Sinä joka olet siellä ulkomailla työmatkalla. Halusin vain sanoa, että rakastan sinua ja olet minulle maailman tärkein asia. Olethan sinä kuitenkin koko maailmani ja mereni. Maailmani, jossa asun ja mereni, johon hukun. Olet äärimmäisen ihana ihminen. Vilpitön sydämeni on vain sinua varten, sinulle luotu ja sinua varten olemassa. Tunnen sinut lähelläni, vaikka oletkin niin kaukana. Siltikään ei mikään valtameri saa katkeamaan yhteyttäni sinuun, sillä olet aivan tuossa vierelläni ja pidän sinun kädestäsi kiinni. Tunnetko sen? Ikävä seuraa kaikkialle. Se on melkein kuin kipu, jonka vain sinä voit parantaa. Rakastan sinua.
Rakas puolisoni
Anonyymi-ap
10135
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kaunista tekstiä.
Kiitos. Puolisoni on hyvin erikoinen ja erilainen kuin kukaan muu tapaamani ihminen. Hänessä on sitä jotain. Hänessä on se kaikki. 💞
Romanttinen huii . Kirjoittaisi joku minullekin jotain tuollaista.
Jep, varsinkin ihastus...
Tätä mä tarkoitin. Sulle. 💘💞
Sua ootetaan kotiin. Tule. Tulethan?
Oi tuota tunteiden paatosta. Osaako hän arvostaa ja käyttäytyä sen mukaisesti.
Paremmin kuin ikinä! 👌
Nauti niinkauan kuin onnea kestää. Pelimiehet on parhaiten huomioonottavia. Vaan ehkä hän ei ole sellainen.
En tasan tarkkaan ole ja en tiedä mistä ihmeen juoruista puhuit aiemmin. Enhän mä oo muuta tehnyt ku sannalta sun numeroo kysynyt. Miksi tätä sit taas mulle?