Arvotetussa asuinalueessani en osannut mennä laatikolle hanskat kädessä, siellä oli Perussuolaisten MV-lehti. Ajattelin polttaa saunassa tai takassa mutta eihän paska pala ja en halua saastuttaa ilmastoakaan. Steriloituani kädet saattohoidin paskan kertakäyttö hanskat kädessä avokompostiin jos rotille kelpaisi.
Bio astiassa ei valehteleva manipulointi maadu, tukkeutuu omaan mahdottumuuteensa. Mitä voisin tehdä ellei rotille kelpaa kun niitä en ole havainnut?
Bio astiassa ei valehteleva manipulointi maadu, tukkeutuu omaan mahdottumuuteensa. Mitä voisin tehdä ellei rotille kelpaa kun niitä en ole havainnut?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Toisilla on pakko velkojensa kans asua paskalääväs.
Tarkoitatteko kenties Laajakosken sairaalaa ,entiseltä nimeltään Nikelin sairaala jossa hoidettiin psyykkisesti sairaita potilaita. Laajakosken sairaalahan oli myös entinen karjatila. Ainakin ulospäin entiset sikalarakennukset vaikuttavat toimintakuntoisilta Siellä oli myös oma sikala jossa paikalliset tekivät töitä..
Eerolan suku osti vähin äänin maata sikalan ympäristöstä. Maanmittauslaitoksen tietojen mukaan S. Eerola osti Kastekilta 8710 m2 määräalan mikä lohkaistiin päätilasta
28.4.2009 siitä muodostettiin Raija Terttula niminen tila.
Totean että S. Eerolalla oli oma kauppa vireillä samaan aikaan kuin Laajakoskea oltiin myymässä Venäläisille
Onko tässä syy miksi hän ei vastustanut kauppaa? Entä jääviys?
Asenna postilaatikkoosi avattava pohja, näin paska valuu kätevästi ulos.
Direktiivi on tulossa ensi vuoden alusta, postilaatikkoon.
Juho Eerola oli valmis käyttämään porsaanreikäänsä mustaa dildoa ja nenänreikäänsä heinää vaalivideossaan Ilari vaan poliisin valvomana. K 11.
Tarkasti aamusta kompostini, jäljistä päätellen rotta vienyt Perss Uutiset lehden koloonsa luettavaksi. Luonto huolehtii roskista.
Vaalien alla oli arvostetulla asuinalueellani jaettu postilaatikkooni Perussuolaisten mölynkannattaja Suolen Uutisia. Hain hanskat ja kottikärryn paskan kärräämiseksi kompostiin. Ei ole kevannut rotille eikä luonnolle, ei maadu kun ilmeisesti käytetty kiellettyä venäläistä painopaperia.
Jakelusta laatikkoon epäilen bannipate Teijo Kallioliemeä.
Mites nyt? Onko kesä rauhoittanut sanomaliikenteen vai vieläkö lehtiä tulee?