Talvi ei lopu koskaan.

Anonyymi-ap

Olen ihan hermona. Tämä viheliäinen talvi ei tunnu loppuvan edes rukoilemalla. Oli jo ihanan sulaa ja sitten taas tuo viheliäinen talvi tuli takaisin. Olen todella raivoissani.
Paska talvi on kuin liima, joka ei tultuaan näytä loppuvan millään. Lunta jatkuvalla syötteellä. Sitten kun erehtyy tulemaan poutapäivä, niin pilvimassa pilaa auringon pääsyn kunnolla sulattamaan viheliäistä lunta.
Kauanko pitää vielä kestää tätä viheliäistä talvipiinaa? Ruotsalaiset saivat 15 astetta lämmintä, mutta me täällä vain tätä paskaa lunta. Talvi ei anna millään kevään tulla. Saakeli sentään. Vihaksi pistää. Liian pitkä talvi.
Näyttää siltä, että uusi jääkausi uhkaa.

11

622

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Putinin ja hänen kavereidensa Paavo Lipposen ja Esko Ahon vika koko takatalvi ja luulen että niiden kaasuputkienkin räjäytyskin on osana takatalveen, purkautunut kaasu jäähdytti itämeren.
      Jos kerran rukoilemaan olet alkanut, rukoile ennenkaikkea PERUSSUOMALAISTEN puolesta, niin vaalien jälkeen alkavat tulla poutapilvet ja lumi sulaa vauhdilla.

      • Anonyymi

        Tämä on lohdullista, vihreä siirtymä toimii. Jos vielä juhannuksena on lunta. Eivät nämä inhat maajussitkan pääse pilaamaan luontoa.😆😆😆


    • Anonyymi

      Kuulehan, kun varjossa on+30 niin talvi unohtuu hetkessä. Sitä vain miettii, missähän voisi olla.

    • Anonyymi

      Ikuisuuksien talvi jatkukuu ja jatkuu. Loppua ei näy.

    • Anonyymi

      Talvi ei lopu koskaan. Jatkuvalla syötteellä lunta, eikä aurinkoa ollenkaan. Pakko luovuttaa. Ei tule kesää enää ikinä.

      • Anonyymi

        Olen jo pannut siemenperunat itämään ja ajattelin tänävuonna luomuperunaa kylvää, ei siis kemiallisia lannoitteita lainkaan.
        Olen jo tilannut Papin puhumaan paskaa pienelle pläntilleni, siis jos puhuu paskaa tunnin vakojeni päässä tule varmasti luomua.
        Ellei se perkeleen pappi tee taas oharia ja menen Hemmilän pellolle ensin.


    • Anonyymi

      Tämä on toivotonta.

    • Anonyymi

      Huhtikuussakaan ei näy ennusteissa mitään merkkejä lämpenemisestä. Päivälläkin näkyy pakkasta huhtikuun puoleen väliin. Tietää jo nyt että ihan surkea ja lyhyt kesä sieltä on tulossa. Tulee alkamaan joskus 15.6 aikaisintaan ja päättyy ihan viimeistään 15.8.

      • Anonyymi

        Ensi viikon perjantaille 18.4 on luvattu lumisadetta ja yöpakkasia -4.

        On se vaan ihmeellistä tämä ilmaston lämpiäminen kun kuten kirjoitit kesät on nykyään todella lyhyitä ja kylmiä.

        Saisi oikeasti tulla se ilman lämpiäminen mutta kun kyseessä on kusetus.


    • Anonyymi

      Uudellamaalla ihmetellään mistä se paskanhaju itätuulen tuomana on peräisin, eikö ne tosiaan tajua, että se on Putinin Ugrainaan tykinruuaksi määräänisistä kuolleista sotilaiden raadoista jotka mätänevät kevätauringossa.
      Harmi vaan, kun ei niiden joukossa ole itse Putinin perkelettä mätämenessä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4643
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      56
      3210
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2883
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2815
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      6
      2400
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      2185
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      23
      1651
    8. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1601
    9. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1538
    10. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1514
    Aihe