Mika Niikon kampanjatarjoilut peräisin ruokajonosta – peräkärryllinen köyhille tarkoitettuja leipiä pantiin jakoon.
Avustustyöntekijä väittää, että ruokajonon elintarvikkeita jouduttiin säännöstelemään, jotta jaettavaa riittäisi Niikon vaalikampanjalle.
Avustustyöntekijä väittää, että ruokajonon elintarvikkeita jouduttiin säännöstelemään, jotta jaettavaa riittäisi Niikon vaalikampanjalle.
Vastaukset 84
Vanhimmat
Näin se menee koulun älytaluista lähtien vievät.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009478561.html
Persut ovat köyhien asialla, huolehtivat etteivät pääse lihomaan.
Saarikko voisi hieman laihduttaa ettei pumppu tilttaa alle 40 vuotiaana kun kimittää. En panis vaikka maksettaisi.
Persut voittaa vaalit ja kepulit saa jytky tappion!!!!
Persut jyrää ähkyssään kaiken, varsinkin köyhät.
sdp läiset ne sinne toi,, sdp ne rovoja ekkö tjuu vähä-älynen olit niitte jokoissa video ja kuvaa löytyy - laitetaan nettii ikön se sukin naamas joku tunnista
Persuja olivat, eivät muiksi muutu vaikka kuinka möykkäät.
Jussi weekin melkonen pumppumaha.
Eipä valehdella! Iltalehden tekstissä hyväntekijäjärjestön johtaja sanoi, että Lidlistä oli tullut yli 100 laatikollista leipää, josta osa olisi pitänyt viedä maksullisesti kaatopaikalle, kun ei ollut tarvetta kerralla niin paljolle vaalealle leivälle, joten hän oli katsonut parhaaksi, että osa siitä jaetaan vaalitapahtumassa.
Eli ei ollut kukaan varastanut mitään ja kansanedustaja Niikko ei ollut itse osallistunut leipäasiaan lainkaan!
Täytyykin soittaa LIDLiin maajohtajalle ja kysyä että miksi Lidl tukee poliittisesti persuja...
Persut kyllä varasti ruuat.Kyllä oli oikein että teki ilmoituksen.Meinaavat että köyhät kyykkyyn.Ei kannata työntekiöitä se puolue.
Syosittelen lukemaan asiasta Mika Niikon facebook sivulta. Siellä oli selkeästi kerrottu miten asia on mennyt. Jäädäänpä rauhassa odottamaan Iltalehdeltä oikaisua ja anteeksipyyntöä.
Lehdistö revittelee ja tienaa otsikoilla.
Oliko selkeästi keksitty hyvät tekosyyt, miten viedään köyhien avustukset ja käytetään ne vaalityöhön?
Ei ollut Kulmunin syy, eikä ole Niikon syy, saas nähdä onko sama lopputulos?
Ja varmaan joka sana totta?? Anna mun kaikki kestää, mutta persuthan ovat kuuluisia siitä, että muistavat usei väärin🤔
Joo eivät olleet antaneet ruokaa tarvitseville.Pitää kuulema säästää vaalikampanjaa varten.Näkeehän tuon hepun naamasta että on rikollinen.
Älä ruoki trollia ja monta muuta nimimerkkiä. Varsinainen Persujen trollitehdas. Palstalla, kuin palstalla valvomassa.
Kukahan se trolli on?
Sinä pyhäjärven häirikkö joka hyökkäät jokaisella palstalla ihmisten kimppuun jotka sinun persujen vainoamista häiritsee vastaamalla sinun skitson viestien kalasteluviesteihin luotsinpestin suojista.
Kepulaiset lestayrittäjät ovat huijanneet jo vuosia avuttomilta vanhuksilta rahat. Myös alaikäisiin kohdistuneet hyväksikäytöt ovat yleisiä tämän lahkon piirissä.
Se ei silti anna persuille oikeutta huijata, sen sijaan pitää estää tuollaiset koijaukset, eikä lisätä niiden määrää.
Vai oli pitäny rajottaa ruuan jakamista että riittää Niikon nimiin jaettavaksi. Ei mitään häpyä!
Hyvä,että kelpasivat,eikä tarttenu kuskata kaatopaikalle. Ja kuten kaikki näki viime perjantaina Halpa-Hallin pihalla,Kyllä persujen vaalitelttalla vähempi näytti olevan ns.parempi-osaisia,eli kyllä leipäpalat on menny niitä tarvitseville,ja sehän se Arvon Demareita rassaa.
Eli edunvalvonassa olevia.niitähän on helppo käskeä.
Hygieniapassin puute ja grillaavatkos persut siis kaatopaikalle meneviä makkaroita vaalitilaisuuksissaan???
Tästä lienee myös Halpa-Halli kiinnostunut..
Hyvin suurella prosentilla ilmaseksi tarjoiltu kyrsä eri tapahtumissa tai pientä korvausta vastaan on myyntiin kelpaamatonta teurasjätettä josta valuu lima vaikka ne olisi lähes mustaksi grillattuja. Yhdessäkin H.veden tapahtumassa oli kahta lajia makkaraa myynnissä josta kalliimpi loppui kesken koska halvempaa tarjolla ollutta makkaraa ei kukaan olisi tarjonnut edes koiralleen. Kylätapahtuma.
Kyllä naurattaa tuo kepujen kateus. Kyllä naurattaa🤣🤣🤣
SDP:n demarikommarit vihaa köyhien auttamista ja häiriköi jo ruuan ilmaisjakelua. Äänestäkää oikein ja kiertäkää kaukaa SDP
Siinä taas persu yrittää kääntää asiat päälaelleen. Porvarioikeistopersut eivät välitä köyhistä, eläkeläisistä, sairaista tai työläisistä.
Joku vajakki silti äänestää näitä, koska sana Perussuomalaiset kuulostaa niin mahtipontiselta.
>simiti<
Persut ovat siis vieneet konkreettisesti leivän köyhän suusta.
Niikkolaista laupeudentyötä...
viedä leivät köyhien suista vaaliteltoille tarjottaviksi...
Varmasti Lidl kiittää negatiivisesta mainonnasta...
Niin, persujen vaaliteltoillahan ei ole kuin kravattiosastoa...🤭
Kansanedustajanilkit saa vuodessa kukin 180 000 eur puoluetukea ja tekevät silti tämmöstä.
Eikö Niikolla ruplat riitä ostaa tarjoilu?
Ahneus ei persulla antanut periksi.
Perus Suomalaiset ovat huippu nousussa nyt, jotenka muut kateelliset puolueet yrittävät kaikin keinoin lyödä kiilaa väliin ja keksiä negatiivisiä asioita jotta voisivat häiriköidä voittaja puoluetta !
siis persuilla on oikeus viedä köyhien avustusleivät vaaliteltoille tarjoomuksiksi???
miten tämä Niikon mahtimoka on kateellisten puolueiden työtä???
selitäs tämä persukainen.....
Sinä pyhäjärven persupakkomielteinen trolli syytät jokaisella palstalla joissa trollaat somesaasteestasi muita.
Olihan istuvalla hallituksellakin oikeus viedä leipäjonoilta taloudellinen tuki? Vai oliko se Sipilän hallitus jolla ei irronnut latin latia Hurstille? Köyhät kyykkyyn..
Sipilän hallitus kyykytti duunarista köyhään kaikkia, paitsi rikkaita, eli mukana kyykyttämässä olivat kepu, kokoomus ja persut, myöhemmin siniset.
Kepulla hätä ku kannatus 9% nii pitää räkyttää asiasta ku asiasta.....ja kannatus eiku laskee!!!!!
Keskustalla ei ole pienintäkään hätää se kun on jo Orpon hallituksessa jonka vaalivoiton Marin varmisti hornet höpinöillään jatkaen saman raivoamisen parissa vaalipaneleissa jotka käy jo viihteestä.
Eipä ole Orpon vaalivoitto enään varmaa, on sen verran ahneessa maineessa. Miljardi pitäisi jakaa rikkaille verohelpotuksena, sellainen vaatimus ei naurata muita kuin rikkaita.
Persut näyttivät todellisen karvansa, eli eivät todellakaan ole kansan asialla, ovat köyhien leipää viemässä.
Popparit esille illalla ja kellottamaan kauanko menee siihen, että Marin alkaa raivoamaan?
Eikö teillä jumalauta oo oikeesti muuta tekemistä. Oisko aika mennä hoitoon joka iikan
Meillä persu varasti koululaisten opetusvälineitä muualla he vievät köyhiltä ruuat.
Käy nyt pyhäjärven persuista pihalle potkittu ääliöoikeistolainen kaivamassa arkistoistasi esim. Halla-ahon scripta kirjoituksia vuodelta kivi ja kirves jos et muuta keksi persujen mustamaalaamiseksi kuin jonkin kaatopaikalle menossa olevan vaalean leivän?
Kuka?
Halla-aho ei ole perunut puheitaan mm. väkivallan hyödyllisyydestä. Ei siis ole ihme, että nyt persu jäi kiinni terrorismista.
Leivät eivät olleet menossa kaatopaikalle vaan köyhien ihmisten syötäväksi ennen kuin persut varastivat ne itselleen.
Kaksi perätöntä väitettä ja luotsi asialla.
No missä kohtaa nämä luotsin perättömät väitteet ovat?
Lue suomenuutisista mikä on totuus tästä hommasta, suomenuutiset.
Persun totuus vastaa oikean totuus. Niikko vei köyhien leivät.
"Olet sinä huvittava tapaus maitojunasotilasgubta kun poistat TAAS kaikki muiden vastaukset lapsentasoisiin provoihisi mitkä sinä tavoillesi uskollisena korvaat vttuilemalla viesteille jotka olet kirjoittanut itse "
Varas, persumpi, persuin
Ei ole röyhkeydellä rajaa. Toisaalta hyvin tyypillistä persutoimintaa.
"Anonyymi 03.05.2022 11:05
Ennen natsit juoksi mamujen perässä niitä potkimassa nykyisin ne juoksee persujen perässä vasara kädessä."
...ja vainoaa&mustamaalaa niitä pakkomielteisesti 18-22h/365vrk vuodessa suoli24:lla anonyyminä puskista kun ei miestä muuhun ole eikä mitään muuta elämää kuin em.
Benkin kohtasi persun.
jos olisi ollut persu koko valtakunta olisi jo julistettu hälytystilaan äärioikeistolaisten hyökkäyksien pelossa mutta kun ei ole niin...hys hys
Hiljaisuus siksi, että kyseessä on oikeiston sisäinen asia.
Demarit olisi vienyt kaatopaikalle. RAHAA ON. NYT MENI LEIVÄT TARPEESEEN JA SEKÖS KOMMUNISTEJA KYRSII.... 💪
Ei vaan he olisivat jakaneet niille ketkä apua tarvitsevat. Yhtään ei olisi tarvinnut viedä kaatopaikalle.
Nikon käsitys vähäosaiset =heikkopäiset = persut.
Käyttöön menivät se on tärkeintä. piste.
Jos minä varastan sinun autosi niin sanotko, että käyttöön meni. piste?
Niin....nyt "varastettiin" korkeintaan kaatopaikalta, minne ko. eväät olisi muutoin jouduttu viemään ja vielä maksamaan siitä jätemaksua.
Sen sijaan ruoka on jaettu vähävaraisille ihmisille fiksusti syötäväksi.
Mitä siis märiset? Lueppa Mika Niikon face book sivulta miten asia on mennyt.
Täällä keput narisee. Mitä ovat tehneet itse vähävaraisten ja nälkäisten hyväksi?
Polttoaineen hinta kohtuuton.
Ruuan ja kaiken kulutustavaran hinta kohtuuton.
Energian hinta kohtuuton.
Ja Saarikolta ohje kuului: menkää toimeentulotuki luukulle, kiristäkää vyötä, tehkääpä kahta työtä että lapset saa ruokaa.
Turvetuottajilta kepu ja vihervasemmistohallitus vei elannon. Laudat lyödään 3 maatilan oviin päivittäin Suomessa. Siinä menee Suomen huoltovarmuus.
Sote häkkyrä vei rahat byrokratiaan ja johtoportaiden virkoihin ja ihmiset ei saa hoitoa.
Jospa vaikka koittaisitte seuraavaksi oikeasti jakaa ruokaa köyhille....taitaa vain olla kepuvihervassareille vieras asia. Siellä halutaan rahan menevän rahan luokse ja pieni- ja keskituloisista tehdään lujaa vauhtia velkaorjia. Köyhä on sitten helppo pitää nöyränä.
vain eunukit uskovat Niikon selityksiin ...
taijat itse olla sellainen poliittinen kuohilas???
Demarit jos pääsee valtaan niin ne ottaa veronmaksajilta rahat ja antavat ne kehitysmaihin ja eu:lle. Samalla kiihkomielisesti halutaan Suomen hornetit Ukrainaan ja sit taistellaan vihollista vastaan heittelemällä keppejä ja kiviä.
Sanna Marin ajattelee vain ulkomaalaisten parasta ja tavoitteena suojatyöpaikka EU:sta.
Tyhmähän sinä olet.
Kehitysapu on sovittu kansainvälisissä sopimuksissa ja se jatkuu, oli vallassa mikä puolue tahansa. Persut tietenkin lupaa lopettaa sen, koska se vetoaa tyhmiin ja se jää toteuttamatta joka tapauksessa.
"Olet sinä huvittava tapaus maitojunasotilasgubta kun poistat TAAS kaikki muiden vastaukset lapsentasoisiin provoihisi mitkä sinä tavoillesi uskollisena korvaat vttuilemalla viesteille jotka olet kirjoittanut itse "
Yksi on poistettu, eli ilmeisesti yksi sinun kirjoitus, joten sinä oletkin ne kaikki muut.
Köyhät töihin pois laiskajonosta! Riittää että siellä jonossa ovat uudenkarhealla Toyotalla ajelevat demarieläkeläiset.
Persut vihaavat ja mustamaalaavat myös eläkelläisiä.
Tuo VALEhan korjattiin jo, jos olisit tampio lukenut sen jutun kokonaan!
Kampanjapomo päätti asiasta, ei niikko.Lisäksi ruokaa oli niin paljon että OLISI MENNYT ROSKIIN ELLEI NIIKON TILAISUUDESSA OLISI JAETTU.
Onko ruoka roskissa parempi kuin jaettuna kansalle, mitä?!
Taitaa olla kova pelko vihervasureilla vaalituloksesta kun noin jaetaan valhetta!
"Olet sinä huvittava tapaus maitojunasotilasgubta kun poistat TAAS kaikki muiden vastaukset lapsentasoisiin provoihisi mitkä sinä tavoillesi uskollisena korvaat vttuilemalla viesteille jotka olet kirjoittanut itse "
Oletko sinä joku robotti, vai miksi aina laitat samaa kakkaa???
Ei oli mennyt vaan persut valehtelivat. Kysyntää on aina enemmän kuin tarjontaa.
Olisiko älytaulu mennyt roskalavalle?
Mites se Bernerin taksiuudistus ja sukupuolineutraalit liikennemerkit? Transkepun kannatus 10%😁😁👍👍🐖🐖🍀🍀
En tiedä, mutta persut näköjään varastavat köyhille tarkoitettuja ruokia.
Persujoukko kulkee varpaihillaan varkaissa ... sammuu alle sillan....
SDP:n demarikommarit on vienyt Suomalaisilta köyhiltä ostovoiman ja jakelevat meidän rahaa muille maille vierahille. Demarikommareilla on isommat puitteet kuin muutama ruokapussi.
Höpö höpö
Taitaa olla aloittajan vaalitempu niin saa oikein ruutu aikaa Edellinen vaali meni samaa kaavaa. Ei perää koko jutussa ja siinä tuli oikaisua, että tekee vapaaehtoista työtä ruoka avun piirissä se on tosi. Pulinat pois.
Jos tekee vapaehtoistyötä niin ruoka-avun leipien varastaminen on vielä pahempi asia.
Aivan sama kuin opettaja varastamassa koululta esim. älytaulua.
Anonyymi
2023-02-13 18:02:47
Repoa maalitetaan ylläpidon suojeluksessa sensuuriin tukeutuen ainoastaan kerroilla kun sitä Ilkan maalittamista häiritään.
Nyky hallitus pääministeri Marinin johdolla on niin paljo pistänyt veronmaksajien rahoja ulkomaille ja ottanut mielipuolisesti valtion velkaa että pitäs vankilaan laittaa pääministeri Marin.
Ei sekopää demareita ja vihervassareita.
Äänet ehdottomasti perussuomalaisille. Perussuomalaisilla on arvot ja poliittinen pätevyys viimeisen päälle huipussaan.
On nuo Purra ja Marin niin huonoja keskustelijoita, että ääni menee nyt Saarikon puolueelle. Kaikki asiantuntijatkin on sitä mieltä ,että Saarikko on onnistunut parhaiten keskusteluissa.
Menkää köyhät töihin
Demarit ei leipää jaa kansalle edes vaalikampanjoissaan, vaan syö kaiken veronmaksajien piikkiin kotonaan (Sanna Marin) aamupalalla taannoin. Kepulainen karjatilallinen saa säännöllisesti ylijäämäleipää isoilta leipomoilta kuormurilasteittain ja syöttää ne karjanrehuna. Ei niistä ole edes viimeinen myyntipäivä edes lähellä eli tuoretta sioille. Itse nähnyt sen suuren leipäkuorman ituniskan hallissa ja oli vielä sellaista leipää mitä köyhä kansa ei osta kaupasta koska oli luomua joka maksaa.