Saako lentolaukun ottaa matkustamoon vai meneekö se ruumaan ???
Vastaukset 9
- Anonyymi
Matkustamoon jos se ei ole normeja isompi.
- Anonyymi
Mihin ne siellä laitetaan?Onko niille joku oma paikka ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mihin ne siellä laitetaan?Onko niille joku oma paikka ?
Siinä koneen eteistilassa on sellanen teline johon laukun voi laittaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mihin ne siellä laitetaan?Onko niille joku oma paikka ?
Matkatavarahylly istuimen yläpuolella on käytössä.
Lentokoneessa ei ole eteistilaa.
Joissakin junavaunuissä on lattia hyllyt laukuille. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Matkatavarahylly istuimen yläpuolella on käytössä.
Lentokoneessa ei ole eteistilaa.
Joissakin junavaunuissä on lattia hyllyt laukuille.Vaihtoehtoina on matkatavarahylly tai lattia istuimen alla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaihtoehtoina on matkatavarahylly tai lattia istuimen alla.
Kiitos tiedosta 🙂
- Anonyymi
Jos lentolaukulla tarkoitat matkalaukkua se menee ruumaan. Käsimatkatavarat (käsilaukku, reppu tms) voi ottaa lentokoneen matkustamoon !!!
- Anonyymi
Pieni matkalaukku on nimeltään "lentolaukku" eli enintään lentoyhtiön enimmäismittojen kokoinen. Sen voi ottaa matkustamoon !!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051780
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS471392Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä441257Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk231010Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita173866Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13800- 48742
Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja201723Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?16723Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.40646