Että hammaslääkäriin pääsee hyvin

Kyllähän se on taas vaalihöpinöitö kainuun sanomissa kun kehuvat että hyrynsalmella hammaslääkäriin pääsee. Kolmepäiväö soitellu ja nyt sain ajan toukokuun loppupuolelle, on siinä kärsimistä. Kyllä on hyrynsalmi yhen mettäukon sanoin paskakylä.
181329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Kannattaa käyttää yksityisiä hammaslääkäripalveluja , samat kustannukset.

Äänestä
  • Näin juuri.
    Soitto ja seuraavana päivänä vastaanotolle, kiireellisenä (kova särky) pääsee samana päivänä.
    Minkä ihmeen takia te jonotatte????????

    Äänestä

  • Älä valehtele,

    Äänestä

  • Onko tuo totta että sama kustannus , ymmärsin että potilaalle. Jos noin hyvä , muuten harhaanjohtava informointi. Oikein hyvä jos kertamaksu on sama tietenkin työstä riippuen.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Onko tuo totta että sama kustannus , ymmärsin että potilaalle. Jos noin hyvä , muuten harhaanjohtava informointi. Oikein hyvä jos kertamaksu on sama tietenkin työstä riippuen.

    No ei tietenkään ole totta., esim. suuhygienistillä käynti julkisessa 29.50€ yksityisellä 95€.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Näin juuri.
    Soitto ja seuraavana päivänä vastaanotolle, kiireellisenä (kova särky) pääsee samana päivänä.
    Minkä ihmeen takia te jonotatte????????

    Jos jomottaa on kyse jo tulehduksesta.Kannattaa syödä ennen hampaan ronkkimista se antibioottikuuri.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Jos jomottaa on kyse jo tulehduksesta.Kannattaa syödä ennen hampaan ronkkimista se antibioottikuuri.

    Saattaa saada sen reseptin jo yleislääkäriltä.Samalla varataan aika paikkuuseen...siinä kestää jonku aikaa ,no se hammassärky yleensä loppuukin tähän Antibiootin vaikutukseen,joten voi jonottaa ihan rauhassa.

    Äänestä

  • Ei ole kun hallitus poisti kelakorvauksen. Ennen oli ihan sama käyvä yksityisellä. Kun viimeksi kävin yksityisellä ja kelakorvaus olematon, yhen hampaan yksi paikka 180 euroa. Repikää siitä huumoria.

    Äänestä

  • Ei ole sama kustannus . Paljon kalliimpi . Kerta käynti noin 200-250 e , Kajaanissa yksityisellä .

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Ei ole sama kustannus . Paljon kalliimpi . Kerta käynti noin 200-250 e , Kajaanissa yksityisellä .

    Hyvä että tuo väärä tieto on oikaistu.

    Kallis näkyy olevan , pienellä eläkkeellä ja ylipäätänsä vähällä eläjä ei pysty tuohon. Kurja on tilanne .

    Äänestä

  • 😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

    🍒 ­­­N­­y­­­m­f­­­o­­­m­­­a­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17791914f

    🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Äänestä

Peskää nyt edes hampaanne jos ette muuhun kykene! Kova hammassärky on ihan otse aiheutettua.

Äänestä
  • Ei jouda hampaantynkiä pesemään, aika menee otsetyydytystä harrastaessa.

    Äänestä

  • Onko tullut tenniskyynärpää, niin ei kädet kestä hampaita pestä?

    Äänestä

Samana päivänä on päässyt Hyrylle hammaslääkäriin kun on aamulla soittanut palveluun ja valinnut kiireellisen hoidon tarpeen (kova kipu), soittavat aika pian takaisin ja antavat päivystysajan. Koskaan ei ole tarvinnut päiväkausia odottaa. Kiirettömän hoidon jonot toki ovat pitemmät.

Äänestä

Missä hyryllä on hammaslääkäri?

Äänestä
  • Terveysasemalla Kiviössä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kyllähän se on taas vaalihöpinöitö kainuun sanomissa kun kehuvat että hyrynsalmella hammaslääkäriin pääsee. Kolmepäiväö soitellu ja nyt sain ajan toukokuun loppupuolelle, on siinä kärsimistä. Kyllä on hyrynsalmi yhen mettäukon sanoin paskakylä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu