Ostaisin kolikoita

Jos aloittelen keräilemään kolikoita niin onko Hesassa liikkeitä mista voisi ostaa?
Vai ainoastaan netistä?
3502
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mulla on rahakeräys ja kostimerkkien molemmissa vanhoja. Olen itse vanha eikä jatkajaa ole joten myysin ne jollekkin. tervajoki 66440

seuraan tätä jokusen aikaa

mikk...

Äänestä

Kolikoita voi ostaa pankeista. Ainoastaan priimatavaraa on noilla myynnissä.

Äänestä

Mulla toistakymmentä kiloa ja 1600-1700 lähtien. Ulkolaisia osa ja taitaa olla hopearahoja myös. Niitä on varastettu vuosikymmenten varrella joten en ole niitä enää tarkastellut, kun vuodet kasautuneet.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


jormalaiset kirjoitti:

Jos aloittelen keräilemään kolikoita niin onko Hesassa liikkeitä mista voisi ostaa?
Vai ainoastaan netistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu