Onko Haminassa muita, jonka kotoa tavarat katoavat itsestään. Minulta hävisi liinavaatteita eli lakanoita tyynyliinoja pyyhkeitä seä tyynyjä. Pari kolme vuotta on mennyt ihmetellessä. Tämä lukkotaikuri tykkää lukemisesta, kirjat olivat lainassa monta vuotta, sitten palutui suurin osa ja joku ylimääräinenkin.
Nyt löysin pöytäliinan kaapistani, ei ole minun. Tarkista omasi, jos puuttuu, ilmoita täällä, jos tuntomerkit sopivat.
Liisa
tavarat katoavat
10
1505
Vastaukset
- Anonyymi
Minulta katosi rahat, kun paikallinen putkiyrittäjä asensi minulle ilmalämpöpumpun.
- Anonyymi
Sama täällä, eikä toimi vieläkään. Korvauksia on enää turha hakea...
- Anonyymi
Sähkömies varasti multa dildon :(
- Anonyymi
Miten hoidat mielenterveyttäsi?
Miksi joku varastaisi toisen pyyhkeitä? - Anonyymi
Minulta katosi mielenkiinto heti ekan aloittajan lauseen jälkeen.
- Anonyymi
Uudelta kaupunginjohtajalta katosi synttärikakut. Epäillään että ne olivat hävinneet imelän perään opettujen kaupunkilaisten kitaan, koska kakkupöytien lähettyviltä löytyi suuri määrä nuoltuja lautasia ja lattialla oli suurien kenkien alle littautuneita muruja sekä kermavaahtoa.
- Anonyymi
Aikonaan eräänä päivänä menin Vallin Sarveen ja kysyin tarjoilialta. Oliko minulla eilen kaksi sadan markan seteliä kun olin täällä? Hän vastasi, kyllä teillä oli. Kysyin, joinko ne kaikki? Hän vastasi, kyllä te joitte. Sanoin hänelle. Hyvä juttu, pelkäsin hukkanneeni ne.
- Anonyymi
Olisiko sulle kehittynyt muistihäiriö? Meneppäs lääkäriin, niin testaavat. Dementia ei ole naurun asia.
- Anonyymi
Olisi suotavaa, että ukrainalaisetkin ymmärtäisivät, että varastaminen ei ole oikein.
- Anonyymi
Entisen itäblokin maita. Kuuluu kulttuuriin.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä403017- 702527
- 1742344
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?332038- 181436
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?221373Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411366- 131259
- 101254
- 221231