Haso Kettutie

Anonyymi-ap

Kettutielle muuttavat: oletteko saanut Rettalta laskun vakuusmaksusta?

3

380

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä olen. Kannattaa olla pikimmiten yhteydessä Rettaan, sillä vakuusmaksu piti olla maksettuna viimeistään 28.3.

    • Anonyymi

      Jos olet jo Hason asukas, sinun ei tarvitse maksaa vakuutta, kun muutat toiseen Hason kohteeseen. Minulla oli sama tilanne, kun muutin viime kesänä Hason uudiskohteeseen: odottelin maksulappua, jota ei tullut. Soitin perään ja kuulin, että jo ennestään Hason asukkaana minun ei tarvinnut maksaa vakuutta.

    • Anonyymi

      Kiitos vastaajille. Kysyin asiaa Rettalta ensi kertaa 1,5 viikkoa sitten eikä kukaan vastaa mitään. Sähköposteihin ja soittopyyntöihin ei vastata - kenenkään suoraa puhelinnumeroa ei saa mistään. Sen firman toiminta on uskomattoman ala-arvoista.

      Kysyin asuntoa ostaessa ATT:ltä pitääkö vanhan Hason asukkaan maksaa vakuutta ja vastaus oli että uudiskohteessa vakuus maksetaan aina.

      Muutto lähestyy ja tällaista pelleilyä pitää kestää…

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      111
      7275
    2. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      63
      5328
    3. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4914
    4. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      52
      4065
    5. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      49
      4006
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      222
      3893
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      28
      3608
    8. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      41
      3253
    9. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      52
      2829
    10. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      41
      2407
    Aihe