystäväksi. Ihmiset ajattelevat lähes aina omista lähtö kohdista asioita.
Kaikki eivät osaa asettua toisen asemaan, pahimmillaan tilanteet voivat silloin vaikuttaa jopa raukkamaisilta ja epäreiluilta sinua kohtaan. Hyvä punnita aina kokemuksiaan, jotta voi tehdä päätelmiä, onko toinen edes ystävyyden arvoinen. Älä vaivu itsesäälin varaan, koska sellaista harvemmin ymmärretään.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254925Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504720Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2044664Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184541Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133630Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192334Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32118- 661627
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill211261- 1841169