TAAS on vieras mies meidän kotona, eikä puhu edes suomea.
Onkohan sitä mieltä, että saisi jo riittää tämä vaihtuviin miehiin tutustuminen ja äiti voisi välillä keskittyä minuunkin......
Onkohan sitä mieltä, että saisi jo riittää tämä vaihtuviin miehiin tutustuminen ja äiti voisi välillä keskittyä minuunkin......
Vastaukset 65
Vanhimmat
Martinan mieskarusellissa ei lapsia mietitä. Kyllä se on minä minä minä -touhua. Onneksi Vicotrialla on Esko.
Onneksi täällä mietitään ja ollaan huolissaan, täällä on niin huolehtivaisia ja fiksuja ja viisaita mammoja.
Ajatella että jo vuonna 2015 tuo sama Martinan haukkuja kirjoitti tuon Vicotoria. Eli todistettavasti on siitä asti ollut Martinan kimpussa mutta toki varmaan jo aikaisemminkin. Ja niin pitkäaikaista ja jatkuvaa sanotaan jo vainoamiseksi.
Ja ketju tuli näkyviin kun googlasi tuon sanan. Niin helppoa on katsoa että kuinka monta vuotta vainoaja on ollut kimpussa.
Omat lapset ja lapsenlapset ei taida kiinnostaa ollenkaan? Vai onko kiinnostanut liikaa ja ovat katkaisseet välit kokonaan, kun täytyy vieraiden lapsia alkaa stalkkaamaan?
Miten niin ONNEKSI.....hm
Tee "työtä" jolla on tarkoitus...
Martinan tekstejä on Vicotria, kuten varsin hyvin tiedät. Ja sille nauretaan, niinkuin senkin tiedät 🤡
Et vaan opi kirjoittamaan.
Vicotria muuttuu sun käsissä Vicotoriaksi.
Samaa sarjaa olet Martinan kanssa, joka kirjoitti oman lapsensa nimen väärin, eli Vicotria, olisko pitänyt antaa vähän helpompi nimi, minkä äitikin osaisi kirjoittaa oikein.
Mistä aloittaja tietää, että Martinan kotona asuu vieras mies, joka ei puhu edes suomea? Kerro nyt, olen hyvin kiinnostunut ja varmaan moni muukin?
Siis kuvitteleeko tuo aloittaja että hän on Martinan nuorimmainen? Kirjoittaa että "taas on vieras mies meidän kotona..." Siis voi voi sentään mitä kaikkea sitä näkee.
Olen tavannut naisia elämäni aikana hyvin paljon ja päässyt heidän lakanoiden väliin . Aamuisin lapset tulleet sänkyyn kirkkain silmin ja kysyneet kuka tää setä on taas eri kuin viimeksi. Joten tiedän tunnen naiset he kyllä esittelevät hyvin usein yhden illan jälkeen miehet lapsilleen.
Ethän sinä ole edes mies. 😆
No olen jo ollut mies 52 vuotta ja en kyllä ole koskaan ajatellut että homoksi muutuisin.
Vai okein lakanoihin päässyt...no joo jos suullinen ulosanti on samantasoista kuin tää sun kirjallinen niin uskon, että yksi yösydän riittää useimmalle😁
Höpö höpö 😆😆😆
Ei se ole mies.
Et taida tietää mitä tuo sana tarkoittaa.
Eskolta voi kysyä neuvoa .
16:14Todellakin aloittaja luulee olevansa Martinan nuorimmainen, kirjoituksen perusteella?
Kyllä täytyy tuon stalkkerin tosi sekaisin olla ja harhoissa, kun luulee jo olevansa vieraan ihmisen lapsi!
Noin kirjoittaa nainen, joka luulee olevansa mies! Ai kauheata....Luulee vielä tuntevansa naiset?
Mää romahdin😂, niin hyvin kirjoitettu.Yksi yösydän riittää🤣
Sellainen leijonaemo se Martta on.
Teitä vaan vituttaa, kun Martina on niin kaunis nainen että saa miehen.
Muutamalla kiristää päässä ja kunnolla.
Näin on, aivan sekaisin ovat menneet.
Moukka paljastuu kielenkäytöllä. Ulkonäöllä ei ole ton asian kanssa mitään tekemistä. Mene ihmisten keskuuteen, katso pariskuntia...
Kauneudesta ei voi puhua ja älykin on hieman heikonlaista.
Eskolla kiristi niin, että jäi sairauslomalle.
Martina on todella kaunis, sporttinen aikuinen nainen, olisipa tuollaisia naisia enemmänkin!
Sun älysi kyllä näyttää aika heikolta!
Harvinaistahan se kautta aikain ollut että nainen saa miehen. Nyt on kuitenkin Martina näyttänyt että hänen lumoavalla kauneudellaan ja herttaisella luonteellaan se oli mahdollista!
Martina miehet ovat olleet aika tasotonta porukkaa. Ainoa joka erehtyi vihille asti oli tyhmä Eerikäinen ja nolostihan siinä sitten kävi.
Oho, onpa kommentti. Onko miehen saannissa jotain erikoista ja ihmeellistä, niitähän saisi niin paljon kuin huvittaisi ottaa, mutta yksi riittää, ainakin kerrallaan ja kauan.
Tuota en pidä kyllä mitenkään mainittavana juttuna, että "saa miehen", voi jukupätkä.
Huh, olen päinvastaista mieltä tuosta muka kauneudesta, sporttinen kyllä varmaan on hiukan liikaakin.
Ongelma juuri on se, ettei Mara saa kestävää liittoa kenenkään kanssa. Peitto vaan heiluu jonkun hetken. Vaikea sanoa mitä Martina pitää prioriteettina? Rahaa vai rakkautta? Kelpaako köyhä mies?
Tuskin lasten mielipiteillä on merkitystä ja uskaltavatko rehellisesti sanoa. Onhan yleisesti tiedossa, että Martina ragee eikä osaa lopettaa. Voi vain kuvitella kuinka ahdistavaa on kuunnella jonkun tauotonta raivoamista
Tunne on turvallinen kun seksirikollinen ei enää keittele puuroa keittiössä jos tuolla ei ole seksirikoksia taustalla
No minä en alkaisi elämään pelkästään lapsille . Vaikken tuota fanita. Sekin on toisten puolelta itsekästä että menettää mahdollisuutensa niiden takia.
Se, että tekee lapsia, on vapaaehtoista. Jos tuntuu, että lapset pilaa elämän, on paras pysyä lapsettomana. Itsekkäiden, "kiireisten " vanhempien lapsia käy sääliksi
Menettää mahdollisuutensa niiden takia? Huh huh. Toivottavasti sulla ei ole lapsia
Kyllähän tuon näkee lasten ja nuorten pahoinvoinnista ja kaikenlaisista rikoksista puukotuksiin saakka.
Varmaan hirveen kiva lapsukaiselle kun kotona roikkuu aina eri ukko. Tosin ei taida lapsi edes asua äitinsä kanssa.
Seuraatko lasta 24/7?
Miten tuo asia sinulle kuuluu? Tieden todella paljon ihmisiä työni, harrastusteni sekä ystävieni kautta. Siihen porukkaan mahtuu paljon myöskin eronneita, joilla lapsia. Monet menevät jo viidennellä kerroksella, eikä kukaan ihmettele miten ne lapset! Yleensä nämä asiat puhutaan/sovitaan perheen sisällä ja läheisten kanssa keskenään. Asianosaiset kyllä osaavat asiansa hoitaa, joten mitä se kenellekkään ulkopuolisille kuuluu!
Tiedän
Mitä tekee 52 vuotias mies täällä jossa keskustellaan vieraiden ihmisten lapsista?
Mitä tekee täällä ihminen, jolla on sairas mielikuvitus?
Ei se ole mies, esittää vain. 🙄
Tarkoitatko ettei taaskaan puhu suomea.
Kyllä se on tosi, ettei Martinan lapset sovi hänen elämään, miten oikeassa kätilö olikaan, ettei hänen olisi kannattanut lapsia tehdä, miehet menee edelle.
Muija matkustaa miehen perässä toiselle puolelle maailmaa, lapsi hoitoon, äiti lähtee taas. Just oli 3 viikkoa pois lastensa elämästä ja taas mennään Australiaan.
Bahan perässä matkustettiin Dubaihin, Jesperin perässä mentiin Tanskaan.
On siinä äiti, hoh hoh.
Saa ne äiditkin matkustaa ilman lapsia, kannattaisi vain huolehtia omista jälkeläisistä eikä roikkua täällä suolipalstalla.
Kerrohan nyt vihdoinkin missä tuollainen kätilö työskentelee? Tuskin ainakaan työskentelee enää. Harmittaako, kun itse et pääse mihinkään, eikä kukaan sinua huoli, yksinäinen pikku ressukka.
Kovinpa tarkkaan tiedät Martinan menot näköjään, miksiköhän? Minä Martinan todellisena seuraajana, en kiinnitä mitään huomiota hänen menoihinsa, saatika että rupeaisin luettelemaan milloin missäkin matkustelee ja menee! Hoh, hoijaa....
Taidat olla se sama, joka Martinan kulmilla kyttää missä se Martian auto milloinkin on!
Onpa sulla todella tylsä oma elämä, kun pitää jonkun julkun elämää seurata stalkkerina!
Mene ja matkusta itsekin, niin ei tarvitse kytätä toisten menoja ja reissuja. Mutta ethän sä mihinkään pääse, kun sun elämä on vain ja ainoastaan oksennuspalstalla!
Olit samoihin aikoihin hakenut vanhan ketjun vuodelta 2012, josta selviää että sinulla on joku yhteys Maisaan. Tämä siis 20:15:03 kirjoittajalle. Onhan siitä aikaisemminkin täällä ollut juttua että näin voi olla.
Jopa tuon kirjoittajan suosikki Maisa on matkustanut ilman lapsia.
Siis tuo vanha ketjuhan on täynnä kunnianloukkauksia ja valheita. Ja samat näyttävät kirjoittelevan vielä tänä päivänä täällä ja edelleen Martinan kimpussa.
Eikös se kätilö ollut noin sanonut ihan siinä Maran ja Eskon omassa tosi-TV:ssa, katso sarja jostain niin ehkä saat vastauksen.
Vielä on monta maata mistä voisi miesehdokkaita haalia ja ilman taitaa jäädä.
Sinä olet ihme jätesäkki, kun valehtelet kätilön päähän sanomisia. Nyt kyllä selität, kun joka ainut päivä kirjoitat erilailla ja ne sinun sanomiset löytyy.
Voi sua raukkaa, kun tietäisit miten onnellista elämää vietän oman rakkaani kanssa, vihreäksi muuttuisit kateudesta.
Joopa joo 😆
Mitä lapsistaan läheisriippuvaisia palstapirkkoja tämä ketju on täynnä?
Läheisriippuvaisia Äiteja jotka pilaa lapsensa elämän.
Huolenpito on vaivaannuttavan ylenpalttista
Takertujalla on heikko itsetunto
Läheisriippuvainen kätkee omat tarpeensa
Takertujan ystäväpiiri voi kuihtua
Riippuvainen kiukuttelee kuin lapsi
Omien rajojen laiminlyönti katkeroittaa
Omien tunteiden kieltäminen ja alistuminen johtaa usein katkeruuteen. Läheisriippuvainen on usein marttyyri, joka luettelee hyviä tekojaan
Kuka lapsi haluaa toksisen äidin lähelleen, ei kukaan.
Äideillä on oikeus myös omaanelämäänsä.
Entä sitten läheisriippuvainen isukki ?????
Sinullako ei ole kuin nämä ääripäät maailmassasi? Läheisriippuvainen tai itsekäs, joka laittaa itsensä etusijalle.
Eiköhän useampi ole normaali perheenäiti, joka huolehtii lapsistaan niinkuin pitääkin. Opettaa ja kasvattaa heitä, antaa rakkautta, turvaa ja huolenpitoa lapsille yhdessä lasten isän kanssa.
Niitten ukkojen perässä ehtii juosta sittenkin, kun lapset ovat omillaan, jos ei ole saanut pidettyä yhtään aiemmin.
Mun kaveri eli äidin kanssa joka esitteli niin monta ukkoa lapsilleen ettei numerot riittäneet. Aiheutti turvattomuuden tunnetta lapsille.
Eipä siellä Martinan kotona ole kuin Hannu oleskellut.