Köyhiltä viedään leipä suusta

Bensan hinta alas ja köyhiltä leivät pois. PS
Persut vieneet köyhien leivät. Härskiä meininkiä jopa persuilta.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4a8650cf-9c4d-4847-bfad-dee9071b4258
16255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Sosiaalidemokraatit vievät ben zyskovitsiltä hampaat suusta.

Äänestä

Kikyä kansalle ja köyhät kyykkyyn, sanoo persut.

Äänestä

Taitaa tuo olla monen muunkin syy kuin persujen..
Holtiton rahan käyttö monen hallituksen ajan ja lisävelan otto senkun jatkuu.
Nythän on vaalit tulossa, kannattaa miettiä ketä äänestää ja kenen ja minkä puolueen baarikaappia haluat täytettävän verorahoilla.

Äänestä

Marinin hallitus vie tuhkatkii pesästä, veroja koroyetaan kikyjä vedetää välistä ,auto vero piti olla väliainainen.

Äänestä

Miten persut ovat vieneet köyhiltä leivän, kun eivät ole olleet edes hallituksessa. Neljän vuoden aikana on leipäjonot kasvaneet, työttämyys lähes 300 000, valtion velka kasvanut ja korkoihin menee jo miljoonia. Valtio tuottaa tappiota 10 miljardia vuodessa. Ei ole persut olleet asialla. On ollut SDP, Vasemmistoliitto ja Vihreät. Kepu on vikissyt aisankannattajana. Tiedättekö mikä on vasemmistodemareiden (SAK:n) terapiatakuu? Ei takuulla pääse terapiaan.

Äänestä
  • Kyllä se on niin että VIHREET ne vie elinmahdollisuudet tässä maassa, helvetin hyvä että saivat näissä vaaleissa nenilleen.

    Äänestä

  • Persu vei köyhille tarkoitetut leivät ja siihen ei tarvinnut kuin vaalikampanja😂

    Äänestä

  • Johtuisikohan tämä kenties koronasta?

    Äänestä

No niin köyhät nyt nauttikaa .kansa äänesti kokoomuksen johtoon 😄kansalla on ilmeisen paljon rahaa koska näin kävi 😙nimittäin kuluthan tulee nousemaan ...kaikin puolin

Äänestä
  • Kansa ei tajua puolue eroja ollenkaan!Kiiltokuvan perusteella äänestetään!

    Äänestä

Globalistit ja WEF marionetit juhlii suomessa näköjään myös tulevaisuudessa ja köyhiä kyykytetään ja alistetaan .mutta sitähän te tilasitte tollot 🙂

Äänestä
  • Köyhiä on kyykytetty aina oli mikä puolue vaan vallassa, mikään ei kyllä nytkään muutu nyt ei tosin SDP katteettomia lupauksia ole.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Köyhiä on kyykytetty aina oli mikä puolue vaan vallassa, mikään ei kyllä nytkään muutu nyt ei tosin SDP katteettomia lupauksia ole.

    Niin kauan kun hallituksen joukossa seisoo WEFFilläisiä niin tiedetään että kansaa kyykytetään ja köyhiä sorretaan.ja mennään koko ajan kohti kiinan mallia ja ihmisten lokerointia sähköisesti.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Niin kauan kun hallituksen joukossa seisoo WEFFilläisiä niin tiedetään että kansaa kyykytetään ja köyhiä sorretaan.ja mennään koko ajan kohti kiinan mallia ja ihmisten lokerointia sähköisesti.

    Kyllä Igor/nettosaaja-parasiitti!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Bensan hinta alas ja köyhiltä leivät pois. PS
Persut vieneet köyhien leivät. Härskiä meininkiä jopa persuilta.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4a8650cf-9c4d-4847-bfad-dee9071b4258

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu