Tällä hetkellä telkkarissa. Tuollainen riutunut kotka joutaa Sokokselle takaisin. Ei enää ikinä pääministeriksi.
Järkyttävä populistiakka
Anonyymi-ap
69265
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 69
Vanhimmat
Ja Riikka Purra sanoi asiat juuri niinkuin ne ovat!
Eli miten ne ovat?
Paras pääministeri ikinä - saanut nuoretkin innnostumaan politiikasta kun uskaltaa sanoa, miten asiat on. Ei ole sellainen kyylä kuin omahyväinenOrpo tai muut hymistelijät, jotka vain teroittelee kynsiään, jotta pääsisi viemään tuhkatkin pesästä, siis suomalaisen duunarin ja vähän muidenkin.
Hyvä Sanna!!!!!
Kun uskaltaa sanoa miten asiat on! Pennut on sekaisin kun on translakia ja muuta paskaa. Puoli miljoonaa suomalaista syö masennuslääkkeitä. Sanna on tyhjää täynnä ja mitähän tuo suttura mahtaa itse vetää. Pitää olla aika tyhmä jos tuollaista ämmää äänestää!
Kokkelikääkkä/psyko se on ja tota noitaa hehkutetaan....myynyt Suomen jo käytännössä roisto-eu:n osavaltioksi...
Nyt Sanna ei ole onnistunut oikein missään tentissä - eikä myöskään kaikissa asioissa pääministerin tehtävissä!
Sanna on paras pääministeri siinä että on saanut nuoret äänestämään ja nimenomaan PERUSSUOMALAISIA. PS nuorten vaalien ykkönen ja kyllä nuoretkin ovta tervettä väkeä eivätkä äänestä bile Sannaa tai muita epäpäteviä ilmasto hihhuleita!
Kainuulainen nuoriso äänestää ennemmin vaikka kellertävää kajaanilaista mummoa kuin seko Sannan demaripuoluetta!!!
Kyllä
Nyt olikin kyse fiksuista nuorista.
Ei niistä junttieinareista, jotka kuseskelee nurkkiin ja tietää kaiken, tai siis kuvittelee tietävänsä kaiken navettaopiston käytyään
Onhan ne innostuneita, muttei ne Marinia äänestä
https://yle.fi/a/74-20023207
Mikkoa tuntuvat äänestävän-selvisi eilen.
Onko se niin kauheaa kun arvot muuttuu. Mitä Sipilä karsi ja tuli järkyttävää jälkeä.
Sote oli pakko tehdä. On totta,että laitoksia suljetaan syy Työnantajat eivät pitäneet kiinni hoitajista vaan hoitajat lähti muihin töihin. Ei palkattu kokopäivä työhön kelpasi heittopussi tyylii.Tilanne muuttui aina vaan törkemäksi.
Hoitajille tuli lisää töitä esim.osasto sihteerin työt,suihkutus ja aamupalan ja iltapalan teko.siivous viikonloppuna potilas huoneet ja toimistojen siivous.Pyykin pesu. Olkaa tyytyväisiä, että tämä hoitaja mitotus tehtiin. Tähän ei ole laskettu liitettyjä töitä ym.
Hoitajia on jos heitä kohdellaan asiallisesti hoitaja on potilaita varten. Voin kertoa,että Katsoin sivusta kun hoitaja tuli työvuoron jälkeen koti pyörtyminen oli lähellä. Ei jaksanut riisua kun rojahti petille.Saunassa tuttavani pyörtyi.
Lapset saavat koulutuksen 18 v saakka Tämä hallitus on ylipuoluerajojen tavallisen ihmisen asialla. Tämä Sannan räksyttäminen on järkyttävää Ei kaikesta tarvi,olla samaa mieltä mutta on tosi,että huonokuntoinen Pääministeri olisi ollut jo saikulla
Osa Kuurnan ensi kertaa äänestävistä äänestää Marinia, nro 16
Onko sun mainitsema mummo kellertävä?
Sanna on arvostettu maailmalla kai se keltaiseksi vetää.
❤️huippu Sanna
Jättäkää mummot rauhaan, vaikka se teille vaikeeta onkin.
No se nyt vie kaikki äänet, eli ei kansa voi olla väärässä.
Ihan näin meidän kesken sanon vain. Ei kyllä tuo Purrakaan himoja herättänyt. Ei pitäisi arvostella, mutta kuitenkin jos hänestä pääministeri, ja joutuu menemään rajojen ulkopuolellekkin. Minä vaan mietin sitä mitähän ne ajattelee, no onhan se Tarjakin käynyt.
Onhan se älykkäämpi aina kuin joku punikkiTarja joka oli todistetusti hyvä Putinin kaveri.
Persujen älykkyydet tulevat ihan riittävästi esiin näissä kommenteissa. Toivottomia paisteja, joilla ei ole mitään annettavaa muuhun kuin rumien puhumiseen.
Ei käy kateeksi Suomen nuoria, kun maan nykysuuntia katselee. Päätä tungetaan pensaaseen, vihataan ja paetaan todellisuutta. Sitten sanotaan sitä vielä "isänmaallisuudeksi". Voi vittu mitä luuserien sekoilua...
Odotin poliittisten johtajien keskustelua. Ohjelman formaatti oli hyvä, mutta edes se miestoimittaja, vaikka oli hyvin perehtynyt tehtäväänsä, menetti kontrollin, kun mariini pullisti silmänsä, pyöritti silmiään ja käsiään sekä aloitti päällepuhumisen ja kirkumisen, mistä ei saanut mitään järjellistä vastausta esitettyyn kysymykseen.
Kolmikon keskustelu noudatti samanlaista linjaa, eli mariini ei kyennyt keskustelemaan kahden osaajan kanssa. Mariini peitti osaamisensa toistelemalla omia mantrojaan ja kirkumalla muiden puheenvuorojen päälle, sekä sohimalla sormellaan ja viuhtomalla käsillään. Koko keskustelu jäi vajaaksi, sillä toimittajan olisi pitänyt kyetä sulkemaan mariinin turpa silloin, kun muilla oli puheenvuoro.
Kuten on usein nähty Mariini on täysin kyvytön ja todellinen POPULISTI!
Ihanko aikuisten oikeesti tää saa pokkana valehdella "historiallisen korkeesta" työllisyysasteesta ?
ORJATYÖ minimituella ei tee työttömästä työllistä!!Mut niin se työtön vaan tilastoidaan työllistyneeksi....VALEHTELUA köyhän kustannuksella!!!!
Kyllä oli surkea esitys Purralta, pelkkää maahanmuutto jankutusta. Minkä se sille itse voipi, kun aivokapasiteetti ei riitä parempaan!
Etkö aloittaja puuhun pysty, kuin Sannan pilkkaamiseen.
Yleensäkkin tuo jatkuva Sannaan kohdistunut pilkkaaminen on ala-arvoista ja kertookin kaiken kirjoittajasta.
Sanna on tyhjää täynnä.
Sannan pilkkaajia pelottaa, siksi pitää räkyttää joka välissä. Ei sillä mitään merkitystä ole, kertoopahan vain se, millaisia ovat nämä Purra-wannabet eli ei paljon järjen häivää ja potaska uppoaa kuin kuuma veitsi voihin. Säälittävää
Se on Sanna joka puhuu potaskaa jatkuvasti esimerkiksi hoitajista.
Ei niillä ole muuta agendaa, aivan sama mitä selittävät, mutta maahamuutto on niille ykkösasia, muut ei kiinnosta mutta niitä on pakko muka kommentoida jotenkin. Miksei me sano suoraan että joo ollaan rasisteja
Olipa harvinaisen typerä kommentti. Joka päivähän saamme lukea uutisista mitä ikävyyksiä haittamamutus tuottaa.
Kyllä...huitova/huutava tyhjäpää
Vain todellinen tyhjäpää voi ajatella noin, että koulutettu fiksu, oikeat elämänarvot omaava, maailmalla tunnustusta saanut ja ihailtu Marin olisi tyhjäpä.
Bilettäjä/kokkeli-äiti?! Himokas hinkuttaja-sanna...pääministeri,jolle maailmalla NAURETAAN...
On työnantajan vastuu mitä työtekijöille maksaa ihmettelen miksi aina on hallituksen syy.
En käsitä miksi perustulo on niin vaikeaa hyväksyä.Mutta vuokralle pitää tehdä katto mikä on vuokra.Jos perustuloa annetaan vuokrat nousee Nytkin on ongelma,että edes yritys jossa on yksi työntekijä ei voi maksaa vuokraa ja pärjätä.
Oletko huomannut Suomessa pitää olla aina yksi nainen jota vainotaan ja maalitetaan .
Purra ja Marini ei puhunut mitään suomen velasta tai sen maksamisesta. Kyllä se pitäisi olla päällimmäisenä. Orpo tiputtaa jos pääsee hallitukseen ansiosidonnaisen 200 päivään. Kuusikymppiset työttömäksi joutuvat vapiskaa.
Marinin heitto perussuomalaisille Reikan tukipaketista ???. EIKÖ SE OLLUT URPILAINEN joka puhui sen tukipaketin !!!!???
Kyllä ja totesi, että me tienataan tällä. No ei ole tienattu.
Elvytyspaketti on Sannan perintö suomalaisille
https://media2.riemurasia.net/albumit/mmedia/t4/nrh/4nxs/75105/normal_2270441901.jpg
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/1880e215-7ed8-4a57-9cd4-f0d18c9d37e5
Aina pitää ottaa huomioon kun Persut näitä lukuja esittelee että heillä on aivan oma laskukone. Yleensä niissä on yksi nolla liikaa.
Ei EU:lle.
No nyt ei ole nollia liikaa
Sotessa on jotain mennet heti alussa pieleen. Johtajien palkat ei mitään järkeä maksaa tollasta palkka Palkka joka voisi maksaa yhdelle lääkärille ja hoitajalle ja johtajalle. Olisi oikea. Muutenkin himmelia voidaan purkaa kun saadaan sisäänajo vaihe ohi siis korkeintaan viisivuotta.Ei tarvita virkoja virkojen vuoksi vaan hoitotyntekijöitä.
Kyllä mää sitä ennen kattelen kuin pälvikaljuisia persusontiaisia.
Onneksi järjellä ajatteleva presidentti kommentoi asioita realistisesti vaikka vaalipaniikissa oleva huonokäytöksinen muiden päälle räkyttävä pääministeri on lähtenyt laukalle kuin vanha luuska.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009471598.html
Pitäisi kuunnella tuo Marinin alkuperäinen video. Siinä ei missään vaiheessa puhuttu muusta kuin keskustelusta poistuvista koneista. Eikä toimivasta kalustosta.
Niinistön lausunnon ymmärtää näin vaalien alla. Onhan hän ikänsä ollut Kokoomuksen riveissä.
Kaikkien pitäisi ymmärtää Niinistöhän pitää Marinia kilpailijana onhan näkyvämpi henkilö ulkomailla kuin Niinistö.
Sanna on kuin Kekkonen. Tukka lähtenyt , naaman pesu lisääntyy tarvitsee kohta peruukin.
Horiseva seniili ukko. Jäis eläkkeelle jo.
Eihän hän niin kaunis ole kuin Purra, hänhän voi lähteä malliksi jos ei pääministeriksi pääse.
Oikeuskansleri on tutkinut lausunnot Ukrainan suurlähetystä. Marin ei koskaan ole luvannut mitään Hornetteja. Niinistökin tiesi tämän, mutta teki presitenttinä hävitöntä vaalityötä.
Niinistöhän on katketa Masinille kun on jäänyt näkymättömäksi Marinin suhteen, varsinkin ulkomailla.
Kannattaa lukea tuo oikeuskanslerin lausunto.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009570832.html
Ettehän tietenkään usko koska luin viikolla tutkimuksen, jossa vielä yli 50% Persuista uskoo että maapallo ei ole pyöreä, vaan se on kuin pannukakku. Yritäppä sitten selvittää näille jotakin järkrvääkin.
Sanna huutaa vaalikeskusteluissa naama punaisena kuin paviaanin perse. On sössinyt monta asiaa eikä vahingossakaan myönnä virheitään. vaali tentissä paljastui todellinen luonne ei kestä arvostelua.
Eikö se juurikin ole Purra joka puhuu toisten päälle. Sammalla voi kuunnella eduskunnan kyselytuntia. Kyllä olisi korkea aika alkaa käyttäytymään sivistyneesti.
Hyvin sanottu tuo paviaanin perse. Politiikkansa on myös sieltä kotoisin.
Katsoit peiliin?
On joskus ollut puhetta siitä, mikä on troijan hevonen. Meille on tullut selväksi tuo koko neljän vuoden aikana. Vallanhimon ja runsaan päihteiden käytön seurauksena katastrofaalisena esimerkkinä toistaiseksi pääministerinämme meuhkaava naisoletettu.
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000009469993.html
Perussuomalaisten kunnallisvaaliehdokas on vangittu terroristi epäiltynä.
Nämä äärioikeistolaiset tulevat olemaan vaarana yhteiskunnalla. Polisia pitäisi lisätä ihan näitä vartenkin.
Jännää paljonko tulee entisiä rikollisia valituksi eduskuntaan.
Pääministerin sanat ja teot saa kyllä paljon haittaa Suomelle. On varmasti presidentti, puolustusministeri ja ulkoministeri ihmeissään "tohotusta" seuratessaan. Alkaisi olla jo pääministerin aika siirtyä syrjään. Pilaa koko SDP:n maineen. Ei siinä enää selittelyt auta, kun on sen verran paljon tolskannut monella eri tavalla.
Kannattais katsoa ja kuunnella tuo video joka tuossa jutussa on. Siinä on suora Marinin haastattelu aiheesta.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009472577.html
Joka asian ymmärtää tietää missä mennään.
No mutta NYT - kaikki Sannan kritisoijat voivat olla tyytyväisiä tästä eteen päin.
Orpo -parka yrittää saada hallitusta aikaiseksi ja kun sen saa, niin luultavasti juuri Sannan suurimmat haukkujat tulevat kärsimään mutta siitäpäs saitte!!
Nautimme ja kaikki pärjää paremmin kun populisti pikavippiakka on ulkona :)
Kyllä.
Tuskinpa patologinen kateutenne mihinkään helpottaa. Etsii vain uuden kohteen.
Kannattaapa katsoa tuokin.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/c175ae14-476b-4d64-81b9-6533fda52d88
Sanna ykkönen ei Suomen vaan koko maailman, mihin pystyy irvistelevä Purra?
Irvistelee sinulle tulevassa hallituksessa kun joutuu korjailemaan bile-velkasannan tekemisiä. Ja sinä tietenkin pummina kärsit ja hyvä niin.
Nuo "korjailemiset" nyt ovat vain oikeiston vaalisatuja, jotta pääsivät omia myyräntöitään tekemään Suomen tulevaisuuden tuhoksi. Kohta nähdään mitä tuleman piti...
Purralla nykii vimmatusti, eikä ihme, kun katsoo millaisen sekopääsakin keulakuvamarionettina tanssahtelee.
Erotatko telkkarin ja peilin? Tarkkana!
Erotatko telkkarin peilistä? Tarkkana!